czy warto cpe??

Temat przeniesiony do archwium.
moje pytanie dot wlasnie kwestii czy warto zdawac cpe.?? w tym roku bede przystepowac do cae , jednoczesnie czykuje sie do toles ale zastanawiam sie czy jest sens przyspepowac do cpe??co mi moze ono dac i czego uczycie sie na cpe?? ktos to kiedys fajnie powiedzial ze ma dosc uczenia sie ciagle o pogodzie itp i woli podlifowac inne jezyki. czy faktycznie cpe to kontynuacja fce cae tylko ze doszkala sie gramatyke badz poznaje slownictwo ale dla osoby tak jak ja ktora wie ze bedzie jej potrzebne w przyszlosci wiedza z jezyka biznesowego to strata czasu?? czy lepiej przysiasc nad nowym jezykiem ??
natomiast korci mnie zeby miec cpe bo duzo osob rezygnuje po cae a fajnie byloby miec komplet certyfikatow z jezyka:) prosze o porady
za wszytskie gory dziekuje
W sensie technicznym, CPE jest kontynuacją FCE oraz CAE, ponieważ należy do podstawowego kanonu egzaminów Cambridge.

W sensie filozofii egzaminu, CPE jest dość bliskie CAE – nacisk kładziony jest na niuanse związane z użyciem języka, rozumieniem przekazu tekstu (pisanego i mówionego). Nowej gramatyki raczej się nie nauczysz, ponieważ na egzaminie CPE wymaga się tego samego, co na CAE, ale bardziej poszatkowanego :> Po prostu bardziej w szczegóły się wchodzi, wymagana jest znajomość rzadkich konstrukcji czy idiomów.

Egzamin CPE ma wykazać, czy językiem angielskim posługujesz się swobodnie, ze świadomością stylów, rejestrów i kontekstów; czy umiesz czytać między wierszami; czy masz szeroki zakres słownictwa.

IMHO nie odpuszczałbym sobie CPE, ponieważ można zyskać "nowy sposób patrzenia" na język angielski. Uczę na kursach Business English i moi uczniowie raczej skowyczą o ten zwykły angielski, a nie biznesowy :) Im więcej nauczysz się teraz, tym mniej będzie do nauczenia się w przyszłości. Natomiast biznesowego języka nauczysz się po prostu w czasie pracy, posługując się nim :)

Pozdrawiam
O.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia