Bart..., wojowniku

Temat przeniesiony do archwium.
31-54 z 54
| następna
>Podczas tych kilkunastu minut, uzyłem 5 p.v. i 5 idiomow, jak się
>później doliczyłem. Wszystko oczywiście w dobrym kontekście np.
>zdjęcie ze starszą parą w ogrodzie Ja mówię " oh...they look like
>Darby and Joan"

Na speakingu chyba nie chodzi o to żeby użyć jak największej ilości idiomów i pv, ale o to żeby mówić elokwentnie ;)

ps. Ciekaw jestem czy punktują humor i sarkazm.
Chyba jednak punktują użyte struktury, a co za tym idzie p.v. idiomy itp. użyte w dobrym kontekście.
Troszkę dziwne by było gdyby punktowali poprawne użycie p.v a poprawne użycie zwykłów słow już nie, przecież phrasali się używa bardzo często, szczególnie w mowie. W sumie nie wiedzę powodu dla którego mieli by lepiej ocenić np.
I'd like to brush up on my english niż I want to improve my english. Chociaż w sumie to nie wiem, nigdy nie zdawałem egzaminu cambridge. Mówiąc staram się jak najszybciej przekazać to co chce, a nie zrobić to jak najładniej, może dlatego inaczej na to patrze.
Jak rozumiem, twierdzisz że słowa i p.v. itp. są nieważne. Grunt to sie komunikować?
Czyli wg. Ciebie następujące zdania:
They look happy.
They look like they are happy.
They look as if they were happy.
They look as though they were happy.
They look like Darby and Joan.
They look as if they were like Darby and Joan.
They get on very well.

powinny być (są?) punktowane tak samo, bo nie ma róznicy i tak chcę powiedzieć "they are happy"?
hej, gratulacje!
Nie twierdzę, że phrasale są nieważne, bo tak nie jest, one bardzo pomagaja w komunikacji ;) W mowie potocznej występują bardzo często. Natomiast co do twoich przykładów, to szczerze mówiac nie znałem tego Darby and Joan. Sprawdziłem w internecie i ten idiom znaczy coś więcej niż they are happy.(nie dziwne, że nie znałem, ucze się AM ;)
"The British phrase 'Darby and Joan' refers to a contented old married couple; they may have been real people."

Jeśli to byli starsi ludzie, no to użycie było w pełni uzasadnione i należą się dodatkowe punkty. Natomiast nie widzę powodu dla którego
They look happy miałoby być gorzej punktowane od They look as though they were happy. No chyba, że na egzaminie na poziomie intermediate. W zasadzie te as though they were w tym przypadku kompletnie nic nie wnosi i tylko wydłuża niepotrzebnie zdanie. No, ale to tylko moja opinia.
ps. gratuluje zdanego egzaminu, ja się ucze angielskiego od jakichs 3 lat, też zaczynałem od zera z pełną determinacją jednak do poziomu CPE brakuje mi kolejnych trzech lat. ;)
pozdro
:) Mój big day był ok, choć podczas cięcia myślała, ze dostanę zawału z nerwów.
Imię Adaś, płeć juz wiadoma. Już ma prawie 2 miesiące.

Co do oceny, to kto tam przejmowałby sie oceną, to w końcu Proficiency.
Co do speaking, może z dwóch ważnych elementów fluency i accuracy, bardziej zwracali uwagę na fluency, na łatwość przekładania tego co chcesz powiedzieć na j.ang, na brak, jak my to nazywamy, 'polonisze anglisze' :)

i tak super!!!
Dziękuję, to był kierat.
Tak wyżej napisałem, że to była starsza para.
Congratulations!
Bart, GRATUACJE!
Pytałem Cię o speaking, bo kiedyś był tu na forum taki wątek, w którym pisaleś o swoim znakomitym akcencie. Akcent, oprócz accuracy and fluency, w oczach (uszach :)) egzaminatorów może znacznie wpłynąć na ocenę.
OK mam rosyjski akcent który zepsuł mi ocenę procentową ze speakingu.
Kupię mikrofon w sierpniu i zamieszczę, żeby Ci uszy zwiędły.
;))))))
Super! Obiecywałeś już na kwiecień tego roku, ale mam nadzieję, że tym razem słowa dotrzymasz :)
a to Ty fanie, trzeba było tak od razu.
Zamieszczę a Ty skomentujesz, liczę, że uczciwie.
Skoro tyle mówiliśmy o mnie to powiedz coś o sobie, np. jakie masz podstawy, żeby ocenić mój występ? kończyłeś anglistykę?
Czy trzeba mieć jakieś podstawy, aby posluchać nagrania? Czy ja mówiłem, że będę Cię oceniał? Chciałem tylko usłyszeć, jak daleko można zajść w nabywaniu obcego akcentu.
Zamieszczę w najbliższym czasie. Jest tu wielu ekspertów, dowiem się na pewno nad czym jeszcze musze popracować. sierpień/wrzesień
Well, well, look who's back :) Long time no see. Congrats, Bart!
I knew it:Ddddddd

THe best man ever seen:D

CONGRATS BART
Eve74 :)
Merix :)
Thank you, I was waiting for you ;).
cheers!
Oh my goodness, who's Darby and Joan?????
http://www.worldwidewords.org/qa/qa-dar1.htm
to ja też się dołączę do gratulacji:))
bo trochę mnie tu nie było..
Balszoje Wam spasiba, krasawica.;)
Temat przeniesiony do archwium.
31-54 z 54
| następna

« 

FCE - sesja letnia 2006

 »

Praca za granicą