Co daja przeczytane lektury ?

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc

Mam zamiar zdawac CPE w grudniu. Wie ktos moze co daje przeczytanie zalecanych przez nich lektur ? Jest tu jeszcze ktos z Rzeszowa kto ma zamiar zdawac CPE w najblizszym czasie ?
- wzbogacają slownictwo
- podnoszą umiejętność budowania zdań po angielsku
- uczą samodzielnego myślenia jeśli później trzeba wyciągnąć wnioski z lektury
- uczą czytania ze zrozumieniem
- poszerzają horyzonty

Tyle mi przyszlo do glowy w ciągu pierwszych paru sekund.
Ewa,
chodziło chyba o to co daje na egzaminie przeczytanie zalecanych lektur.Jakie profity, dodatkowe korzyści (punktowe)niesie za sobą.
Tez mnie to interesuje nawiasem mówiąc.
>Tez mnie to interesuje nawiasem mówiąc.

Bartuś, zaczynam się martwić o Ciebie. Ty zginiesz na tym świecie a ja się już do Ciebie powoli zaczynam przyzwyczajać.

Mnie nie interesuje, a wiadomość taką potrafię znaleźć:

What are the set texts for CPE and are they compulsory?
In Part 2 of the Writing Paper you have the option of answering a question on a work of literature. This is called the ‘set text’ option and it is not compulsory to read the books, although if you like reading literature it is a great way to improve your language skills.
>Bartuś, zaczynam się martwić o Ciebie. Ty zginiesz na tym świecie a
>ja się już do Ciebie powoli zaczynam przyzwyczajać.

Mogę się tylko szczodrze uśmiechnąć na taką życzliwość.

Jak rozumiem, po tej lekturze (kiedyś to już czytałem) przeczytanie którejś z zadanych ksiażek nie daje absolutnie nic ? Żadnych punktów?
Ewunia, łopatologicznie, jak to do mnie.
NIe daje nic ? Kiedyś słyszałem że są jakieś dodatkowe punkty.
Plotka?
W 2. części Writing'u trzeba odpowiedzieć na jedno (1) pytanie z czterech (4). Jedno z tych czterech pytań oparte jest na lekturach (wszystkich, a nie tylko jednej). Jeśli więc nie przeczytasz lektur, to możesz wybierać tylko z trzech (3) pytań, a nie czterech (4) i jeśli te 3 będą glupawe, to twoje szanse maleją. Lepiej więc chyba przeczytać tak na wszelki wypadek.
Ewuniu to też wiedziałem :)))) i pewnie osoba zakładająca posta też. Wiadomo że jesli jedno z czterech pytań dotyczy lektury to nie będę miał do wyboru 4 pytań jeśli jej nie przeczytałem. :)
Wiec jak z tymi punktami? Słyszałem, że to coś daje ale to w formie plotki chyba słyszałem.
Wiesz coś?
Żadnych punktów dodatkowych z tego tytułu nie ma. O ile pamiętam z exam reports to odpowiedzi na pytania odnoszące się do lektur są lepsze niż pozostałe.
Moim zdaniem czytanie tych lektur to strata czasu. Musisz być z nich naprawdę dobrze przygotowana, a jak zrobisz jakiś błąd merytoryczny, to co? Poza tym temat z lektur też może Ci się nie podobać i będziesz mogła tylko żałować, że poświęciłaś na nie tyle czasu i wysiłku.

Pozostałe tematy są nietrudne, dotyczą życia, więc można napisać wszystko, byle na temat. Daj sobie spokój z czytaniem, chyba, że bardzo lubisz i umiesz analizować teksty.

Powodzenia!
Czy ktos móglby mi powiedziec, gdzie moglabym znalesc liste obowíazujacych lektur na egzamin? Z góry dziekuje..
Rzeczywiscie z tymi lekturami to bezsens (wg. mnie).
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa