CPE Entry Test

Temat przeniesiony do archwium.
W ksiegarniach jezykowych mozna znalezc ksiazki przygotowujace do CPE Entry Test, np...chocby w ksiegrani Book City:

"...i stanowią doskonałą podstawę do systematycznego i skutecznego przygotowania się do CPE Entry Test, poprzedzającego przystąpienie do egzaminu CPE."

Co to jest CPE Entry Test? Czy to jakis oficjalny egzamin? Gdzie mozna znalezc onformacje o nim? Bede bardzo wdzieczny za kazda informacje.
O ile sie dobrze orientuje (a CPE nie zdawalam jak dotad), to jest to po prostu ksiazka przygotowujaca do egzaminu w formie testow, gdzie pewnie pierwsze 1-2 testy opatrzono podpowiedziami typu 'skoncentruj sie na tym, uwazaj na to'...
Juz wszystko wiem... Jest taki egzamin, ale mozna zdawac go tylko w Grecji! Na forum British Council pani odpowiedziala mi, ze w tamtym kraju wprowadzono egzamin CPE Entry Test, ze wzgledy na to, ze tam egzamin CPE cieszy sie ogromna popularnoscia, wprowadzono zatem egzamin, ktory trzeba zdac, aby przystepowac do CPE... Dziwne w sumie, ale OK.
Faktycznie dziwne, jakiś egzamin wstępny do egzaminu... ale cóż. Dzięki za oświecenie, nie wiedziałam, że taki egzamin jest :)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka