dobra książka do CPE

Temat przeniesiony do archwium.
hej wszystkim ;) czy ktoś mógłby mi poradzić jaką książkę kupić do CPE? Pół roku temu zdałam CAE i chciałabym powoli zacząć robić coś z CPE. Nie chodzi mi o podręcznik czy testy tylko może jakieś ćwiczenia poszerzające słownictwo itp.
Z góry dziękuję ;)
słownictwo wbrew pozorom całkiem porządnie się wzbogaca robiąc testy i podręczniki :) sam przygotowywałem się z golda, masterclassa, practice testów (vol 3 i vol4 - takie czarno-zielone) i jeszcze practice tests z oup (taka szara okładka). naprawdę można podszlifować słownictwo pod warunkiem, że się przerabia te rzeczy powoli i dokładnie. proponuję również cpe use of english 1 Virginii Evans - nie tylko gramatyka, ale ogromna ilość różnych kolokacji, fixed phrases, idiomów. Taki komplecik poważnie wzmacnia szanse zdania tego, choć niczego oczywiście nie gwarantuje. Ja właśnie teraz zdaję [czerwiec 2007] i jestem w szoku. pozdro
Czemu w szoku ?
Moim zdaniem bardzo dobry jest Side & Wellman, choć potrafi przytłoczyć. Polecam też McCarthy'ego "Advanced Vocabulary in Use" czy jakoś tak:)
Jeśli uczyłeś się z Masterclassa, to czy masz może ćwiczenia z kluczem? Chodzi mi o to wydanie fioletowe. I tylko klucz :)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Programy do nauki języków