wrażenia po CPE June 2009

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 73
poprzednia |
No i jak tam moi drodzy po dzisiejszym CPE. Ja mam dosc mieszane uczucia...
Hej, powiem tak, Reading i Writing były jeszcze znośne, ale z Use of English to ostro przegięli. Pierwsza część wprawiła mnie dosłownie w osłupienie.
Pamiętacie jakieś swoje odpowiedzi z UoE? Ja wiem, że pierwsze trzy słowa w golden trios miałam: part, line i coat, reszty nie pamiętam.
Listening też mogli dać łatwiejszy, to była zawsze moja najmocniejsza strona, a teraz nie wiem czy uzbieram punktów na 75%.
hmmm dla mnie UoE o dziwo nie było trudne poza tekstem dot. procelan - a koło garncarskie było chyba 'najlepszym' tekstem w historii, ... problemy miałem z Reading p.4 nie mogłem poukładac tych nieszczesnych kawalków - szczegolnie pierwszych 3

na pewno mialem part, coat, gained, zamiast line miałem place, co tam jeszcze było ... aa własnie cos z ta przeprawa promem - nie pamietam co mam wpisane.

co do listening - u mnie podobnie, zawsze było najlepsza po speaking czescia ale zadanie z ksiazka o dziwo mnie wprowadziło w osłupienie. NIe wiem co i jak tam w koncy pozaznaczałem.
reading był relatywnie trudny. na testach pisanych w klasie osiagałam zawsze wyniki powyżej 80, zazwyczaj też 85%, a tutaj trzecia część była trudna. writing bardzo fajny, łatwe tematy.
use of english, jak dla mnie, było względnie proste (no, oprócz trzeciej części). a i odpowiedzi do summary takie niejednoznaczne.
za to listening super ;).
no, ale dla każdego ten egzamin był inny, bo to przecież subiektywna kwestia.

a, w sali kryształowej pod ścianą z prawej strony od wejścia, w trzeciej ławce od przodu siedział boski chłopak w brązowej koszulce
aczkolwiek place jest niepoprawne - poniewaz government nie mógł zmienic place tylko line on smth...

w listening pamietam tylko słowka z tekstu o konikach morskich - food, breeding, size and shape, tropical (seas), medicinal, storm, shallow waters, skin problems,hmmm?? cosjeszcze pewnie było :P
Oj ja też mam mieszane... Trzeci listening to praktycznie loteria (mówię o tym pisarzu), mimo, że teoretycznie wszystko rozumiałam.
Reading - paragraphs do wstawienia - też w mojej ocenie b. trudne.
UoE standardowy - BTW - czy wstawiliście słówko COVER?
Największa zagadka tego egzaminu - słówko numer 2 z pierwszej części readingu... cośtam of chemicals... ktoś z Was wie???
Writing łatwy, summary moim zdaniem też łatwe... listening przeciętny z wyjątkiem amerykańskiego akcentu na samym początku - zrozumiałam tego człowieka dopiero przy drugim słuchaniu...
No właśnie, trzeci listening, mi też sprawił największe trudności.
Co do UoE, to mnie najbardziej przybił ten pierwszy tekst o porcelanie, w kilku miejscach po prostu nic mi nie pasowało. Zaledwie kilku odpowiedzi jestem tam pewna.
Druga część UoE za to zaskakująco łatwa jak na słowotwórstwo. W golden trios przypomniało mi się jeszcze, że wstawiłam apply w ostatnim fragmencie, ale nie jestem pewna tej odpowiedzi.
Co do pierwszej części Readingu, to pamiętam track record, house missions (?), good rapport. Tych chemicals nie kojarzę.
no tak, chemicals były w UoE pierwszym, punkt nr 2, pomyliłam się. Z readingu pamiętam jeszcze flair. Napisałaś comprehensive czy incomprehensive?
Mnie chyba niezbyt dobrze poszły transformacje - kilku nie byłam pewna...
Czyli w golden trios nie było cover? :(
No właśnie - comprehensive czy incomprehensive?
i czy istnieje słówko BOYHOOD? ;)
skoro już się podzieliłam moją pozaegzaminową dygresją, to może ktoś wie, kto to był? XD
Incomprehensive i boyhood - tak wpisałam :)
Raczej "comprehensive". Przecież w zdaniu było coś o tym, że jego spuścizna była "as .... as colossal" i cały tekst był raczej pozytywny, więc "comprehensive" (=wszechstronna, rozległa) moim zdaniem pasowało tam jak ulał. Ale może się mylę :(
PS. Use był moim zdaniem najłatwiejszą częścią.
zgadzam się - i co do comprehensive i co do tego, że UoE był relatywnie łatwy...
Ja wpisalam cover :) i jestem prawie pewna ze to jest poprawne. hymm co jeszcze pamietam oprocz tego co juz napisane ...w 2 w use of english : undertook, indefinitely, w 2 w reading fanatical for , w tekscie o porcelanach ostatnia odpowiedz to since , nie moge sobie wiecej przypomniec :p a wy tez macie takie odp?
dla mnie ostatnia czesc przed summary byla trudna w use of english, te pytania , pamietacie co wpisaliscie?
Sav, trudne było? :)
tez sie dolaczam. Savvy jak ci poszlo?
Trzymalam kciuki.
Sav sleeps like a log after a hard-working say sipping the best tonic ever - sleep :) Pun intended :)
Comprehensive and boyhood :) tak mam ja !
hosue calls raczej sie mówi z tego co mi wiadomo, słówko z chemikaliami to było most jesli sie nie myle
house miało byc - sorry za literówke
Thank you guys, indeed I dozed off a bit which is quite normal I think ,well, it's like to do your eight hours at work after all, especially giving that I'm an "old-age pensioner" who forgot what an eight-hour shift should look like.:)
As about the exam :
Relatively speaking ,may be it wasn't that tough in general but I had a serious problem when my stump( I mean this damn nerve ending in it) started jolting and tingling etc. like hell just before the reading part which came first. Unfortunately this "nerve" can not be controlled in any other way except for taking some strong anticonvulsant and neuroleptic drugs which I didn't want to take as I always feel as if I took a good sniff of "white stuff" after them.:)
Not that I was a bundle of nerves,quite the contrary, but however I became exasperated with it as I couldn't concentrate fully on the exam.
Of course I answered all the required questions in all parts and many of them were correct ( some were not unfortunately :( , as judging by earlier posts in this thread, but even if I scored,let's say, 20 per cent in my speaking part I think I made a real hash of the remaining parts to get that 70 % in total which fact won't qualify me for the pass eventually. :)
So in all likelihood I think I flunked it but it's not a matter of life and death after all( at least for me),the most important thing is that my new high-tech leg with a new carbon fibre foot have just arrived and I'm going to be fitted for the new socket shortly.
Hej Sav, sorry I missed you. My friend Anna flew into town enroute to Japan. We had a great, but short visit. I told her about the CPE exam today and she told me she wanted to write it, but missed the enrolment deadline some months before.

Damn sorry to hear about your leg giving you trouble during the exam. What #$%$#$%(insert expletive) horrible timing. I'm sure it was extremely tough to concentrate.

Don't get too negative about your results just yet. "it's not over until the fat lady sings" :). I'm sure you had a very comfortable cushion from the speaking part of the exam. I'm staying positive over here.:) When are results available btw?

Glad to hear about the new leg. Kick back and chill out for the next little while....you've earned it. What will you do with all your new found free time??
Tara
most of chemicals
Zdecydowanie most of chemicals...
w UoE takie słówka:
part, line, coat, rough, gained, cover. Jestem parktycznie absolutnie pewien bo:

rough crossing(już w jakimś teście tak widziałem), rough idea - ogólny pomysł

gain access, gain insights, gain acceptance - typowe kolokacje

cover sb - ubzpieczać kogoś, cover stages - opracowywać jakieśtam stadia, cover for sb - zastępować kogoś.

Jest takie słowo jak boyhood, i chyba na pewno chodziło o comprehensive, a także sentimentalist i infinitely(chyba).

Na 100% house calls, good rapport i track record(sprawdziłem w słowniku, ale zaznaczyłem inaczej).
Reszty nie pamiętam.
I nadal nie wiem czy sharply/firmly/intensly/cośtamjeszcze matters
i czy flair czy knack. Ale chyba flair, prawda?

bYło jeszcze dla mnie zagwozdką w UoE takie coś o śmianiu się... jakoś:
I find his voice so amusing that only hearing his voice makes me laugh.
I find his voice so amusing that I.....+only......laughing.

Czy chodziło o coś takiego?
I find his voice so amusing that I only hear his voice and start laughing.
A cały egzamin wydał mi się całkiem prosty w porównaniu to kupy mocków które pisałem...
zwłaszcza UoE, nie licząc ostatniej części.

Dużym problemem dla mnie były tylko te luki w readingu...
cover pasuje jak ulał :)

co do flair to nie pamietam za bardzo o co chodziło :)

Ja za duzo nie kombinowałem z tym zdaniem o laughing i napisałem cos w ten sam desen co Ty :)

w tekscie o porcelanie pojawiło sie odwieczne BE that as it may :)WHOSE o tych ich maigcznych mistrzach porcelany :), long before dot. dominacji na rynku porcelany, ostantnia lukę mam since, co tam jeszcze było... a własnie ten przeklęty potter's wheel .... ? ja mam plate a moze disc juz nie pamietam....
Tak, macie rację - house calls i comprehensive. No nic, pozostaje czekać na wyniki, oby pozytywne :)
Sprawdzilam w slowniku - comprehensive i boyhood.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 73
poprzednia |