wrażenia po CPE June 2009

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 73
no tak, most!!! już łatwiej być nie mogło, niestety na to nie wpadłam... co do flair/knack - myślę, że flair. Zdanie z laughing napisałam tak jak Ty
Zdanie z laughing tez mialem identycznie. Tez mialem flair, ale tak raczej na wyczucie.

A pameitacie cos tam readingu?

Pierwszy extract
affinity czy fear
Houses - lost individuality, cos takiego ?

drugi
intentions of that memory - king is dead - story - subjective?
co wyraza ten zwrot - indifference?

trzeci / czwarty nie pameitam o czym byl nawet

missing paragraphs- peirwsze 3 byly chyba najtrudniejsza / 2 ostatnie latwe

ostatni text -
1. nature of rate / czy reference/recognition cos tam?
2. jakie sa te inne teorie historii?
3. phrase jakis co odwoluje sie to czegos tam - indirectly...?
Ostatnie: cos tam subs... czy lack clear focus?
hmmm co do readingu, słabo pamietam but it certainly rings the bell.

był tekst o zolnierzu który mieszkał w Triescie po wojnie - hmmm??

pózniej był o człowieku ktry przyjechał po kilkudziesieciu latach do swojego miasteczka i oglada domy - ja dałem ze jest nostalgic i ze domy straciły swoja indywidualnosc

tekst o wspomnieniach - ja mam ze wspomnienia sa deceiving i ze ona jest frustrated -- to ostatnie zdanie So much for memories

missing paragraphs pierwsze trzy masakra - do ostatniego momentu nie wiedziałem w 3 co wstawic - reszta spoko - który wam nie pasował??

hmmm tam chodziło chyba o nature i szybkosc zmiany czyli to rate (ja tak mam), nie wiem co dałem jakie jest jego podejscie...
CPE - też mam mieszane uczucia, co do crossing i idea mi zaś pasowało jak ulał sketchy crossing i sketchy idea;

poza tym skills record też istnieje, dotyczy absolwentów uczelni, czyli też można podpiąc pod tekst o szukaniu pracy, ogólnie to w wielu przyadkach pasowały mi dwie odpowiedzim, a z piawrszym przykładem w readingu przesadzili, ja dałem downright obnoxous i na 99% jestem pewien, że tak ma być.
acha, a jak rozbiliście tą parafrazę z justice i z tą championką, której preformance mogło być lepsze, bo się nie postarała?
Listening

part1. 1. Amerykanin mowiacy o maratonie, 2. Kobieta mowiaca o telepatii, 3. ?? 4. Golfista

part.2. Koniki morskie

part.3. Przekleta ksiazka 1970 :P i niemieckie piosenki


part.4. Dialog - cos o autentycznych kostiumach i mrocznej scenerii, o tym ze zakonczenia filmu powinny pokrywac sie z zakonczeniam ksiazek na których zostały oparte, czytanie ksiazki przed objerzeniem filmu, o tym ze powinny (albo nie powinny) byc zakonczone watki pobocne w filmah ... co tam jeszcze było??
didn't do herself justice powinno byc ja chyba zrobilem falied to do justice moze chociaz jeden punk mi dadza za do :)
hmm ja mam zle bo napisałem didn't make her title justice.... do smth justice ... didn't do (her/his title) justice - ale nie jestem pewien
3 bylo o takim kolesiu z ksiazki - pierwsze bylo ze overcome cos tam character a drugiej odp nie bylem pewien, chodzi o odzwieciedleniu okresu historycznego
a dokladnie pamietam, pierwsze ze ludzie lubia czytac o tym jak bohater przezwycieza swoje słabosci a druga czesc to była o tym ze autor coloured XIX wieczna historie morlanosc z lat 30. XX wieku
Masz taka dobra pameic to poweidz mi co mialem w readingu po kolei w tych paragrafach :)
hehe sarcasm or cynicism ??

nie mam pojecia co Ty masz w tych lukach. po prostu przypomina mi sie co gdzie było jak ktos daje jakis hint...
Mialo byc co miales. Na tym glupim forum nie mozna poprawiac postow. Tak wypytuje bos ie troche denerwuje. To moje peirwsze podejscie.
re: co do forum, niestety nie da sie nic tutaj poprawic i z tego wychodza nieporozumienia, czasami smieszne czasami smutne :)

re: ja tez podchodze pierwszy raz i mam nadzieje ostatni: nie pamietam za bardzo co mam i jak po kolei. generalnie ten tekst był dosc dziwny. wiem ze w któryms z tych od 1-3 wstawiłem cos co sie zaczynało od As (nazwisko) cos tam cos tam *lol* nie pasował mi albo g albo e (g to było z jakas definicja fenomenu a e o patriarchach co sie nie moga odnaleźć)
A w rozmowie o hipnozie co mieliście? Pierwsze pytanie pamiętam że dotyczyło, dlaczego wspominają o snach w kontekście hipnozy, a drugie coś o naukowcach i ich spojrzeniu na to zjawisko?
Z tą książką zaznaczyłam to samo. A golfista - że chce nauczać innych, i że za dużo ćwiczeń może być counter-productive?
golfista - mam tak samo, co do snów - hmmm ze sny sa podobnym zjawiskiem do telepatii ale ze nikt ich nie kwestionuje czy cos w tym stylu a druga czesc zadania hmmm chyba zakresliłem ze maja albo zle podejscie albo jest problem z ich eksperymentami (cos w tym stylu)

z maratonem - ze on daje rady, a drugie... ??
z maratonem 2 ze łatwo o kontuzje
a golfista pierwsze mialem ze routine cos tam, ale za to akurat nie dam glowy
hmmm ja mam tak samo - łatwo o kontuzje

a czesc 3 ktos cos pamieta?? o tej nieszczesnej ksiazce której akcja dzieje sie w 1970??

ja mam zaznaczone ze (cos w tym stylu) on oparł sie na swoich doswiadczeniach, ze rodzice trafnie przewiduja przyszłosc, ze adventure trudno pinpoint obecnie, o tej niemieckich piosenkach strzeliłem ze cos o independence tych dzieci, co tam jeszcze było??
pierwsze mam ze czas social change / rodzice mialem ze cos tam in the end / adventure tez mialem pinpoint choziac niektorzy mieli u mnie imagination z grupy/ o piosenkach mialem cos innego niz independence, chyba to z tym narrative

W sumie mozna tak sobie wymieniac i sie podlamywac. To ze kazdy ma inaczej sugeruje ze test wcale nie byl taki latwy jakim sie niektory wydaje. Chociaz jak zdadza te osoby na B to zwracam honor.
Z rodzicami, adventure i podkreślaniem independence dzieci w 3 części mam tak samo. Wiem że zaznaczyłam też odpowiedź z podróżą koleją, ale po przemyśleniu wydaje mi się, że nietrafnie. A ostatnie pytanie - czy tam jedną z odpowiedzi nie było, że był związany ze swoimi postaciami? Nie wiem, mam już mętlik, mieszają mi się części :P
co sie stresujesz, teraz juz nie ma powodu, egzamin juz jest za Tobą. To ze sporo osob ma taka sama odpowiedz nie zawsze oznacza ze jest ona poprawna - moze wszyscy zlapali sie na haczyk egzaminatorow z British Council :)

glowa do gory, bedzie dobrze... a powymieniac sie odpowiedziami czasami nie zaszkodzi... moze sie okazac ze tak wcale zle nam nie poszło.

egzamin byl za łatwy?? -pewnie cos w tym jest. a moze po prostu tak dobrze znamy angielski ze byl dla nas łatwy :)
A ostatnia czesc listeningu jak mieliscie
ja tez najpierw zaznaczyłem cos z tym trainem ale potem zmieniłem na expierience, o trainie mowił ze zobaczył dom który mu dał pomysł na wioske czy cos w tym stylu... mi rowniez mieszaja sie czesci... hmmm a tam była taka odpowiedz ale mi sie wydaje ze on nie czuł sie z nimi zwiazany, nie pamietam co tam zaznaczyłem
pamietam ze dałem ze dziewczyna mowiła o autentycznosci kostiumow (chłopak powiedział ze raczej chłop w takich butach po polu by nie chodził), ze oboje sie zgadzaja co do mroczneych krajobrazów, hmm co tam jeszcze dałem ...
W ostatniej części było też coś o tym że film jest rozczarowujący wobec książki, i że reżyserzy zmieniają zakończenia książek w filmach, ale nie pamiętam swoich odpowiedzi już.
Czy ktoś pamięta więcej odpowiedzi do tego ostatniego zadania z listeningu o filmach? Dokładnie chodzi mi o to ile razy oboje się zgadzali.
ja mam jak dobrze pamietam 2 razy Both - w 2 (chyba) i ostatnim punkcie
Ja mam w ostatnim listeningu wszystkich odpowiedzi po dwie, czyli B też razy dwa.
Własnie mi się przypomniała odp z UoD
odds seem to be stacked agfainst, które z wyrażen sugeruje, ze krytycy źle się wyrażają o radio dramas
cometo think of it ja mam tak samo :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 73