READING IN CPE

Temat przeniesiony do archwium.
witam. jak Wam idzie -mam na mysli populacje ktora zdala lub zamierza zdawac CPE- reading i listening? moim zdaniem nawet osoba ktora jest zaj....... z anglika moze miec klopoty ze wskazanie m poprawnej odpowiedzi na listeningu i readingu-zdarza mi sie to wiele razy-czytam caly tekst lub slucham czegos-wszystko rozumiec wszystkie slowka i zwroty a jednak mam czasami klopoty - nawet wiele razy wiem w jakim fragmencie jest odpowiedz na pytanie a mimo to nie pomaga mi to -nawet jesli zobacze do klucza to nie doo konca mnie to przekonuje-to reading between the lines czasami jest zdradliwe-moze jestem tu wyjatkiem-czekam na odzew-siema
akurat tego typu reading jak na CPE zawsze był dla mnie łatwy - na tyle, że nie chciało mi się nawet tracić czasu na ćwiczenie tego.
Całkowicie zgadzam się z tym że czasami sama znajomość angielskiego to za mało.
tzn nie mowie ze jest okropnie trudny ale to sliska sprawa
\'śliska sprawa\' do całkiem dobre określenie:)))
a jestes juz po CPE? tylko wiesz jak to jest-nie wazne ile ksiazek do CPE przerobisz to i tak w kazdej nastepnej znajdziesz transformacje i slownictwo ktorego nigdy nie widzialas na oczy-dlatego obawiam sie troche tego egzaminu-niemniej jednak nie poddaje sie i codzinnie zasuwam slowa i trzaskam testy
jestem po anglistyce.
Testy CPE robię czasami dla zabawy/praktyki/relaksu/ przypomnienia/zabicia nudy, etc.

Reading robię b. rzadko, bo jak wspomniałam nigdy nie miałam z czymś takim problemów, więc jeśli robię to tylko dla poprawy humoru - żeby się przekonać, że wciąż jestem w tym dobra.

A co do słownictwa, którego nigdy się nie widziało na oczy - fakt, z tym to w sumie nie wiadomo co zrobić. Problem w tym, że tak naprawdę czasami trudno znaleźć motywację do nauki niektórych słówek. Czasami zastanawiam się i tak sobie myślę, czy warto zaśmiecać sobie głowę angielskim słówkiem, jeśli jego polskiego odpowiednika nie znałam przez dwadzieścia kilka lat swojego życia. Czy jest więc szansa, że kiedyś go użyję w angielskim? (i nie zapomnę do momentu, kiedy będzie mi potrzebne:)
wszystko sie zgadza z tymi slowkami ale jak tu zdac use of english jesli nie ma sie bogatego slownictwa-czy to tylko moj kaprys. sam osobiscie skonczylem college w polsce bylem 2 lata w anglii studiowalem i od czasow studiow zawsze mnie pasjonowala nauka slow idiomow zwrotow itd itp-to co w college\'u to byla pestka-ja zawsze cos dla ssiebie robilem-i czuje sie dobry ale jak wspominalem obawiam sie troche -wydaje mi sie ze zdam ale jak tez wspominalem to sliska sprawa-znam jedna osobe-Polka od 5 roku zycia mieszka w usa angielskim posluguje sie perfect-jak mowi to zero polskiego akcentu-gada jak native-niemniej jednak oblala ten egzamin 2 razy-i c o TY na to. sam juz musze Ci powiedziec zglupialem. ja nie szedlem po college\'u na mgr uzupelniajace na anglistyke bo szkoda mi czasu bylo na zasmiecanie glowy literatura czy lingwistyka i tego typu rzeczami -chcialem opanowac jezyk na poziomie praktycznym-a nie jak wygladala gramatyka angielska w wieku 10 powiedzmy. teraz koncze studia w innym kierunku nie zwianane z ang. ale chcialem jakos ukoronowac lata nauki ang bo przeciez certyfikat ten o czyms swiadczy-a jak bede sie staral o prace za granica to nikomu nic nie powie jesli napisze ze ukonczylem college w jeleniej gorze-i to tyle na ten temat.
>znam jedna osobe-Polka od 5 roku zycia mieszka w usa angielskim
>posluguje sie perfect-jak mowi to zero polskiego akcentu-gada jak
>native-niemniej jednak oblala ten egzamin 2 razy-i c o TY na to.

co ja na to? hm, nie przejmowałabym się czymś takim. Pomyśl przecież: nie każdemu uda się zdać bez problemu maturę z polskiego.... a przecież dla ludzi którzy ją zdają j.polski to język ojczysty...
gospel truth-ale Ty madra. zarty zartami ale masz racje-dzieki za nawiazanie dialogu-
Nie powinno Cie to tak bardzo dziwic, ze kolezanka nie zdala CPE. To jest egzamin odpowiadajacy poziomowi znajomosci jez ang przez native speakera po studiach (post- graduate). A nie wszyscy przeciez studia koncza tak jak nie kazdy polak rozumie artykuly w \'Rzeczpospolitej\'. Ten egzamin nie sprawdza tylko znajomosc jez ang ale i logicze myslenie i ogólne obycie w swiecie, rozuminie skomplikowanych konceptów itp.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa