CPE-wrażenia po...

Temat przeniesiony do archwium.
I jak wam poszło? Ja jestem niezadowolona z use of eng. ale reading nie byl najgorszy. Pamietacie jakies odpowiedzi? Np w tym zadaniu z trzema zdaniami ktore trzeba uzupelnic jednym slowem co powinno byc w ostatnim przykladzie?
Ja dalam \'deal\', ale ta czesc nie jest moja najmocniejsza strona;)
Myslalam, ze bedzie gorzej, ale jak bylo naprawde, to i tak zobacze za dwa miesiace...
tam chyba bylo deal, nie mam 1 i 3 przykladu za to. A ten tekst gdzie trzeba bylo powstawiac fragmentym to ja juz gdzies widzialam... podzielam zdanie, use of english sprawil mi troche problemow, nie bez znaczenia podejrzewa jest tez fakt, ze byl ostatni i na zmeczony mozg. Tematy na writing tez byly ok
A co chce wyrazic prawdziwy kowboj przez podniesienie brwi ? :-) Pare pytan w Part 1 bylo po prostu boskich. :-)
hej, ja teraz jeszcze nie zdawałam, ale mogliście powiedzieć więcej, co mieliście, jakie były tematy writingów?
obowiazkowa byla proposal- zaproponowac osobe, ktora przyczynila sie do rozwoju ludzkosci w swojej dziedzinie na wystawe organizowana przez uniwersytet. A z tematow do wyboru ja pisalam list do redakcjigazety co mozna zrobic zeby wiecej osob korzystalo z miejsckiej biblioteki i dlaczego wg mnie tak malo osob z niej korzysta. Z tego co pamietam byl tez temat o opisaniu obyczajow slubnych w polsce i jakas recenzja tylko nie pamietam jaka. Nie byly takie najgorsze te tematy, chociaz nie za bardzo potrafilam sie wczuc w forme proposal- nie anpisalam zadnuych naglowkow ani nic takiego...A wy napisaliscie to w takiej formie?
ja napisalam pod trzema naglowkami, wstep, powody i podsumowanie. Ale ten temat mi specjalnie nie lezal, ten list byl lepszy. No, ale coz- proposal obowiazkowy. Recenzja byla chyba filmu, ktory przekazuje uniwerslane wartosci czy jakos ta.
Wlasnie- czy podniesienie brwi mozna uznac za wyraz bycia w szoku?;)
Ja tez dalam \'deal\'.
on byl unimpressed, bo podniosl ta brew a potem sobie poszedl i nawet sie nie obejrzal, u mnie w grupie tez tak miano, a proposal nie musi miec naglowkow, naglowki w sumie w reporcie najbardziej sa potrzebne
Dziękuje ci, kamien spadl mi z serca, czyli moze nie jest taka najgorsza ta moja proposal...No ale okaze sie w sierpniu...Wiecie czy wyniki beda podane w internecie? Cos takiego gdzies przeczytalam ale nie chce mi sie wierzyc.
ja zdawałam akurat CAE, ale o wynikach w necie było napisane na tej stronie z mapkami, które się dostało do statement of entry, na dole pod nagłówkiem results.
Tez mam unimpressed ... a moje pytanie to byla kpina. Bo to pytanie bylo rownie gupawe jak i to pytanie z baletnica ... Zaloze sie ze kazdy z tu obecnych potrafilby obronic rowniez inna odpowiedz (np. byl tak zszokowany ze ktos moze kupic buty za 800$ co prawdziwemu kowbojowi wystarczyloby na rok ze zabraklo mu slow). Wywnioskowac na podstawie trzech czy czterech wyrazow co pomyslalby \"przecietny\" angol czytajacy dany tekst jest zadaniem z lekka karkolomnym. Czasami mam wrazenie ze CPE goni troche w pietke ... Ja rozumiem ze CPE od CAE ma sie roznic badaniem \"umiejetnosci myslenia\" itede, ale sami wiecie (po zrobieniu X testow) ze czasami odpowiedz A jest wlasciwa bo tak jest w kluczu.
Co do writingu: Tematy z ksiazek byly bardzo sympatyczne. To o Umuofi takie troche \"szkolne\", ale i to z Hartley\'a i to z Moore\'a calkiem mile (BTW Moore mial chyba jakis problem z katolicyzmem. Kolejna ksiazka a w tresci ksieza). Review byl na temat filmu i dlaczego bedzie pamietany w przyszlosci.
A Paper 3 byl IMHO prosty. A moje IMHO jest akurat dosc znaczace, bo to moja najslabsza czesc, mam zwykle od 55 do 60 %.
Listening (A) tez chyba nie byl specjalnie trudny.
I a propos speakingu ... pierwszy raz zmyslalem na temat jednego zdjecia. Jakos tak wyszlo ze zawsze omawialem grupe zdjeciowa.
Witam wszystkich. Celowałem w „B” (A było dla mnie nieosiągalne) ale się
posypałem na Paper 4 i tym cholernym tekście o zającach :o(( Pamiętam że było
do wpisania agriculture, declining, March, strength . Te mam na pewno dobrze
ale to dopiero 4/9. Pozostałe texty – loteria, szczęście i umiejętność
czytania/słuchania between the lines. Czemu ta cholera pojechała do
Hollywood ??? A co ta druga czuła w urodziny ??? I tak nie pamiętam co
zaznaczyłem ale i tak jestem na 90% pewny że z Paper 4 mam mniej niż 60%
niestety....
Listening test No. A (Kraków) ale pewnie słuchaliście innych.

