CPE...co to naprawdę znaczy?

Temat przeniesiony do archwium.
31-38 z 38
| następna
Dziekuje za uwagi. Mysle ze w tym przypadku racja stoi po obydwu stronach. :).A czy ktos wie jak bedzie \"zasiegnac jezyka\" i \"zasiegnac opinii\". Nie moge wymyslec nic poza ask around. Nie chodzi mi o \'skroty\' w stylu \"i\'d like to know your opinion\" etc.
Witam,
Przesadzacie panowie/nie z ta nieznajomoscia slow przez polakow. Moze problem tkwi w tym ze obracacie sie glownie w srodowisku humanistow lub pokrewnym, dlatego wiele slow wywodzacych sie z terminow technicznych a uzywanych w innych celach wydaje wam sie za bardzo formalne. Dla kazdego kto ukonczyl wyzsze (albo nawt i nie) studia techniczne lub z przedmiotow scislych takie slowa sa na porzadku codziennym. Oczywiscie nie beda ich uzywac w domu czy na spotkaniu z przyjaciolmi - ale juz w rozmowie z kolega z pracy czy z kim o podobnych zainteresowaniach (chociaz czasem bardzo odleglych) juz tak, jak najbardziej.

Pozdrawiam serdecznie,
yoss
Nie wiem czy o to chodzi, byc moze chodzi o cos bardziej potocznego (ale podales ze ask around nie, wiec chyba nie) - jak rozmawialbym z kims z zwiazanym z moja praca, czyli formalni (przez maila glownie, niestety) to uzylbym
http://www.dictionary.cambridge.org/define.asp?key=25801&dict=CALD

jesli sie zblaznilem :) to sorry

yoss
Yossi. Dziekuje bardzo o to mi chodzilo tyle ze wiele slownikow podaje rozne konteksty. Serdecznie pozdrawiam. :)
Kurcze...coraz bardziej upewniam sie ze to moje cpe to jakaś pomyłka..Zdałam na A w wieku 18 lat (w ostatniej sesji) i zapewniam was wszystkich ze jest baaaardzo duzo zwrotów których nie znam..Dużo trudniej mówi mi się po angielsku niż po polsku. Wiem że robię mnóstwo błędów, często brakuje mi jakiegoś słówka jak mówię. A mam CPE i to na A w dodatku. Robiłam przedtem duzo testów, myślę, że to głownie dzięki temu mi się udało. Nigdy nie byłam w kaju anglojęzycznym, uczyłam się w Polsce.Nie ma więc wcale takiej zasady, że osoba z proficiency wie absolutnie wszystko i nie robi błędów-jestem tego doskonałym przykładem...
Pozdrawiam serdecznie- Basia
nie istnieje doskonaly system testowania - to oczywiste. ja zdalem cpe w 1996 i mysle, ze mialem chyba sporo szczescia :), bo mialem wtedy spore braki. pracuje w zawodzie 8 lat z grupami zaawansowanymi, staram sie rozwijac jezykowo i nadal mam braki :). jak slusznie to tutaj podkreslono - nie ma osoby, ktora w glowie mialaby wszystkie slowniki z idiomami itp. poszukajcie sobie w slownikach i na necie np. phrasali i idiomow opartych na slowie 'cudgel'. spotkalem sie z nimi nie raz w literaturze - czytajac sobie dla przyjemnosci i potem rozmawialem o tym ze znajomymi z pracy: wszystko wyksztalceni natiwi z obu stron wielkiej wody. okazuje sie, ze malo kto kojarzyl znaczenie wszystkich tych wyrazen... podobnie z testami reading comprehension na cpe i nawet cae - nawet oni potrafia nie miec 100% trafien... a sam egzamin cpe wymaga jeszcze czegos w rodzaju jezykowego sprytu, poza wiedza, obyciem z jezykiem.
Brimigham, czy interesujesz sie teatrem i reportazem:))?
Ja nie jestem tu na pewno żadnym autorytetem, jestem truckerem, nie anglistą i angielskiego uczyłem się słuchając CB-radia, ale w USA oczyszczalnie ścieków to „sewage treatment plants”, not „Works” or „farms”. Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.
31-38 z 38
| następna

« 

Programy do nauki języków