sposoby nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich.
Skończyłam studia ekonomiczne, nie jestem wiec filologiem. Chciałabym zostać tłumaczem angielskiego specjalizującym sie w business english. W szkole podstawowej i średniej nie miałam angielskiego tylko deutsch. Na studiach niewielką ilość angielskiego. Języka uczę się sama i to z wielkimi przerwami. (Dodam jednak że moja się jest nauczycielem angielskiego i zawsze mogę jej się dopytac o zawiłości). Zawsze miałam jednak kontakt z jezykiem: czytanie tekstów angielskich, książek, ogladanie filmów (niestety nie wszystkie subtitles są po polsku) itp. Chciałabym zdać za 1,5 roku pewnie w sesji zimowej CPE. Mam pytanie o najlepsze sposoby nauki języka. Gdzieś przeczytałam, że ktoś nagrywa sobie audycje radiowe BBC i słucha. Bardzo fajny pomysł. Czy macie może jeszcze jakieś metody które sa proste ale daje super efekty.
Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
tłumacz napisy do filmów . ściągnij sobie angielskie i polskie. i ucz sie tych zdań.
przede wszystkim powodzenia w realizacji Twoich ambitnych planow, naprawde podziwiam! a co do sposobow, to jest ich naturalnie mnostwo, ale teraz chcialabym Ci polecic stronke, na ktora sie ostatnio natknelam:
http://pl.bab.la
bardzo fajny portal jezykowy, slownik, ale przede wszystkim quizy! swietne do nauki i cwiczenia jezyka, na roznych poziomach i o zroznicowanej tematyce, mam nadzieje, ze stronka sie spodoba i przyda
podrawiam!
Dzięki za podpowiedzi, bardzo fajna stronka :).
Zrób sobie total immerssion w domu.Czyli jak najwięcej kontaktu z językiem pod każdą postacią-film, książka,,prasa codzienna, radio itd.
Jeśli chcesz zająć się tłumaczeniami to proponuję od początku zawęzić zainteresowania do dziedziny związanej z twoim wykształceniem czyli do ekonomii.
Proponuję zainwestować w dobry słownik branżowy czyli ze słownictwem stricte ekonomicznym, z pomocą tego słownika proponuję tłumaczyć teksty z prasy branżowej, najlepiej w obie strony z angielskiego na polski i z polskiego na angielski.
. Gdzieś przeczytałam, że ktoś nagrywa
>sobie audycje radiowe BBC i słucha.

Mamy XXI wiek :) polecam sciegnac sobie iTunes'a (legalnie i za darmo) i za jego pomoga sciagac sobie podcasty( tez legalnie i za darmo:)) mozna subskrybowac rozne audycje/info, i wtedy program sciaga automatycznie nowe odcinki. BBC ma szeroki wybor,The guardian i times tez, podobnie mnostwo innych witryn; jest w czym przebierac i na pewno znajdziesz cos dla siebie
Pzdr i powodzenia! :)
Hej ambitne plany ale do dzieła. Czytaj wikipedię po angielsku skarbnica słówek- różne tematy.
Znajdź na YouTube filmy w częściach po ang. i oglądaj aż wszystko zrozumiesz
Powodzenia
Temat przeniesiony do archwium.