Z Papers 1,2,3, to też w sumie to mało co pamiętam – napięcie psychiczne i
wysiłek tak ogromny że jak już po wszystkim wyszedłem to chciałem zapalniczkę
papierosem podpalić :o))). Z Reading wiem na 100% że w I części
było „badged” „instigated” „set in” nie „set up” i to tyle co kojarzę z tych
słówek

Text o pianistce – „got me hot under my collar” Prawie wszystko pasowało
wszędzie.... Ale tak z 8/14 stuknąłem
4 krótkie teksty po 4 pkt z każdego – loteria. Znowu szukanie pułapek i
czytanie między wierszami.... Jakoś poszło ale co ten początkujący
aktor „zmieniający się w gwiazdę” chciał wyrazić na scenie ??? (anger mi jakoś
nie podchodził)
No i mistrzostwo świata w złośliwości – ten ex-kierowca rajdowy,
obecnie. „bogus cowboy” a zwłaszcza te dwa ostatnie pytania. Co w tym
kontekście znaczyło „let me check ???” A co mu te ptaszki powiedziały ??? Mnie
podeszło że „he came to terms with his life” w ostatnim pytaniu. Tak jakoś
wszedłem w jego skórę i zaznaczyłem....

Writing – wiadomo że każdy sam pisze i to jest nie do porównania. Odpowiadając
na wcześniejszy mail - w proposal nagłówki mogą być ale nie muszą. Zob. też w
Virginii Evans.

Use of English: Pierwszej części jako żywo nie pomnę ale w miarę łatwa była.
Słowotwórstwo: tricky as usual. Wiem że było unceremoniously, rigidity i dalej
nie pamiętam. Super tricky była ta kolokacja o „ciekawości poznawczej” Wiem że
chyba mam dobrze ale naprawdę nie pamiętam co wpisałem. Pamiętałem wszystkie w
czwartek.

Part III: pamiętam że miało być fail (wpisałem qwa „fell”), potem turn,
account, pile, short i blocked. Tak że z tego mam chyba 10/12. Transformacje
spoko, a potem streszczenie: te dwa słówka to mówili że „dismay” i (stir into
the battle = „aggression” ) ale z tym to zdania podzielone.
Streszczenie jako takie spoko.
Speaking też spoko tym bardziej że mam to w pracy na co dzień. Myślę że zdałem
ale gdyby nie ten cholerny listening to mogło być duuuuużo lepiej. Niemniej
jednak pretensje mogę mieć tylko do siebie. Akustyka była super.

Aha – mówili Wam że od sierpnia na www.britishcouncil.org już będą wyniki ?
Wystarczy podać swój „Candidate No.” jako code.

