CODZIENNY angielski

Temat przeniesiony do archwium
Witam. Od czasu do czasu czytam te forum, a teraz zdecydowalam sie cos napisac. Przeczytalam watki od lovinglanguages, gdzie podaje dlugasneeeee listy slowek. Wielu nigdy nie slyszalam, a jeszcz wiecej do glowy mi wcale nie wejdzie. Dlatego tez mam taka prosbe. Czy znacie moze jakies takie slowka/wyrazenia itp. ktore uzywane sa w codziennych sytacjach, w szkole/biurze/na ulicy/meczu itd itd. Takie slowka chyba bardziej sie przydadza:)))))
Pzdr
Istnieje mnóstwo podobnych zbiorów słówek do codziennego używania. Sa to tzw "Rozmówki". Można je dostać w prawie każdej księgarni językowej za 10-20 zł.
Za najlepsze drukowane uważam "Rozmówki angielskie od A do Z" Anny Kozłowskiej, Jerzego Siemasza i Adama Wolańskiego" Wydane przez wydawnictwo Felberg SJA.

Spośród rozmówek z załącznikami dźwiekowymi najlepsze sa "Rozmówki sngielskie w miesiąc" Moniki Młodnickiej wydane przez SuperMemo World.

Po ich opanowaniu warto siegnąć do słowników tematycznych. Z tej grupy polecam: "Słownik tematyczny angielsko-polski polsko-angielski" Izabelli Jastrzębskiej-Oko wydany przez Harald G Dictionaries i "Uniwersalny słownik tematyczny jezyka angielskiego" Wydawnictwa KANION

 »

Studia za granicą