CPE po IELTS i TOEFL - pomocy...

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!

W grudniu ubieglego roku zdalem dwa egzaminy: IELTS (modul akademicki) z wynikiem 7.5/9 (Speaking: 8/9, Listening: 6.5/9, Writing: 7/9, Reading: 7.5/9) oraz TOEFL-CBT (wynik: 267/300)

Podobno 7.5/9 z IELTS oraz 250/300 "odpowiada" CPE - Grade C (tak przynajmniej stoi na stronach Oxford University).

Osobiście sądzę, że to bzdury. CPE wydaje mi się być niezwykle trudnym egzaminem. TOEFL i IELTS byly naprawdę proste. Wlaśnie dlatego nie rozumiem jak można porównywać CPE do IELTS i TOEFL.

Chcialbym jednak prosić o opinię kogoś kto już zdal CPE, czy z takimi "wynikami" mogę porywać się na CPE.

Planowalem zdawać CPE w czerwcu 2007 roku - przygotowując się dosyć leniwie (przeczytam trzy ksiązki, przerobię kilkanaście testów, poslucham radia). Co Wy na to?

Dziękuję za wszelkie komentarze
cóż.. moim skromnym zdaniem każda osoba o pewnych zdolnościach językowych (a wydaje się, że je masz) i zaawansowanym poziomie wiedzy (certyfiakty, które posiadasz plasują Cię na poziomie advanced lub wyżej) jest w stanie przygotować się przez rok do CPE. Wszystko zalezy od zaangażowania i intensywności nauki.
Mam już szczęśliwie zdane CPE i IELTS'a.
Jeśli chodzi o drobne rady, to:
-słuchaj BBC (podciągniesz Listening, który na CAE/CPE jest znacznie trudniejszy niż na IELTS)
-piszesz już chyba wystarczająco dobrze (na writing CPE masz więcej czasu niż na IELTS, a poza tym sa tematy oparte na lekturach :-) i wg mnie jest dużo łątwiej), więc po prostu trzymaj dobrą formę
-poświęć dużo energii na gramatykę - na IELTS jest ona wymagana w szczątkowej formie, ale na CPE to całkiem sympatyczny dzialik ;-)
-rób na razie 1 test tygodniowo, z czasem więcej aż do znudzenia - na CPE wiele rzeczy (zwłaszcza reading) trzeba mieć wyćwiczone i zautomatyzowane

życzę powodzenia !

pozdrawiam,
A.
Dziekuje!

« 

CAE - sesja letnia 2006