Pzdr/Slav
Me again

Errata: w listeningu nie strength tylko energy
aha, i przypomniało mi się jeszcze water plants - też było w tych \"zającach\"

Pzdr/Slav
Let me check oznaczalo, ze on nie ma nic do roboty i jest niezadowolony ze swojego zycia, a ptaszki uswiadomily mu, ze jeszcze duzo mu sie sie nauczyc, pierwszego raczej pewna jestem, z pianistka teskt byl latwy, powinno zostac F bodajrze, a ten aktor to chyba bylo cos o dwojakiem jego pokazie, nie pamietam odp, ale ze polaczyl komedie z dramatem, reading ogolnie byl znosny, ja sie chyba troche na UoE posypalam, ale to bylo spodziewane
A pamietasz ktore to bylo f? Bo ja pamietam ze mi zostal fragment ktory zaczynal sie chyba od \"And here the story begins. Potem cos tam- first you have to locate the \"C\"\", czy cos takiego. Czy to bylo F...? Dla mnie w readingu najgorsze byly te krotkie teksy z dwoma pytaniami. Natomiast zgadzam sie ze najgorszy byl UOE. Brrr...
A, jeszcze jedno, wg mnie to \"let me check\" oznaczalo ze on chce sprawic wrazenie ze ma bardzo mało wolnego czasu, nie sadzicie?
Tez tak zaznaczylam- ze chce sprawic wrazenie, ze nie ma wolnego czasu. A w tej pianistce tez mi zostal ten kawalek, o ktorym piszesz, nie pamietam, czy to byl F, ale chyba tak.
Piszcie, ludzie piszcie !!!
Jak tak dalej pójdzie to cały egzamin odtworzymy....

Co do \"let me check\" to gość linijkę wcześniej płacze że miał tylko dwa telefony dziennie chociaż wcześniej był rozrywany. To jest takie nasze \"niech no sprawdzę\" tylko że w pytaniu zawarta jest odpowiedź i on wie że nic nie ma w kalendarzu, czyli że nie może być zajęty.
A w ogóle to tekst pod koniec zmienił \"register\" na autoironiczny ( on sam o sobie mówi \"bogus\" !!!) i smutny. Też się zastanawiałem nad ostatnią odpowiedzią że \"he realised his ignorance\" ale to by było za proste. Może przekombinowałem ale wiem że CPE bywa perfidny i dałem że jak posłuchał ptaszków to się pogodził (came to terms) z życiem.

A zresztą co to teraz zmienia.... Prace już pewnie lecą sobie w workach do GB. Nie ma już co rozpamiętywać, nie ?

Pzdr/Slav
z tym let me check to jak juz zostalo powiedziane to mialo podkreslic ze on nie ma nic do roboty i niezadowolony z zycia jest, caly tekt wslaciwie jest autoironiczny... z tym come to terms... w sumie teraz juz nie wiem ;)) wczesniej wydawalo mi sie z ta ignorancja, bo to w ostatnim zdaniu wrecz zostalo powiedziane(parafraza of course), ale teraz sama juz nie wiem
Przypomnialo mi sie ejdno pytanie z readingu, ktore mnie meczylo, dlaczego gwiazdy sa nielubiane przez prase, ja zaznaczylam odp, ze nie moga sie powstrzymac od powiedzenia czegos niestosownego, ale zastanawialm sie takze nad odp, ze sprawiaja wrazenie zmuszanych, a jak wy zaznaczyliscie?
Tez napisalam, ze mowia niestosowne rzeczy, ale w tym pytaniu to nic do konca mi nie pasowalo...
Ja tez to zaznaczylam. I zgadzam sie ze to bylo co najmniej dziwne pytanie...
Ja dałem że \"są zmuszane\". Ale na dzień dzisiejszy nie potrafię uzasadnić czemu.
Nie pamiętam tekstu po prostu...
Czesc!
Oto kilka moich odpowiedzi z listeningu - tym o zajacach - nie jestem ich pewien ale napisalem cos takiego w part2: (numery nie odpowiadaja tym na egzaminie)
1. writers and artists
2. conservationists
3. water plants
4. energy
5. March
6. Wildlife Trust
7. Plan of action

reszty nie pamietam

Na UoE mialem w part 3 - account, deal, blocked, reszty tez nie pamietam, wiem tylko ze troche tam strzelalem
Zaraz po egzaminie pamietalem prawie wszystko ale te prawie 2 tygodnie zrobily swoje :) jesli cos sobie przypomne to dam znac
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2004

 »

Pomoc językowa