CPE speaking

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 56
poprzednia |
Cześć! Byłabym bardzo wdzięczna gdyby osoby, które już zdawały CPE mogły sięgnąć pamięcią wstecz i podać tutaj jak najwięcej tematów 2-minutowej prezentacji ( oraz innych pytań ze speakingu).
Pozdrawiam!
Trudne zadanie,bo bylam tak zestresowana,ze nic nie czailam-bylo cos o pracy marketow w niedziele i swieta-czy jestem za czy przeciw.jak sobie cos jeszcze przypomne odezwe sie
Osoba z ktora zdawalam miala opisac cechy dobrego sprzedawcy
Dzięki, zawsze to już coś :) Może ktoś jeszcze :)?
Zdawałam CPE w zeszłym roku. Pamiętam sporo pytań. W części 1-szej zapytano: In what foreign country would you like to live and why? What are your favourite cuisines/cookery (coś w tym stylu)rnRozmowy o obrazkach dotyczyły ratownictwa morskiego. Trzeba było zdecydować, który obrazek najlepiej przedstawia pracę ratowników.rnWypowiedż 2-minutowa dotyczyła "vulnerable people " in your country.rnTrzeba było powiedzieć co to za grupa ludzi i czy państwo ją wspiera.rnNa koniec miałam powiedzieć kilka zdań o ochronie środowiska w Polsce.
Dzięki Joasia! O co chodziło z "vulnerable people", o czym dokładnie mówiłaś? Czy to chodzi o jakieś disadvantaged groups? Pozdrawiam!
Vulnerable people to ludzie, których łatwo można zranić. Nie wiedziałam dokładnie co się za tym kryje, więc mówiłam o emerytach i o tym, że państwo nie przejmuje się ich losem, a są to ludzie starzy, często chorzy i nie mają siły domagać się swoich praw. Na pytanie egzaminatora: Would you like to add something? moja koleżanka powiedziała jeszcze o ludziach niepełnosprawnych( handicapped, choć może lepiej by brzmiało disabled), że im się też trudno żyje , są grupą ,która potrzebuje naszej pomocy.
Sama nie wiem o czym tu można było mówić- może o dzieciach, które mają źle w domach i nie mogą same się obronić?
standardowe pytania z pierwszej czesci znajdziesz w necie w opisie egzaminu, niestety nie pamietam strony, ale przed egzaminem warto sobie na "sucho" pocwiczyc odpowiedzi, aby przynajmniej w tej czesci spekingu uniknac zaskoczenia:) w moim przpadku tematem do dyskusji było zagadnienie wyscigu szczurow wsrod dzieci i roli ich rodzicow w tym procesie. Ja sie przed speakingiem stresowalam okrutnie. Moja partnerka rowniez. Duzo pomogla nam rozmowa po angielsku na luzny temat przed egzmainem w poczekalni- osluchalysmy sie ze swoim akcentem itd. Zycze powodzenia i polamania jezyka:)rnps. nie przejmuj sie, gdy na poczatku zapomnisz jezyka w gebie. ja na pierwsze pytanie where do you live jakalam sie jak cholera, w koncu wydusilam ze w krk...ale nie przeszkodzilo to w tym zeby zdobyc wystarczajaca ocena do podciagniecia innych czesci egz.
MAM! "a detailed guide to CPE": http://www.cambridgeesol.org/support/dloads/cpe/cpe_hb_intro.pdf
poszperaj, bo to tylko introduction:)
W związku z tym, że zaczyna się już letnia sesja, proponuję nie sięgać wstecz do tematów, które już były, tylko dzielić się bieżącymi. Ja mam speaking 2.06 i jak tylko wrócę, to napiszę Wam jakie były pytania i obrazki :-)
Ja zdaję Speaking już 28 maja. Mogę podać pytania, jeśli chcesz.
Natomiast Listening mam dopiero 10 czerwca. Byłabym wdzięczna tym, którzy będą zdawali wcześniej za podpowiedzi, bo w zeszłym roku oblałam właśnie tę część.
Ja mam wszystko baaardzo późno; speaking 11, listening 18. Toteż liczę, ze tym razem to Ja coś skorzystam. :)
w niedzielę was będą męczyć.
O matko! :-)
heh a w Boże Ciało writing ;)
Ale jestem zadowolony z takiego rozkładu.
A jak myślisz maluch urodzi się po moim listeningu czy przed ?
;)
who knows??? :)
będę trzymała kciuki, no chyba ze będę rodzić, wtedy mogę zapomnieć o kciukach :))
ja też będę trzymał kciuki. W dodatku nie będę rodził
dzięki Wam ;)))
Dużo zdrówka dla rodzących i nierodzących(+oczywiście mających się rodzić)
:) :) :) Mój maż gdzies wyczytał, ze w jakiś plemionach meżczyźni rodzą duszę i też się NIBY? męczą i mówi mi od kilku dni, ze on ma poważniejsze zadanie, bo musi urodzić dusze :) :)
On ma jeszcze bardziej poważne zadanie: musi Ci zrelacjonować wszystkie mecze, które odbędą się, gdy będziesz w szpitalu.
Hmmm...A ja mam speaking za dokładnie godzinę i 5 minut:)))...
Stresuje się? Okropnie. Chociaz jezyka ucze sie juz od 16 lat, mam wxzystkie poprzednie certyfikaty pozdawane na A lub (CAE na B, ale za to BECa mam na A), prowadze wlasne biuro tłumaczeniowe od pol roku - a dalej sie boje:)...
Aha, skonczylem 1,5 kursu przygotowawczego do CPE - razem jakies 250 godzin do samego CPE po CAE:)...A moze to dlatego, ze sie nie przeygotowywalem do tego egzaminu?:)...Heh...

W kazdym razie trzymajcie kciuki, jak wroce podam moje pytania:).
mialam dzis speaking i jestem calkiem zadowolona. Atmosfera jest bardzo przyjemna, egzaminatorzy mili i sie usmiechaja wiec czego wiecej chciec od zycia :-) juz podaje pytania jakie mialam:rn1. czy pracuje lub studiuje w miescie, w ktorym mieszkamrn2. Jakie sa moje ambicje rn3. Moje plany na przyszłoscrn4potem obrazek do wspolnej dyskusji. Na obrazku dwoje młodych ludzi na rowerach i do roweru przyczepiony taki jakby wozek z dziecmi. I oni prowadza rowery polna drogą, w tle są pola i las. Pytanie do obrazka bylo związane ze środkiem transportu jaki oni uzywaja i co o tym sadzimy. A drugie putanie takie, że jakas firma organizuje kampanie: alternatywne srodki transportu w miastach i czy ten obrazek powinien byc wykorzystany do kampani.rn5. 2-minutowy monolog na temat: Co moze sprawic ze staniemy sie bogatsi: abilities, opportunities, cirrcumstancesrna druga osoba cos takiego: jak najlepiej wykorzystac, zrobic pozytek z pienidzy: individually, nationally, internationallyrn6 na koniec pytania jakie cechy powinna miec osoba, ktora chce miec w przyszlosci duzo pieniedzy; jak najlepiej uczyc dzieci dysponowania pieniedzmil; czy powinno sie zwiekszyc podatki osobom bogatym rnTo byloby wszystko, mam nadzieje ze komus pomoge...
Dziękuję za podpowiedzi.Zastanawiam się tylko o co chodziło z alternatywnymi środkami transportu. Czy należało wychwalać rower jako zamiennik samochodu?
pytanie bylo ze ta kampania ma promowac 'alternatywne srodki transportu' wiec pewnie chodzilo miedzy innymi zeby powiedziec o tych rowerach na obrazku, ze sa np lepsze i bardziej ekologiczne niz samochody itp.
No i jak było? Podziel się pytaniami. Ja zdaję już jutro i właśnie się denerwuję.
w jakim centrum masz speaking i o ktorej godz?
Ijuż jestem po ustnym.Wrażenia raczej pozytywne. Podaję tematy:
What subjects are you especially interested in? What are your plans for the future? What is your attitude towards TV? Does it help you or disturb?

Obrazki: różni ludzie i zwierzęta bawią się. Kobieta zjężdża z poręczy, dzieci kotłują się na trawie, miś bawi się kołem. Dzieci lepią ciasto. Które obrazki najlepiej pokazują zabawę, a który należałoby pominąć w czasopiśmie .

Temat 2-minutowy: Co dominuje : konkurencja czy współpraca w relacjach między:
- młodymi
-w pracy ludzi mediów
- w historii

Na zakończenie:
Czy ty wolisz być liderem czy podwładnym ( użyto follower, ale z kontekstu o to chodziło). Co sądzisz o swoich sąsiadach? Czy mężczyżni są skłonni raczej do współpracy czy do współzawodnictwa? A jak to porównać z kobietami.Tyle pamiętam.Proszę piszcie o listeningu.
czy ktos jeszcze mial speaking ostatnio? Ja mam juz jutro, za to listening 15. Wrzuce pytania jak tylko wroce.
Pozdro dla wszystkich
Ja mam speakinga w niedziele, main part 15 listeninga 18. Strasznie sie spinam przed samym speakingiem, bo reszta to juz mniejszy stres. Dwu minutowy monolog mnie absolutnie rozwala, jednakowoz licze, ze trafie cos luznego. Ile oni maja topicow na speakinga?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 56
poprzednia |

« 

Pomoc językowa