Exam Skills Proficiency

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos z Szanownych Forumowiczow uzywal juz ksiazek Longman Exam Skills Proficiency Use of English/Reading ? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Czy sa to ksiazki pomocne i na odpowiednim poziomie ?

Z doswiadczenia wiem ze jest masa ksiazek na rynku ale tylko czesc jest godna uwagi. Potrzebuje znalezc ksiazke, ktora pomoze mi polepszyc swoje umiejetnosci z Use of English i Reading CPE.

Pozdrawiam
Z englishtips.org możesz sobie ściągnąć te książki i zobaczyć czy Ci pasują. Ja te książki widziałam, ale nie czuję się za bardzo kompetentna, żeby stwierdzać, czy się nadają. Mi wydawały się przejrzyste i dość fajne.

Ostatnio korzystam z pozycji, która niedawno pojawiła się u nas - "Destination C1 & C2 Grammar & Vocabulary Student's Book with Key". Bardzo polecam, pomocna zwłaszcza pod względem słownictwa. Mnóstwo wyrażeń, kolokacji etc. Gramatyka to raczej esencja, choć całkiem przyjemna. Lepsza jednak pod względem gramatyki będzie CPE USE of English (Evans). Jest jeszcze książka "Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency". Możesz sprawdzić, czy Ci odpowiada. Mi nie przypadła do gustu - layout taki sobie :/ i jak dla mnie za mało ćwiczeń.

Reading... na CPE trzeba ćwiczyć jakieś kosmicznie trudne readingi, żeby nie było zaskoczenia na egzaminie. Czasem ciężko takie znaleźć, wbrew pozorom. Oprócz Past Papers, polecam czytanie Newsweeka :)
Podręczniki Longmana Skills do CPE to oczywiście ciekawe pozycje i są naprawdę przydatne jeśli czujesz się w czymś słabo i chcesz to poprawić(np reading czy listetning). Jednak CPE Use of English Longmana wychodzi trochę kiepsko w porównaniu z grubszą i bardziej przystającą do trudności egzaminu pozycją V Evans o tym samym tytule. Z kolei podręcznik Side i Wellmana do advanca i proficiency wydaje mi się najmocniejszą pozycją z nich wszystkich (choć niektórych może nużyć).
Byc moze nie sprecyzowalem. ksiazki juz widzialem ale na pierwszy rzut oka Trudno stwierdzic a szkoda mi czasu (ktorego nie mam zbyt wiele) zeby studiowac ksiazke i oceniac. Myslalem ze ktos kto z niej korzystal i zdawal proficiency bedzie w stanie sie wypowiedziec. Dziekuje jednak za wskazowki co do innych ksiazek :) Z readingow czytam w oryginale National Geographic, The Economist i Goodnight Mr Tom - do tego czasem sciagne jakies readingi ze sztuki i mysle ze mam dobry komplet :)

Osobiscie po lekturze roznych forow postawilem na Past Papers od 3 w gore, New Proficiency Test Builder, Exam Essentials a z innych ksiazek to English Advanced Vocab in Use. Do tego na zajeciach w szkole jezykowej - Practice Tests Plus i Objective Proficiency.

Moze ktos jest chetny do wymiany maili/writingow po angielsku - tak dla treningu przed sesja CPE? :)

pozdrawiam
Hello - I will gladly exchange compositions, readings.
Besides I have lost of vocabulary and listening if the form of pdf files.
Yes I am. Should you wish to exchange materials, highly recommended books or compositions do not hesitate to contact me at any time.

[email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie