CPE 2006

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 55
poprzednia |
i jak się czujecie po częsciach pisemnych???
w sumie to nienajgorzej chyba:)ale Prof w tym roku zdecydowanie nie byl prosty-reading taki sredniawy...szczegolnie pierwsza czesc,gdzie generalnie zawsze da sie duzo zrobic tak na zasadzie hunch'a,a tu nie bardzo:(...writing calkiem fajne tematy,w drugiej wybralam article,a co do Józefa to poza pierwsza i o dziwo(przynajmniej dla mnie)druga czescia dalo sie przezyc...pozdro:)
use of english: part 3: make, clear, dropping, moved, post, rich, rnjesli mieliscie podobnie, to piszcie
To mi poszło średnio. Z Tobą zgadza mi się make, moved i post. W drugim mam fresh, w trzecim i ostatnim jakoś głupio strzeliłam, bo nie wpadłam na dropping i rich.rnA w part 2 jaka forma od surface? W słowniku nie ma żadnej pochodnej, ja zmyśliłam surfaceless. Pamiętam jeszcze tendency, relatively, capricious, unsuspicious. Kto da więcej?
a może unsurfaced, co ty na to?
Może być i unsurfaced. Brzmi nieźle. Pamiętam jeszcze harshness i allegedly i było cos z suspect. Masz coś jeszcze?
to juz jest UNSUSPICIOUS, a i jeszcze RAGING
za cholere nie moge sobie przypomniec tej transformacji z WHY, pamietasz moze co tam wpisalas?
witam! ja mam tak jak ty surfaceless i harshness, unsuspicious, outrageous i reszta tak jak wyzej. Jesli chodzi o Part 3 to mam make, fresh, dropping, post, moved, soft ale to ostatnie to raczej zle; transformavje tez byly w porzadku zato niefajna byla dla mnie 1 czesc. A pamietacie moze cos z PART 3 readingu?
pamietam ze zostal mi fragment w ktorym pisali skad wziela sie nazwa,a i w pierwszej luce dalem C dalej nie pamietam
No tak, mam unsuspicious na pewno, mam też outrageous (a nie raging).
Co do WHY - nie pamiętam początku zdania, dalej mam "why it is necessary form him to"
a to z surface to może brzmiało "surfacial" ;)
Wyżej oczywiście for nie form.
Part 3 nie cierpię tego. Nie wiem, czemu ma służyć umiejętność składania do kupy pokawałkowanego artykułu. Został mi paragraf H, a chyba miał to być D. Tez mam chyba C w pierwszym okienku, B w drugiej kolumnie u góry, ale nic więcej nie pamiętem. Schrzaniłam to dokumentnie, tyle wiem.
jest złowo
re-surface, re-surfaced, re-surfacing
Cześć!
Jeśli chodzi o reading - no... tematy były powiedzmy dziwne... a gapped text to już w ogóle jakaś pomyłka. Van Dyck... Czemu do cholery ja mam się znać na sztuce?? Wolę nie myśleć co będzie z tym :/


Writing - taki sobie - moim zdaniem. Generalnie wbiłem kij w mrowisko kilkoma tekstami, np że charity workers are overappreciated i że celebrities should show their real face. to w proposalu :)

Use - w pierwszej części niewiele pamiętam, z word formation - na pewno mam harshness, insuspicious, raging (torrent), allegedly, tendency, relatively, capricious, z tym "surface" to rozmawiałem z native speakerem i zrobił karpia. nie wiedział co może być z tego słowa.

raging: continuing or moving with great natural force
a raging storm, a raging sea, a raging torrent

Trzy zdania: make (for, in her job, etc.), fresh (sheet of paper, breeze, memories), dropping (the subject, at the shop), post (receive~, in the garden, not many applicants, moved (by boss, violently forwards), rich (chocolate cake, soil).

To jest wklejone z Longman Dictionary of Contemporary English:
-> rich
▶FOOD◀
rich food contains a lot of butter, cream, or eggs, which make you feel full very quickly
▶COLOUR◀
a rich colour is strong and attractive
a rich dark brown colour
▶SOIL◀
rich soil is good for growing plants in

-> drop
▶STOP TALKING ABOUT SOMETHING◀
[intransitive and transitive]to stop talking about something
drop the subject To her relief, Julius dropped the subject .
▶TAKE SOMEBODY SOMEWHERE◀
[transitive] to take someone by car to a place and leave them there, especially on your way to another place
Just drop me here - I can walk the rest of the way.
drop somebody at something
She dropped Johnny at the school gates at about 8:30.

-> fresh
▶WEATHER◀
if the wind is fresh, it is quite cold and strong
a fresh breeze
▶RECENT◀
done, experienced, or having happened recently
There were fresh fox tracks around the hen huts. The accident was still fresh in her mind. (memories)
▶NEW◀
adding to or replacing something
I'll just make some fresh coffee. The report provides fresh evidence about the way the business was run. You'll have to start again on a fresh sheet of paper.

Key word transformation: small demand for (ale nie jestem pewien), Observance of the company rules is of the utmost importance, come to terms with the, fell short of our expectations, at no point of the game did the goalkeeper touch the ball, the new law brought in by the Gov't, dalej nie pamiętam...

Part 4 - 'atrefacts' były w złym stanie, phrase dumb-cośtam objects, paradoks polegał na tym, że reprodukcja była lepsza od oryginału i cośtam - nie pamiętam. - Summary: komputery powodują mniejszy intellectual effort, w rzeczywitości wirtualnej nie ma unanswered questions, computer-generated pictures are better than original i computer technology requires physical and mental involvement. Coś w tym stylu.
Ale generalnie jestem średnio zadowolony...

Jak coś będziecie wiedzieć, to postujcie na forum!
ja nie mam moved tylko thrownrn(z longmana:rnThe bus stopped suddenly and we were all thrown forwards.rnIt threw me completely when she said she was coming to stay with us =confused mern)rnmam unsuspicious, ale to chyba powinno być unsuspecting rn(not knowing that something bad is happening or going to happenrn"unsuspecting victims")rnNo i unsurfaced, w googlach jest 130.000 wyników wiec moze to to;)
ja też mam thrown a macie może wyniki z readingu? ja napisałam w pierwszej części D,B,A,B,C,B, D,D,C,A,B,A, B,B,A,D,C,B W DRUGIEJ CZĘŚCI D,A,A,B,D,A,C,D W TRZEIEJ A,H,D,C,B,F,G ORAZ W CZWARTEJ B,A,C,A,D,C,A PROSZE PISZCIE co WY WPISALIŚCIE
ja dalem outrageous
tezmi to zostalo,i wieksszosci ludzi w grupie:0
ja mam w tym suspect unsuspecting.... dictionary.com mowi ze to:'Not suspicious; trusting.' więc chyba pasuje dop kontekstu
aha, a z surface mam unsurfaced. google mowia ze chyba pasuje, bo wyrzucił coś o repairs of unsurfaced roads. W tym z autobusem, szefem i statkiem mam jakiś idiotyzm ale wydaje mi się że dobrze jest thrown, bo to chyba moze znaczyć shocked, bewildered itp
literek sobie nie przypomne;] a pamietasz jakie to byly słowa? np w tym drugim tekście o tym świetle i kolorach itd? ja tam pamiętam, że miałam pole, hue, optical i tinted, ale nie jestem ich pewna
ja b mam chyba w ostatniej po prawej a przed nia F. ale na 100% nie pamietam
niestety nie jestem zachwycona. Odbilo sie zbyt krotkie przygotowanie do egzaminu.Z mojego punktu widzenia niektore teksty byly niezwykle trudne, niektore natomiast zaskakujaco /w porownianiu/ latwiejsze. Niestety nie licze na pozytywny wynik.
unsuspecting będzie raczej dobrze...
Nie jestem zadowolona, testy w domu mi jakoś lepiej szły. Do tego zrobiłam kilka bezsensownych błędów - już 5 minut po wyjściu wiedziałam gdzie i jakie. No a każdy punkt się liczy :-( Najlepiej poszedł mi chyba writing, bo pytania były spoko, ale kto wie jak ocenią mój styl. W readingu to nigdy nie wiadomo, bo niby rozumiesz tekst, ale niektóre pytania zwalają z nóg (co autor chiał przez to powiedzieć...?). Będzie co ma być :-)
moglby ktos podac ades stronki na ktorej mozna sprawdzic swoje wyniki z cpe zanim jeszcze przyjda w sirpniu?dzieks
tez zaznaczylem hue, optical i tinted, był jeszcze blue end of spectrum, showered with praise, w pierwszym fixed, launch album (to raczej zle), reszty nie pamietam
Ja dodam że napisałem unsuspecting i potem znalazłem to w slowarze więc chyba git.
a z surface też mi zabili ćwieka i dałem unsurfaced ale co to znaczy ?
ale to chyba nie znaczy ło że droga jest dobra wiec, kto jak kto, ale my Polacy powinnismy to wiedziec :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 55
poprzednia |