CPE po IELTS

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Chciałbym zdawać egzamin CPE. Obecnie posiadam certyfikat IELTS na 7.0.
Czy ktos wie jak odnosza sie te dwa egzaminy do siebie?
Ile czasu moze zajac przygotowanie do CPE z wiedzia z IELTS na 7.

Dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
7.0 to taki górny CAE. Chociaż te przeliczniki z ieltsa zawsze wydawały mi się mocno nieadekwatne. Po pierwsze - ieltsa w bardzo ograniczonym stopniu sprawdza gramatykę, dlatego radziłabym przyłożyć się głównie do części use of english, frejzale, idiomy, itp. Poza tym zupełnie inaczej wygląda ustny - na cpe masz zawsze partnera do rozmowy, opisanie obrazków, dopowiedzenie do nich jakiejś historii / wniosków / swoich przypuszczeń.
Wg mnie to ielts i cpe to zupełnie różne egzaminy.
Chciałbym zdawać egzamin CPE. Obecnie posiadam certyfikat IELTS na 7.0.
Czy ktos wie jak odnosza sie te dwa egzaminy do siebie?
Ile czasu moze zajac przygotowanie do CPE z wiedzia z IELTS na 7.


Roznica miadzy CPE a IELTS ;

CPE to egzamin sprawdzajacy General English, jesli bedziesz aplikowal np. o angielskie obywatelstwo bedzie dowodem, ze znasz angielski.Jest wazny bezterminowo. Do ubiegania sie o angielskie obywatelsko wystarczy egzamin KET.

IELTS to egzamin Academic English. Wiele uczelni wyższych, na których językiem wykładowym jest angielski wymaga od swoich studentów, których językiem ojczystym nie jest angielski, zdania tego egzaminu. Co więcej, różnego rodzaju agencje rządowe, firmy, a także programy stypendialne wykorzystują wynik z tego
egzaminu w procesach decyzyjnych.
Jesli chcesz aplikowac o prace np. Natwest bank do dzialu obslugi klienta zamieszczasz to w swoim CV, a tak naprawde to nie jestem pewien czy to ma znaczenie i znacznie lepiej zamiescic informacje o ukonczonym PRINCE 2.

Egzamin IELTS wazny jest dwa lata a potem twoje dane sa usuwane z bazy danych.

ocena A z CAE TO 6,5 w skali IELTS
ocena A z CPE to 7,5 w skali IELTS W SKALI 0 do 9
8,5 z IELTS to bardzo wysoka nota i chyba jedna uczelnia na swiecie ma tak wysokie wymagania, jest to dziennikarstwo gdzies tam...., aby dostac sie na uniwersytet cambridge lub oxford wystarczy 7,5 (do oxford brookes uni wystarczy nawet 5,5) a tak naprawde aby dostac sie na jeden z tych uniwersytetow to wystarczy miec tylko pieniadze.
Jesli masz 7,0 z IELTS to powinienes spokojnie zdac CPE na B a nawet na A przy odrobinie szczescia, to oczywiscie tylko teoria.
Stare studenckie przyslowie mowi, ze egzaminy sie zdaje chodzac na nie a nie uczac sie do nich.
powodzenia
teoretyczny przelicznik z wyników egzaminów (podaje za stroną british council)
wg wzoru:
Poziom Rady Europy(Council of Europe Levels)= General English (FCE/CAE/CPE)=IELTS
b2=FCE=5.0-6.0
c1=CAE=6.5-7.0
c2=CPE=7.5-9.0

Mam nadzieję, że idzie się w tym połapać :)
http://en.wikipedia.org/wiki/English_language_learning_and_teaching
jak widać, co strona to inny przelicznik :)
przeliczniki moga wprowadzic w blad i nie sa wazne. Jednak istnieje poziom post-proficiency, ktory nie jest mierzalny przez cpe.
Trzeba sie skoncentrowac na zysku, jaka range ci da ten egzamin itp.
Niewatpliwie warto miec A-level lub A-level imterm... to jest ten sam poziom co cpe ale ranga o wiele wieksza. Dlatego tez wszyscy z commonwealth, maja przewage nad nami, bo ich certyfikat jest rozpoznawalny. Sprawdz nqf level 3.


Mam zamiar forum o trikach na egzaminie ale na razie nie mam czasu.

become good at cheating and you never need to become good at anything else.

pseudo-anonymous but real artist banksy
>ocena A z CAE TO 6,5 w skali IELTS
>ocena A z CPE to 7,5 w skali IELTS W SKALI 0 do 9

Nie wiem skąd wziąłeś te informacje, ale na zdrowy rozum to nie ma sensu. Między A z CAE, a A z CPE jest przeogromna różnica. Nie możliwe jest, aby 1 ocena w skali IELTS robila aż tak wielki przeskok. Poza tym, wlaśnie przejrzalem kilkanaście testów do IELTS i muszę powiedzieć, że to śmiech na sali w porównaniu do CPE. Mark, czy Ty w ogóle porównywałeś te egzaminy?

Na speakingu na IELTS można przez minutę się przygotować zanim zaczniesz mówić; na CPE nie. Na IELTS w części writing, są 2 zadanka z czego piersze na 150 słów. Tutaj trzeba opisać jakąś tabelke czy graf. W drugiej częśći trzeba wyprodukować 250 słów na jakiś temat. Na CPE trzeba napisać 2 x 350 słów. Fakt, w drugiej częśći można sobie wybrać jeden z 5 podanych tematów, co może nieco ułatwić.

Listening- przy 10 testach, które przejrzałem nie ma tam nic ambitnego. Wpisać jakąś liczbe trzeba albo tekst do 3 słów. Właśnie patrze sobie - test pierwszy trzeba uzupełnić danymi na temat bookcases - width, made of, colour, cost, number of shelves itd. Drugie zadanie ktos tłumaczy jak trafić na jakąś uczelnie i trzeba wybrać jeden z 3 obrazków :)) Następne częśći nie są bardziej ambitne - uzupełnianie tabelki podstawowymi informacjami, zanotowanie numeru telefonu, czy wpisanie do 3 słów w luke z zastrzeżniem, że te słowa zawsze pojawiają sie w nagraniu w takiej formie w jakiej trzeba je wpisać - nie trzeba nawet paafrazować. Ostatnia część listeningu z CPE, gdzie jest dwóch rozmówców jest o niebo cięższa niż cały ten listening na IELTS.

Reading - na Ielts jednozdaniowe nagłówki dopasować do paragrafów, jeśli w tekście pojawił się opis jakiegoś urządzenia to może być pokazany jego rysunek, na którym strzalkami są wskazane różne jego częśći i trzeba tę częśći na podstawie teksty oznaczyć. Na CPE - no comment ;)

Ogólnie rzecz biorąc, gdybym mial porównać to IELTS 7,5 - CAE A/CPE B; IELTS 8-8,5- CPE B; Ielts 9; CPE A

>Jesli masz 7,0 z IELTS to powinienes spokojnie zdac CPE na B a nawet
>na A przy odrobinie szczescia, to oczywiscie tylko teoria.

Nie zdziwiłbym się gdyby mająć IELTS na 7.0 w ogóle CPE nie zdał :)
http://en.wikipedia.org/wiki/English_language_learning_and_teaching
http://en.wikipedia.org/wiki/Association_of_Language_Testers_in_Europe
http://en.wikipedia.org/wiki/Common_European_Framework_of_Reference_for_Languages
przeliczniki moga wprowadzic w blad i nie sa wazne. Jednak istnieje poziom post-proficiency, ktory nie jest mierzalny przez cpe.
sorry bednar, ze kopiuje samego siebie.
Wszystko zalezy nie od pytan tylko od odpowiedzi.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego