CPE - przydatne w pracy ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Czy Wasi pracodwawcy zwracali uwage na posiadane przez Was certyfikaty gdy przyjmowali was do pracy ? czy raczej oznaczenia type CAE, CPE niewiele im mowia.
Ja jestem wlasnie na drugim roku aplikacji adwokackiej i jesli sa tu jacys ludzie z tej branzy to czy orientuja sie moze czy CPE pomaga w zdobyciu ciekawej pracy ?

I jeszcze jedno pytanie :) czy w zdaniach typu : Sad as he was he smilled when ... czy tu sie wstawia gdzies przecinek ?:)
Każdy papierek jest przydatny w pracy, jeśli może być z nią jakoś związany. Języki przydaja się wszedzie.
Najwyżej można zrobić tak:
Wpisać angielski - biegły w mowie i piśmie
To chyba załatwi sprawę ? :)
większość szefów to takie jełopy że nie rozróżniają FCE od CAE
dokładnie, a jak już nawet słyszeli o FCE, bo np ich dziecko zdawało, to już co to jest CPE, to nie wiedzą. Poza tym są specjalne egzaminy dla prawników sprawdzające j ang, np TOLES, po nich mozna się ubiegać o pracę w znanych miedzynarodowych kancelariach, ale oczywiście tylko po zdaniu wersji advanced - tak słyszałam.
Z tymi szefami tochyba nie do końca.
Są tacy to prawda ale zazwyczaj sam szef uczy się/zna angielski co zazwyczaj znaczy, że wie dość dobrze który certyfikat co oznacza (albo przynajmniej umie sobie przetlumaczyc na pl nazwę certyfikatu).
Często szefami firm są obcokrajowcy tu zazwyczaj decyduje rozmowa kwalifikacyjna po ang - gośc od razu sprawdza czy da się nas "pojąć" :)
dziekuje za wasze odpowiedzi ;-) czyli np nie spotkaliscie sie w wymaganiach stawianych przez pracowadace z takim punktem jak " udokumentowana znajomosc jezyka" ?
Temat przeniesiony do archwium.