Podręczniki do CPE :((

Temat przeniesiony do archwium.
Niestety, muszę Was pomęczyć pytaniami ;(
Przyszła bowiem pora na wybranie jakiegoś sensownego podręcznika do CPE, co wcale nie jest proste.
Postanowiłam, żeby moim podręcznikiem "głównym" był Upstream Proficiency - bo skończyłam Upstream Advanced, który bardzo mi się podobał. Dokupię do niego Companion, bo podobno bardzo ułatwia pracę z książką (do Upstream Advanced Companiona nie miałam).
Moją bazą słownictwa jest Supermem Speedup!, czyli na brak słów do uczenia nie narzekam, bo jest ich w tym programie multum.
Ale ostatnio zaczęły mnie dręczyć wątpliwości, czy może nie kupić czegoś innego zamiast Upstream Advanced, czy może coś dokupić (no, ale podręczniki do ang. to niezły wydatek).
Kandydatami są:
CPE Use of English
Advanced Grammar in Use
Advanced Grammar and Vocabulary
A Good Turn of Phrase (Idioms)
A Good Turn of Phrase (Ph.Verbs)
I krótko mówiąc, jestem w kropce :(
Wiem, że Was męczę, ale naprawdę serdecznie proszę o radę.
A Good Turn of Phrase ściagnełam sobie z netu... Wiec nie musisz kupować.. Juz nie pamietam kiedy go sciagnełam i jak.. Moj mail [email] Napisz do mnie. Spróbuje przesłac Ci skany na maila.. moze jeszcze dzis wieczorem..Pozdrawiam ;)
Proponuje, zebys zrobila sobie troche testow i zobaczyla, nad ktorymi umiejetnosciami musisz najwiecej pracowac - pod to kup dodatkowe ksiazki:)
Ja polecam jeszcze "Successful writing - Proficiency" Virginii Evans, ale bez kasety:)
Pozdrowienia!
"Scccessful...." akurat można ściągnąć z eMula :):):)
albo ze strony englishtips.org :) (także teacher's book)
czesc , szalenie zalezy mi na książce successful writing. Odwiedziłam podaną stroną ale ona jest po rosyjsku! Czy mogłabyś powiedzieć mi jak ją ściągnąć z tej stronki krok po kroku? dzięi
Mozna tez ukrasc w ksiegarni.
successful writing proficiency v. evans to dobry zakup.
do gramatyki polecam: CPE Use of English lub Advanced Grammar and Vocabulary
pozostale pozycje z listy mozesz sobie darowac.
zaopatrz sie tez w testy egzaminacyjne:-)
Wiem, że dość długo mnie nie było, ale oto jestem :)
I dziękuję za wszystkie rady, szczególnie za tą najkonkretniejszą - Lagerkvista :)
Witam, Czy i ja mogę prosić o przesłanie GooD turn na maila? [email] Dzięki serdeczne
zmien jezyk po lewej stronie na angielski:)
1.musisz sie zarejestrowac a zeby to zrobic trzeba miec konto na gmail bo na inne poczty nie dochodzi link aktywacyjny
2.jesli potrzebujesz zaproszenie na gmail to zapraszam na
http://google.bajo.pl/zaproszenia/
3.nastepnie sie logujesz(po otrzymaniu linka aktywujacego:P) i sciagasz ksiazki za free:D

jak masz jakis problem to zerknij na polskie forum na tamtej stronce albo pisz na maila
[email]
Hehehe :) jak dla mnie, to po prawej stronie :p
jesli masz poczte w yahoo to tez bez problemu założysz konto. Nie da sie tam, gdzie program sam odrzuca spamy (bo wiadomość przychodzi właśnie jako spam) :)
ok ok po prawej:D:D
jesli chodzi o poczte to mozliwe ze na yahoo tez sie uda:) ja nie sprawdzalam:P
a nawet slyszalam ze na onet komus doszlo...po 11 dniach:)
mi doszło na interia po ...paru minutach!
bez problemu;)
>do gramatyki polecam: CPE Use of English

Co prawda przygotowuję się do CAE, ale posiadam tę książkę od jakiegoś tygodnia. Nie uczyłam sie z niej jeszcze, ale porządnie ją przejrzałam i podoba mi się. Mam nadzieje, że będzie mi się z nią pracować równie dobrze jak z FCE Use of English V. Evans :)
to masz kupe szcescia:P:D:D jeszcze nie slyszalam zeby komus doszlo na interie:)
i to po paru minutach:P
w życiu nie uczyłam się z nudniejszej książki niż successful writing...
Jest okropnie nudna, JEZELI robisz z niej cwiczenie za cwiczeniem. Mysle, ze nie trzeba. Za to daje ogolna orientacje, podpowiada sporo ciekawych zwrotow... Taka jest moja opinia;)
do niezapominajki: jakbys wpadla tu kiedys i czytala to bardzo bylabym wdzieczna za podeslanie ksiazki na [email] z gory
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa