Speaking - lato 2008 -

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś już zdawał speaking w letniej sesji. Jak można to proszę o info. Ja zdaje 8 czerwca.
Hello!

Sporo pożytecznych informacji znalazłem na tym forum w wypowiedziach odnośnie speakingu z poprzednich lat, sam mam juz w tą niedziele, 1 VI, wiec wspomne tu na forum co zapamietam po tym stresujacym wydarzeniu :) Mam nadzieje ze sie uda, Tobie tez zycze powodzenia :)

Chris
Ja mam speaking 10 czerwca i oczywiscie juz po zdam relacje z tematow jakie były i wszystkich zachecam do tego samego, musimy sobie pomagac :)
Hej:) Jak tam poszły speakingi? Trudne pytania? Mam nadzieje, że nie. Ja zdaje 3 czerwca....
Hello!

Już za mną ta część - nie było najgorzej. Pierwsze pytania - o miejsce zamieszkania, zainteresowania - typowy warm-up. Obrazki były trzy. Pierwszy (A) przedstawiał pociąg jadący w slumsach (tylko budynki, bez ludzi), drugi (B) kobietę której się rozlewa mleko z kubka w przetłoczonej windzie, trzeci (C) zatłoczoną plażę w jakimś kurorcie z blokami w tle. W części gdzie wspólnie decydowaliśmy mieliśmy najpierw ustalić jakie dźwięki można spotkać w sytuacjach A i C, a później który z obrazków najlepiej nadawałby się na okładkę magazynu o życiu w przeludnionym społeczeństwie. Long turn kolegi dotyczył tego na co składa się film - co jest najważniejszym elementem by film odniósł powodzenie, a mój - roli książek we współczesnym świecie (education, relax, future). Końcowe pytania to już jakieś detale, ogólnie nie było ciężko :). Szkoda tylko że tak krótko - osobiście wolałbym long-turn trwający jakieś 10 min a nie tylko 2 - łatwiej byłoby się zmieścic. Mnie już praktycznie uciął jak mówiłem zakończenie, ale koledze się udało z tym "in conclusion" ;).

Ogółem - powodzenia wszystkim którzy to dopiero będą zdawać, czekamy na wyniki w sierpniu :)

Chris
Ja mam dopiero 15. Jeśli ktoś ma jeszcze później, z chęcią opowiem. ;) Strasznie się boję!
Ja mialam dzis.

Na dzien dobry pytanie o to gdzie mieszkam i co lubie w tym miejscu, potem o to co bym chciala robic za 10 lat. W czesci drugiej obrazki z ludzmi (u fryzjera, gosc przebrany, kobieta z koniem, gosc na silowni i ludzie na meczu) i najpierw mielismy powiedziec co sie stanie za 30 min na zdjeciu u fryzjera i z koniem, a potem mielismy z obrazkow wybrac, ktory bedzie najlpeszy na okladke magazynu o "image". W czesci 3 ja dostalam prompt card z pytanei czemu ludzie interesuja sie zyciem gwiazd, a kolega - dlaczego muzea sa popularne. Potem pytania o to czy czlowiek powinien sie uczyc cale zycie i czy lubienie swojej pracy jest wazna sprawa.

I tyle.
Ja tez juz po, uffff. W czesci pierwszej - skad pochodze i co mysle o okolicy w ktorej mieszkam. Na pierwszym obrazku byli zolnierze, na drugim dzieci w szkole malujace cos, pozniej rafa koralowa i olbrzymi czerwony ukwial, nastepnie dziwna rozlozona wtyczka z kolorowymi przewodami i na koniec kolorowe kurteczki. Chodzilo o role koloru w naszym zyciu a pozniej musialysmy wybrac 2 obrazki na okladke magazynu. W trzeciej czesci pyt 1: czy trudno jest zachowac rownowage a. pomiedzy praca a zyciem rodzinnym, b. miedzy zyciem spolecznym i prywatnym, c. miedzy oszczedzaniem a wydawaniem, pyt. 2: jaka jest roznica miedzy planowaniem long-term a short-term: a.w podrozowaniu, b.w transporcie, c...nie pamietam ;P I ostatnia czesc: Czy myslisz ze ludzie zyja chwila czy raczej wszystko planuja (cos takiego), Czy sukces to przeciwienstwo porazki i to chyba wszystko... Pozdrawiam i zycze powodzenia. :)

PS. A kiedy macie listeningi?
Kasia, szczerze to troche masakryczny ten prompt...

Listening mam w sobote, speaking we wtorek a pisemne to juz wiadomo kiedy wszyscy mamy...
Zapraszam na forum, gdzie autentyczni egzaminatorzy Cambridge odpowiedzą na wszelkie wasze wątpliwości dotyczące części egzaminu. Jest tam już sporo informacji – warto zaglądnąć! Strona jest w budowie, ale specjalnie dla Was uruchomiliśmy dostęp do forum w okresie egzaminacyjnym. Oto link: http://www.oxfordschool.toox.pl/forum/pokoj/2
oxford kasia-
Jak masz zamiar reklamowac i spamowac cale forum - to prosze zrobic to oficjalnie - a nie wszywac sie pod posty.w.
Przepraszam, ale jakos nie znam 'nieautentycznego' egzaminatora Cambridge - czy ludzie moga powiedziec, ze sa, kiedy faktycznie nie maja do tego uprawnienia?.
Temat przeniesiony do archwium.