LISTENING GRUPA B???

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 57
poprzednia |
Siemka!

18 w niedziele mam listening. Mial ktos grupe B, czy to jest tak ze wczesniejszy termin to byla grupa A, natomiast teraz bedzie grupa B?

Wogole moze na cpe jest tylko jedna grupa?

z gory dziekuje za odpowiedzi!
niestety wczesniej byla grupa A (10 czerwca) w moim przekonaniu listening nie byl ptrosty a do tego w Bydgoszczy, gdzie zdalwalam kiepski sprzet
generalnie uwazam, ze listening b to byla sieka jakas - part I i III nadawal sie na reading z tapescriptem, a nie na listening.. odpowiedz pasowaly zawsze co najmniej dwie (ktora bardziej - z akcentu trza sie domyslic?), byly dosc dlugie pytanka i krucho z czasem bylo, ale mam nadzieje, ze caly exam do przodu, choc po dzisiejszym - C staje sie szczytem marzen.
zdawałam 18-go, gr. B. IMHO listening był trudny. Moim zdaniem powinno być więcej czasu na przeczytanie pytań + odpowiedzi, szczególnie w pierwszym zadaniu. Tymczasem mimo iż generalnie rozumiałam co i jak, nie wiedziałam co zaznaczyć, bo po prostu nie miałam czasu na bliższe przyjrzenie się odpowiedziom. Wybaczcie, ale wkurza mnie to całe CPE - znam słownictwo, znam gramatykę, rozumiem "listeningi", i co z tego!?! Jak przyjdzie mi pozaznaczać odpowiedzi, to się gubię, mieszam i sama nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Wiem, że są osoby, dla których CPE to pestka, ale ja - mimo zrozumienia - mam problemy z syntezą i co...?! To mnie dyskwalifikuje? Nie fair - IMHO.
popieram Cie calkowicie - byl to naprawde trudny listening - zarowno wspolzdajacy jak i ja uwazam, ze to bylo trudne. a przy takiej dlugosci pytan i odpowiedzi fizyczna niemozliwoscia bylo przeczytanie wszystkiego ze zrozumieniem i jako takim zapamietaniem o co pytaja i czemu trzeba sie blizej przyjrzec.. moja ogolna ocena dla ukladajacych examin C/D. mam nadzieje, ze oni wystawia mi jednak C ;=) pozdrowienia dla wszystkich, mi juz nerwy opadly, a jutro mam examy na uczelni ;\ pap
ja tez sie zgadzam. jakie pisaliscie odpowiedzi? chetnie bym sobie cos porownala... ;)
hm, pamietam tak: engrossed'a, w II czesci jakos tak: tree, packaging, keyboard, (fibres for) clothes, small tables.. w III to byla jakas rzeznia, a IV M B M B M C.rntak czy siak nie licze na wiecej niz 60%, to byla rzez niewiniatek.
hehehe to może Was pocieszę zdawałem w Warszawie na Bobrowieckiej
Centrum konferencyjne było nas jakieś 250 osób hahaa możecie sobie wyobrazić pogłos ?:)
salka 250 osób wszyscy piszą listening :) - kameralnie
zgadzam sie z Tobą czeczen - C staję się czymś więcej niż "C".
hehe
C staje sie szczytem ambicji - nie bojmy sie tych slow ;-) teraz pozostaje nam zyc modlitwa ;=)
C to taka ładna literka, krągła, wysmukła....filigranowa rzekłbym ? ;)))
Tak na poważnie Ja po tych paru dniach sądze tak, że oceny wyższe są bardzo czesto skutkiem zrobienia większej ilosci testów - niekoniecznie lepszej znajomości języka.
Jak powiedział mój znajomy nauczyciel ( ze szkoły jęzkowej)
"Nie zdasz nawet FCE jak nie zrobisz iluś testów"
:)
a jaz zdawałam CAE i było nas duuuuużo i też na bobrowieckiej i mieliśmy jedzecze większy pogłos i pisaliśmy skargi liczne i co ty na to
si si, signor.. znajomosc angielskiego to jedno, a zdawanie examu to drugie. problem polega na tym, ze to jest examin nie opierajacy sie na jakiejs skonkretyzowanej wiedzy, lecz na jej ogolnym poziomie - ciezko przygotowac sie do niego tak po prostu, trzeba sie po prostu z jezykiem zaznajomic, myslec, pisac, czytac, sluchac, ble ble ble..
a 'C' okazuje sie dobra ocena na CPE, choc na CAE dalem rade z A ;=) ale tutaj to juz jest ostry hard core.. o czym przekonal mnie dzisiejszy listening tym bardziej ;-) ale ok, ide sie uczyc, bo mecz sie skonczyl, a ja jutro kolejne examiny mam ;\ cpe'06 rest in peace ;) pozdro, paaa
>mieliśmy jedzecze większy pogłos i pisaliśmy skargi liczne i co ty na
>to
Ja na to: oby wam pozytywnie rozpatrzyli podanie.
Listenig był baaaardzoooooooo trudny!
Listening
Dzisiaj idę do british council złożyć complaint na warunki akustyczne sali. jeżeli ktoś chce się dołączyc moge zamieścić treść listu.
ps. chodzi o cpe test B na bobrowieckiej.
Witam,rnrnPomijając fakt, że listening był b. trudny, również jakość dzwięku nie była najwyższa: szczerze mówiąc była kiepska: ze względu na opóźnienie dzwięku głos był zniekształcony, co utrudniało zrozumienie. w związku z tym zamierzam pisac odwołanie do BC - niech uwzględnią warunki w jakich pisalismy przy ocenie i dodadzą np 10% punktów uzyskanych podczas tej części do wyniku wliczanego w całość - faktycznie jest to mało, bo przy np 19 pkt to tylko 1,9 punkta, ale zawsze coś, a warunki słuchania były kiepskie więc jakaś rekompensta się nam należy.Czy ktoś skłonny jest dołączyć sie do zażalenia adresowanego do BC?
zgadzam sie calkowicie. zazalenie jest dobrym pomyslem.rnmoze napiszmy list ogolny od zdajacych w tym terminie.rnwiem,ze taka lista zostala stworzona po listeningu CAE na Bobrowieckiej w czerwcu.
no no. warunki akustyczne byly tragiczne, ja tez bym sie przeszedl do Bc ale mam sesje na polibudzie.

kibel! speaking mi poszedl perfekt, english in use, writing dobrze ale przez ten dzebany listening nie zdam pewnie certyfikatu.... ARGHHH LIPAAAAAAAA
Może zrobimy tak, że napiszemy jeden list, a osoby, które podzialają opinię, że warunki akustyczne były kiepskie: podiszą się przez poadnie swojego imienia, nazwiska i numeru kandydata - co tym myślicie?
dobry pomysl, to ulatwi zgromadzenie wiekszej ilosci osob zgadzajacych sie z tym stwierdzeniem.
Heh przyznam że jakość dzwięku sprzyjała strzelaniu przy odpowiedziach. MOże i Ja bym się podpisał
a nie mogliście protestować już po tej części z instrukcjami? przecież to jest właśnie po to, żeby sprawdzić jakość nagrania i w ogole dźwięku. Na waszym miejscu też bym była wściekła i pisała odwołania, ale nie wydaje mi się żeby to mogło dużo dać, bo BC zawsze czymś sie wykręci, chociażby powyższym argumentem;]
haha dobre dobre ;)
niestety...
Gdyby nawet ktoś wstał i powiedział ze jest tak i tak - to cała masa usłuznych (LENIN-> "uzytecznych idiotów") zakrzyczałaby go żeby dał spokój
(to tak na marginesie) ;)
Taka solidarnośc
Ja tam moge sie podpisac - od poczatku mnie dziwilo ze listening jest w salce na ćwierć tysiąca gawiedzi.
Może uzgodnijmy odpowiedzi na pytania z ćwiczenia 2?

ivory
drawer
ashtrays
packing
clothes
chairs
tree
computer keyboard
---
ok. co masz w innych zadaniach? tez uwazam, ze to warto porownac. na razie mam podobnie ;)
przede wszystkim sposób mówienia speakera z tasmy jest inny od tego co jest dalej. przy wolnej mowie parosekundowy pogłos nie przeszkadza, ale przy szybkiej głoski nakladają się na siebie. ponadto pewne częśtotliwości nie były zdjęte, co sprawiało ich wzbudzanie się. tak samo byłoby gdyby ktoś mowił po polsku w pewnych momentach byłoby to niezrozumiałe. inna tez jest głośność wypowiedzi speakera i samego testu. po samym announcerze nie da sie się po prostu do końca przewidziec słyszalności testu a tym bardziej ustawić dźwięku, co jak przypuszczam moglo wcale nie mieć miejsca - po prostu rozstawili głośniki i zadowoleni. jeszcze jedno - głośniki powinny też stać w środkowych rzędach. to nie był koncert żeby trzeba było ustawić dźwięk stereo. normalne jest, że przy odległosci głośników 15 metrów od siebie środkowe rzędy będą miały dźwięk z 2 źródeł w różnym czasie plus odbicia od ścian i sufitu.rnja na to wszystko złożyłem zażalenie, napisałem tez ze domagam się powtórzenia egzaminu w normalnych warunkach akustycznych. pani je przyjeła i powiedziala że za parę dni otrzymam odpowiedź na piśmie. napisałem też pezpośrednio do [email] przesyłając ta samą treść. myslę że można liczyć na to że obniżą próg, jeśli dużo ludzi bedzie narzekac.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 57
poprzednia |

 »

CPE