Ile czasu nauki do CPE

Temat przeniesiony do archwium.
31-36 z 36
| następna
ok, to sobie odpuszcze zdawanie za 1,5 roku.
Hm, nie ma tak, że jest określony czas itd. To sprawa bardzo indywidualna. Są przypadki, że ludzie po roku od CAE zdanego na C zdają CPE i to na B. Możliwości człowieka są praktycznie nieograniczone. Ja np jestem na iberystyce na UJ na pierwszym roku i choć mi sie nie za bardzo podoba, to muszę przyznać, że to jest zdumiewające jak można było mi w rok wtłoczyć do łba tyle hiszpańskiego, że gdybym chciała, to mogłabym zdać teraz maturę rozszerzoną z tego języka (zdawać nie zamierzam oczywiście).
Ja zdawalam CAE w grudniu 2004 (w wielkim przerazeniem, bo trudne bylo), a potem mialam dluga przerwe w uczestniczeniu w jakichkolwiek kursach, bo az do wrzesnia 2007, czyli 2 i pol roku. Fakt, ze w tym czasie bylam pol roku w Belgii, gdzie studiowalam po angielsku i mialam nawet chlopaka Anglika, wiec poslugiwalam sie tym jezykiem na co dzien. Potem bylam przez 2 miesiace w UK gdzie pracowalam jako au pair wiec znowu angielski na co dzien. W miedzyczasie przerobilam prawie cala self-study book do CPE no i Business Vocabulary. Zaczelam tez czytac po angielsku i ogladac filmy w tym jezyku (koniecznosc, bo majac do wyboru francuski [ktorego nie znalam wcale] i angielski oczywiscie wybieralam ten drugi). De facto posluguje sie angielskim na co dzien - jesli nie w mowie to w pismie (rozmowy online) + od kilku miesiecy namietnie czytam po angielsku.

Od wrzesnia chodzilam na kurs przygotowujacy do CPE (3h tygodniowo + prace domowe, wie razem kolo 6h). Co wiecej obecnie takze ucze angielskiego wiec przypominam sobie te strasznie poczatkowe rzeczy, o ktorych istnieniu czasem zapominam, bo one poprostu wydaja sie byc oczywiste. Ale czasem fajnie sobie przypomniec te podstawowe zasady :)

Jutro - speaking :) Wg mojego nauczyciela (i egzaminatora Cambridge rownoczesnie) powinnam zdac egzamin bez problemu, mozliwe ze na B nawet. Badzmy dobrej mysli!
A co do anglistyki to sie ciesze ze sie nie dostalam :P Mialam juz CAE jak tam zdawalam ale przylozyli egzamin praktycznie na poziomie CPE, a tych z nowa matura puscili tak o. Nie fair. Ale ich strata nie moja. Teraz robie CPE, a rownoczesnie bede miala skonczone studia z innego zakresu. Czyli 2 w 1. Jak bede miala kaprys to zrobie kurs metodyczny i uczyc tez bede mogla jak po mgr z anglistyki. Albo zrobie studia z translatoryki i bede tlumaczem przysieglyn. Ale to sa alternatywy.
cool. ja mam troche gorzej, bo od 7 lat w niemczech mieszkam i po niemiecku studuje . ale w przyszlym roku robie podyplomowe european studies dlatego potrzebuje cert. z angielskiego. ale moge go zrobic w ciagu 1 roku studiow.
ja ucze sie w NKJO i u nas wyglada to tak : po 1 roku egzaminy koncowe sa na poziomie FCE, 2 rok CAE i 3ci CPE, myśle, ze to fair i z sensem pomyslane ;]
Temat przeniesiony do archwium.
31-36 z 36
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa