CPE sesja zimowa

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!

Jakie mieliście odpowiedzi w ostatniej czesci Use of English z tymi pytaniami 41,42,43,44 mniej wiecej? Ja dalam ze it onosi sie do "change" ale nie wiem czy dobrze no i ze brytyjska obsesje pogoda wyraza "endless and earnest debate" czy cos takiego. A pamietacie jakies odpowiedzi z reading o tej babie piszacej ksiazki podroznicze? Ja dalam gdzies ze "too neat categories are against the nature of books", "their lifestyle was too different from hers" reszty nie pamietam ale martwie sie ze zle to mam. Okropne to bylo. W skladance mi zostal ten fragment o tym ze nie chcial zeby bylo na jakiejsc minorowej nucie C. pozdrawiam wszystkich.
earnest and endless debate też miałam...

o tym, że takie szczegółowe szufladkowanie książek jest sprzeczne z "naturą ksiązek" też miałam...

W którym pytaniu dałaś "their lifestyle was too different from hers"? Coś o tym, z jakim problemem musiała się borykać podczas pisania drugiej książki? z tymi nomadami? Jeśli tak, to ja w tym pytaniu zaznaczyłam odpowiedź, że jej problemem było wyeliminowanie się niejako z tego całego przedsięwzięcia... zrozumiałam odpowiedni fragment tekstu tak, że ona zamierzała po prostu opisać tych nomadów chłodnym okiem, być po prostu obserwatorką ich życia, which proved impossible... bo nie można żyć tak blisko kogoś przez taki długi czas i się nie angażować.
ja nie miałam change, tylko impact of weather change on our behaviour. i ART of earnest......
Ja napisałam, że "it" odnosi się do wpływu pogody na nastrój człowieka.
a pamiętacie może odpowiedzi z listeningu? :)
-> bbuda

odpowiedzi do listeningu są trzy tematy niżej:) https://www.ang.pl/Listening_CPE_wersa_A_44620.html
Temat przeniesiony do archwium.