ludzie zapisalem sie juz na czerwiec na CPE

Temat przeniesiony do archwium.
po pierwsze mam pytanie-co to znaczy loose cannon-mniej wiecej czuje co to jest ale potrzebuje polskiego tlumaczenia-po drugie zapisalem sie w piatek na CPE we wrocku na czerwiec-wish me luck
E to tak jak ja. We Wrocku i w piatek, bo ja zawsze na ostatnia chwile. Ale wlasciwie nie wiem po co, bo dwa lata (no wkrotce)minely od mojego powrotu z Londynu a jezyka praktycznie nie uzywam poza czytaniem ksiazek:( Tak mi odbilo.
Pozdrawki
And I wish U luck, mate.
Gratuluje! Mi nie starczyło odwagi, czekam na grudzien. :) Zycze szczescia, latwej sesji i milej komisji!
Powodzenia!!!
I masę szczęścia!!! (nawet najlepszym się przydaje:)

Ja kuję i czekam na grudzień.
a trenujesz cos przed tym examem czy nic-ja trzaskam idiomy i grame-writing i speaking pocwicze sobie juz na samym examinie-skonczylem college w polsce i bylem 2 lata w Londynie-bardzo duzo czasu poswiecam angielskiemu-jeszcze jestem belfrem ale i tak trzese portkami-szczescie sie strasznie przyda-take care
zaczynam się bać. Wszyscy ćwiczą, rozwiązują testy wyjeżdżają do Londynu, a ja mam zamiar zdawać w czerwcu i wcale nie szaleję. nie wiem o co chodzi, a może to prawda, z tym powiedzeniem, że \"jeśli potrafisz zachowac spokój wtedy gdy wszyscy szaleją, to znaczy, że.........nierozumiesz problemu\". Hmm, może też powinienem zacząć ostro ryć?narazie jestem na 8 poziomie w szkole PROMAR i chyba dam radę. tak myślę.mam nadzieję, że sie nie mylę. Czy te kilka miesięcy do grudnia to wg was dużo?
Tyle ile się da, czyli na maxa! Idiomy to podstawa! Ja ćwiczę z:
English Idioms in Use &
English Vocabulary in Use Advanced
Michael McCarthy, Felicity O\'Dell
b.dobre książki, a co ważniejsze oparte na korpusie, zdaje się że podobnie jak cpe (jest w nich mnóstwo wyrażeń i zwrotów występujących też w starych testach na cpe).
I trzaskam tyle testów ile się da-reading, use of english i listening.
Writing na egzaminie, ale poduczę się struktur; Speaking okazjonalnie na kursie.
Ale przed samym egzaminem podwoję tempo!
Pozdrawiam!
Oj, Sałatek, chlopie ty panikujesz.:) Spox, wszystko masz na świezo, no i jeszcze uczysz, nie powinienes miec problemow, zobaczysz, dostaniesz A.
Pamietam stan swojego angielskiego po powrocie, ja nawet snilam po angielsku, teraz mi to siadlo:( Pewnie porywam sie z motyką na słońce, ale niech i tak będzie;) Mam zamiar solidnie przysiaść fałdów, porobic tony testow i moze jakos to bedzie. Tylko ze oprocz tego mam jeszcze 1000 innych spraw na głowie, w tym jeszcze dwie inne szkoly do których uczeszczam grzecznie.

Sałatek, mam pytanie o biblioteke na KUźniczej. Byłes tam? Chcialabym wypozyczyc jakies testy, bo przeciez jak zechce kupic wszystkie dostepne na rynku to z torbami pojde! Moze sie tam wybiore na dniach.
I jeszcze raz, wyluzuj, jeszcze bedziesz to swoje A oblewac morzem procentow.
nie nie bylem tam-korzystam z internetu plus materialy od znajomych-polecam super ksiazke-IDIOMS ORGANIZER wydawnictwo THOMSON HEINLE autorstwa JOHN WRIGHT-okolo 2000 idiomow i bardzo fajna ksiazka-trzaskam po 40 idiomow dziennie i bardzo latwo sie zapamietuje=siema
Dzieki, sprawdze w ksiegarni i tez zaczne trzaskac te idiomy, tak z zazdrosci:) Jesli chodzi o internet, to znam Flo-joe tylko, ale na subskrybcje mnie nie stac. no i czytam sobie internetowe wydania gazet angielskich
pozdro
hey, if you still don\'t know this expression, i mean \'loose cannon\', it is: means somebody who is not controllable, on ships in nelson\'s navy, guns movements when fired, were controlled by ropes, blocks and tackle to stop the recoil of the gun hurting anybody, if a gun became loose from all these ropes it became a loose cannon and could recoil all over the deck, hence a loose cannon, somebody like that usually does or says stupid things that you don\'t want them to say
cheers mate -I mean the answer
Salatku,

a czemu w ogole podchodzisz do CPE? Tak pytam z ciekawosci. Tzn, super, wiadomo, mobilizacja do nauki, ale skoro skonczyles college? Przeciez tam certyfikat CPE zwaln(Ł) z egzaminow wstepnych, zatem chyba konczy sie na wyzszym poziomie?

Takze, jest to Twoj kaprys, czy jakis wymog? Czy po prostu chcesz wiedziec do czego przygotowywac uczniow?

No i dlaczego nie zdawales wczesniej? pewnie w liceum i na studiach miales wiecej czasu...

Zycze powodzenia, pozdrawiam serdecznie, dostan A,
przepraszam za moje wscibstwo,
KOciamama.
chce zdawac poniewaz mam taki kaprys-a moze bardziej sie chce sprawdzic-ze trzaskam na tym poziomie podreczniki to nie znaczy ze go zdam-pop prostu chce zobaczyc czy dam rade-poza tym skonczylem tylko college i jak wyjade i bede szukal kiedys pracy za granica to nikomu nic nie powie jesli zobaczy papiery ze skonczylem nkjo w jakims pipidowku-poza tym koncze inne studia -nie bede mial mgr z ang a wiele dyrkow szkol srednich marudzi mi ze nie mam mgr i nie chca mi dac klas liceum bo uwazaja ze za malo umie-to prawda ze mlodziez dzisiaj w niektorych liceach zna niezle jezyk ale bez przesady-znam wielu magistrow ktorzy na studiach uzup mgr mieli tylko literature itd bez ang praktycznego i sa nie za dobrzy-bardzo lubie sie uczyc i poznawac nowe idiomy i slowa i grame-mysle ze chce oficialnie miec papier CPE-mimo ze od dawna jestem pewnie na tym poziomie to i tak chce sprawdzic sie
to cos tak jak nasz Korzeniowski-wie ze jest najlepszy ale chce wygrac olimpiade w atenach-oczywiscie nie porownuje sie do mistrza ale to takie porownanie-zreszta-znam osobe ktora w wieku 8 lat wyjechala do USA i ma teraz 26-jak ogladamy tv to ona wszystko rozumie a mi sie zdarzaja wpadki-mimo to probowala zdac go 3 razy i nie zdala-ten egzamin sprawdza wszystkie umiejetnosci jezykowe i ona jak nigdy nie robila cloze testow i parafrazowania to ciezko-to tak jak POLak niewyksztalcony- rozumie po polsku a ma watpliwosci z jezyjkem czesto-zdanie CPE to bedzie dla mmn e zdobycie jakieegos szczytu-chociaz wiele osbo powiada ze sam egzamin jest latwiejszy niz same ksiazki i testy do niego przygotowujace-okaze sie
pozdrawiam
salatek a gdzie jest ten college ktory skonczyles? powiedz mi cos o tej szkole! pozdrawiam
w jeleniej gorze-teraz jest to jeden z wydzialow na tzw Kolegium Karkonowskim-we Wprost ostatnim jest chyba ranking szkol wyzszych i jest ono na wyskokim miejscu mimo iz jest to w malym miescie-a co wybierasz sie tam?
Temat przeniesiony do archwium.