CPE-dwa lata wystarcza?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

cztery lata temu uzyskalam FCE(na C) ,od tamtej pory nie cwiczylam formalnie swojego jezyka na kursach,czy tez poprzez odpowiednie lektury ,ale caly czas w zyciu codziennym uzywam angielskiego,poniewaz mieszkam pod jednym dachem z obcokrajowcem...nie jest to osoba z wysp,ale jej angielski jest na wysokim poziomie,nie mam problemow z porozumiewaniem sie w jezyku angielskim,chociaz czuje,iz moje slownictwo stale jest na tym samym poziomie.
Obecnie rozpoczelam filologie ang. w NKJO,ale rowniez studiuje inny kierunek dziennie i zdaje sobie sprawe,ze max moge poswiecic 1 do 2 h dziennie na intensywna nauke jezyka.
Czy dwa lata wystarcza,aby osiagnac poziom CPE?
Jak rozplanowac sobie nauke?
Zalezy mi na uzyskaniu certyfikatu,by moc nauczac w szkolach jezykowych,zanim jeszcze uzyskam dyplom ukonczenia NKJO .
Prosze o wszelkie porady,czy moze zapisac na dodatkowy kurs?albo zwyczajnie skupic sie na samodzielnej nauce...
Ja myślę, że w zupełności :)
Lepiej się uczyć samemu, samemu sterowac kierować a nie prace domowe itp. głupoty.
Strata czasu.
wiesz Bart, nie każdy ma takie samozaparcie jak ty. Ta osoba pisze, ze 4 lata temu! zdała FCE na C, wiec droga przed nią dłuuuga. To, ze mieszka z obcokrajowcem (nie anglikiem więc mozna założyc, ze ang jest dla nego drugim językiem) i sobie rozmawiają cos tam daje, ale , jak sama napisała, stoi w miejscu. Z drugiej strony jest w NKJO (czy jak to tam nazwała) wiec kontak z językiem będzie. Myślę, że trzeba samemu zobaczyc jak będzie szła nauka, robić testy CAE czy CPE i sama zobaczy w jakim stopniu jest przygotowana.
Hej,

dzieki za posty,wczoraj przejrzalam readingi z CPE i byly na dosc przyzwoitym poziomnie i co najwazniejsze bardzo przystepne,musze popracowac nad slownictwiem,aczkolwiek z kontekstu wielokrotnie udalo mi sie wywnioskowac o co chodzilo autorowi.
No cóż, dla niektórych (przykład:Bart:)) samodzielna nauka nie stanowi problemu, a drudzy wolą uczyć się pod kierunkiem nauczyciela czy w szkole językowej.
Najważniejsza jednak zawsze jest motywacja i samodyscyplina.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia