egzamin CPE

Temat przeniesiony do archwium.
witam,

chcialabym w przyszlym roku przystapic do egzaminu CPE. Aktualnie przebywam nadal w Anglii i tak sobie postanowilam, ze zanim wroce moglabym sobie ten egzamin zdac tutaj w Anglii. Troche sie jednak pogubilam w oznaczeniach tych egzaminow i juz sama nie wiem czego mam tu konkretnie szukac.

szukalam srodkow egzaminacyjnych (jesli chodzi egzaminy Cambridge) i nie znalazm stricte odpowiednikow naszego FCE CAE czy wlasnie CPE. znalazlam natomiast ESOL (ktory wydawal mi sie na nizszym poziomie... nie wiem skad to przeswiadczenie, moze dlatego ze kiedys sie na taki kurs zapisalam i jakos mi sie nie podobal) i kursy IELTS. Mieszkam w Leicester. Czy ktos byl w takiej sytuacji jak ja i chcial zdawac ten egzamin a Anglii? Jesli wiecie cos na ten temat to bede wdzieczna za informacje...

ech, a moze poprostu nie kombinowac tylko przyjechac i zdac go juz w Polsce, bo to w sumie chyba zadna roznica...

badz co badz prosze o ewentualne info na ten temat, z gory dziekuje
halo;)) niech ktos mi podpowie;)
Dear Anusiek1234,

ESOL examinations include FCE, CAE and CPE exams. The abbrevation ESOL stands for English for Speakers of Other Languages. The list of examination centres you can find directly on Cambridge website: http://cambridgeesol-centres.org/centres/index.do

If it comes to IELTS, I'm not really familiar with this type of language testing but what springs to my mind at first is that it is quite similar to ESOL.

Best regards,
PA
Spytaj w lokalnym community college. Oni najczęściej prowadzą kursy angielskiego i są centrum egzaminacyjnym. Zarejestrują cię do egzaminu i po problemie.

Sam przez coś takiego przeszedłem, CPE zdałem w Anglii. Egzamin był tańszy o połowę (!) niż w Polsce.
Anusiek IELTS jest dla tych ktorzy chca studiowac w jezyku ang. Testuja czy znasz jezyk wystarczajaco, tam mowia na to jezyk akademiczny. W Polsce najbardziej uznawane sa CAE i CPE (dwa wyzsze poziomy). Wracajac do IELTS odrazu ostrzegam cie ze kiedys w Anglii chcicalam zrobic jakis kurs zeby miec certyfikat bo potrzebowalam do pracy a w collegu w Doncaster stwierdzili ze moj poziom jezyczny jest za wysoki na ESOL i oferowali mi IELTS, problem polegal w tym ze dla cudzoziemcow IELTS kosztuje tam okolo £5000.
IELTS kosztuje tam okolo £5000.

down to earth co Ty opowiadasz? Jakie 5000£?
Egzamin Ielts kosztuje troche ponad 100£ i zalezy to od miejsca gdzie zdajesz a kurs przygotowawczy kosztuje okolo 300£ za 10 spotkan po 3 godziny rowniez w zaleznosci od miejsca. Spotkania polegaja na analizie tekstow, duzo prac domowych i duzo pisania na lekcji a potem analiza tekstu, raczej malo konwersacji.
Raczej trudno mi uwiezyc, ze mozna byc za dobrym na esol, bo esol level 2 bo praktycznie to samo co CAE. Jesli ktos zdaje dobrze esol level 2 to idzie na tefl, celta, delta, idltm.
Jesli chcesz uczyc w anglii to musisz miec polskie studia i jeden z tych egzaminow.
Ielts jest nie tylko dla przyszlych studentow ale rowniez przy aplikacji do miedzynarodowej firmy mozesz umiescic informacje ze masz zdany ielts na 7.5.
Egzamin jest wazny 2 lata
Nie wiem skad informacja, ze kurs ielts kosztuje 5000£, byc moze jest to pomylka o rzad wielkosci i kwota wynosi 500£ choc i ja trudno zaakceptowac to jest bardziej rzeczywista.
IELTS jest dla tych ktorzy chca studiowac w jezyku ang. Testuja czy znasz jezyk wystarczajaco, tam mowia na to jezyk akademiczny


Sa dwa egzaminy ielts general i academic.
Ielts academic to jest przygotowanie do jezyka akademickiego. Jest duzo cwiczen opisowych np.opis sluzy wodnej lub opisac dzialanie samochlodzacej sie puszki napoju w 200 slowach.
Analiza testu pod katem czy jakas informacja jest podana w tekscie czy nie i czy jest to prawda czy falsz. Czesto jest to mylace bo bardzo oczywista rzecz w tekscie nie jest podana.
Duzo technicznego slownictwa i terminow naukowych.
Na kursie uczysz sie robic duzo notatek zwartych i rzeczowych. Prace domowe to opisy do 300slow i analiza tekstu prawda, falsz, nie podano.
na kursie jest duzo czytania 1 kartka 1 minuta skimming i scaning a potem dyskusja i omawianie tekstu.Kurs ielts to duzo pracy i raczej nerwowosc.
Dyskusja ktory egzamin jest lepszy ielts czy cae/cpe to jak dyskusja co jest wazniejsze wielkanoc czy bozenarodzenie.
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka