CPE zima 2007

Temat przeniesiony do archwium.
Jak oceniacie poziom CPE w tej sesji? Mi sie wydawal dziwnie latwy w porownaniu z testami probnymi chociazby. Szczegolnie Use of English... test z lukami i word formation nie sprawily mi zadnego problemu. Tematy writingu tez przystene. A jak u Was?
Witam,
Dla mnie też najprościej wypadł UoE, pierwsze dwie części okazały się dla mnie banalne. Najwięcej problemów sprawiła mi 3 część Reading, a mianowicie tekst o espresso, byłem pewien tylko trzech luk . Może pamiętasz swoje odpowiedzi z UoE i Reading, moglibyśmy porównać. Jaki wybrałeś temat na writing? Ja wziąłem sporty ekstremalne, włg. mnie najprostszy (artykuł).
CZesc
Jak czytalam dwa pierwsze zadania z UoE to sie zastanawialam czy im sie arkusze z CAE nie pomylily:P Reading o espresso faktycznie byl zabojczy:D z tego co pamietam to mialam 1.E 2.F (to czesc znajomych miala A) 3.D... dalej ne pamietam. ostatnie to bylo G, a został mi fragment B. Zadan z UoE nie pamietam w ogole:P jak zamieszcza je w internecie to mi sie pewnie przypomni co napisalam;) Na Writingu pisalam proposal- nigdy w zyciu nie wybralabym artykulu- ne jestem dobra w laniu wody po angielsku:P
A zamieszczą odpowiedzi w necie w ogóle?
a mi zostało A w espresso bo inaczej dwókrotnie by powtórzyli o tej włoskiej firmie. w samym tekscie i w tekcie do luki -"A" było niby po raz pierwszy wspomniana ta firma, wiec nie brzmiało to logicznie, pozdrawiam
Mi też tam na 100% zostało A. Z tego samego powodu, w prawym górnym rogu tekstu już o tym wspominali.
jeśli dobrze pamiętam pierwsza lika-F, potem E. w cz2 w pytaniu o charaketr tekstu jaki zaznaczyliscie?? bo ja dałam "positive"
sorki za literówki:p
Też miałem positive. W tym tekście z espresso na początku w 1 i 2 dałem E i F, ale pózniej zmieniłem na coś innego. A co miałaś o "evil intentions" obserwatorów. Ja nie byłem pewny czy chodzi o perspektywę kruka czy człowieka i w końcu napisałem: To better understsand the crow as a species.
aha a pamietacie odpowiedzi do Use of E?? co daliście w 1. przy triggers....set(off-?) anger? a ostatnia luka- prone? w zad. 2 reminders? w zad. 3 ja pamiętam tylko "course", "fell" i to by było na tyle...:)w 4. miałam problem z pinpoint...(??), zad.5 cóż nie lubię tych zadań- no comment.....
aha.hm ja te "evil intentions" zrozumiałam że to chodziła o "złe intencje" tych ptaków które obserwowały kruka i CHCIAŁY MU UKLRAŚĆ JEDZENIE...;/
Z pierwszej części niewiele pamiętam, kojarzę jedynie w przedostatnim paragrafie THEY i US. OFF na pewno też miałem bo nawet zastanawiałem się nad ilością "f";). W drugim kojarzę: SPECTACULAR, ENRICHMENT(chyba coś z glebą), ATMOSPHERIC( to tak miało być?), REMINDERS( na bank), pamiętasz coś jeszcze? W trzecim też miałem COURSE i FELL, dodatkowo FIELD(średnio pasowało do maratonu) i FUNCTION(co z kolei nie pasowało za bardzo do burmistrza), jak miałaś z tymi plastikowymi talerzykami na barbeque. W czwartym nie byłem pewien jedynie zdania z leśnikiem, kojarzysz może? A piąte to nigdy nie wiadomo jak pójdzie;).
Miałem podobnie ale pózniej zmieniłem właśnie na to, nic jasno nie wynikało z tekstu i trudno było określić kim są ci observers.
o "function" też miałam...i tak jak Tobie mi też to do burmistrza nie pasowało...a barbecue nie pamiętam, to coś z czosnkiem i że ktoś nie dawał czegoś po sobie znać...ja dałam sign ale to tylko własciwie do jednego zdania pasowało....prawdopodobnie miało być "hint", w drugim mam wszystko tak jak Ty:) niestety więcej nie pamiętam....ale jak sobie przypomne to napisze...a leśnika z 3 nie kojarze..o czym to było??
FIELD tez miałam:)
teraz mi się przypomniało że chyba miałam jednak enriching....nie pamiętam kontekstu zdania ale chyba tak dałam
WITHSTAND tez było
UNMATCHED też
To było coś z "entail" i treningiem na leśnika.
Mam to wszystko tak samo, faktycznie było ENRICHING(wulkany użyzniają gleby).
aha wiem...nie pamietam dokładnie ale napisałam coś w stylu:"what does training as ....... entail"
a może bez "what"...nie pamiętam jak brzmiało to zdanie...
W takim razie mamy identycznie. Może przypomnijmy sobie coś z Reading. Pamiętasz może tekst o tej ulicy ze sklepami itd., tam było do którego pasowało "place" albo "point" of intrest, kojarzysz coś z tego? Albo, mózg jest "neglected" jako "resource" czy że powinniśmy go częściej używać?;)(tekst o pisaniu)
pamiętam coś o "point" ale to było chyba nie interest ale "point of reference", ale tego tekstu o mózgu jakos nie mogę sobie przypomnieć..........
a w tekscie o zakładaniu businessu było do wybou :advice, assisstance, guidance i coś jeszce- ja wybrałam assisstance- ale przyznaje że tu troche strzelałam
"uptight"- self-censoring czy coś w tym stylu:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja zimowa 2007