Objective czy Upstream??

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. Właśnie skończyłem przerabiać Upstream Advanced, testy do CAE wychodza nieźle - 90%. Podchodze w sesji letniej tego roku.

W związku z tym nie zamierzam przerywac nauki ale zacząć jakiś następny podręcznik do CPE - nauka self-study. Co byście mi polecali Upstream Proficiency czy Objective proficiency?? Która będzie lepsza??
Czekam na Wasze opinie
Marcin
polecam coś jeszcze innego: new progress to proficiency by leo jones, wersja self-study. świetna książka - właśnie kończę ją przerabiać. atrakcyjna szata graficzna, przejrzysty, dobre słownictwo, ciekawe teksty, dość ambitne listening'i i speaking'i. Troszkę brakuje dobrej sekcji writing, ale uzupełniam to V. Evans Successful Writing Proficiency.
Gramatyka to oczywiście klasyka: CPE Use of English Evans i Grammar and Vocabulary for CAE and CPE.
Testy wychodzą mi po regularnym przerabianiu w/w na ok 90-95%, a do CPE podchodze w lecie.
Powodzenia na advance'sie !!!
Nie polecam Objective. Korzystam z tej książki na poziomie CAE i stwierdzam, że jest nudna. Zdecydowanie bardziej polecam ci książki z serii Gold wydawnictwa Longman :)
Gorąco polecam Upstream.
Upstream Proficiency jest nawet lepiej przygotowany niż Advanced, a już na pewno lepiej niż Objective.
Interesujące teksty, różnorodne ćwiczenia, a materiał na poziomie, który śmiało można określić mianem "proficiency".
Polecam!
Tak się złożyło że w szkole językowej mam Objective'a. Wahałem się między Leo Jones New Progress, ale w końcu do samodzielnej nauki kupiłem sobie Upstream ( bo 2x Cambridge chyba się nie opłaca) i spłukałem się ale nie żałuję. Upstream ma świetną szatę graficzną - aż chce się uczyć - nie to co Objective. Ćwiczenia też spox - układ taki jak w Advanced co mi odpowiada bo jestem sentymentalny ;))) Szkoda tylko że nie ma wersji self study Upstreama bo książka + cwiczenia + companion (jakże ułatwia życie...) + teachers book to fortunka. Płytek na razie nie mam .

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa