samemu do CPE??

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos z Was przygotowal sie sam do CPE bez kursow i nauczycieli? moglibyscie podac jakies wskazowki do kazdej czesci egzaminu? najtrudniej zapewne przygotowac sie samemu do writingu i speakingu... jak bylo w Waszym przypadku??
Po prostu siadasz z książkami i testami i się uczysz. Mnie pomagało robienie fiszek z przydatnymi słówkami, zrobienie sobie listy ważnych zwrotów, mówienie do siebie codziennie po kilkanaście/kilkadziesiąt minut, słuchanie BBC i filmów i rozwiązywanie Past Papers. Napisałam też po 1-2 przykładowe writingi z pierwszej lepszej książki do Profa.
Wlasnie tu mam watpliwosci.Slowek jest sie bardzo latwo nauczyc, ale co z bardziej "tworcza" czescia egzaminu tj writing & speaking? Ich sie obawiam najbardziej. Jak Ci wystarczylo tylko napisanie 2 writingow to gratuluje, az ciezko w to uwierzyc... A ile punktow dostalas za writing jesli moge zapytac?
Nie musisz wierzyć jeśli nie masz ochoty. Speaking ćwiczyłam rozmawiając ze sobą w samochodzie i przed kompem i czytając na głos rozmaite teksty. Nie wiem ile miałam punktów za writing, na wykresie był w drugiej linijce od góry (czyli chyba B).
Da radę się samemu nauczyć, wystarczy 'wczuć' się w testy, które lecą według schematu. Najgorzej IMO z writingiem - uczyłem się sam i trochę olałem pisanie, na którym wypadłem najgorzej(C, reszta na A). Ale to też jedynie kwestia praktyki i ogarnięcia pewnych wzorów writingów(np. że jak report to warto zadbać o śródtytuły itp.)
Mam ten sam problem, przygotowuje sie sam i mam problemy z writingiem. Co roku jest gorzej, coraz nizsze noty, przy postepie z reszty ( 37-38 na 40 z ielts).
Przygotowuje sie przerabiajac stare testy i wychwytuje schematy (past papers and mark schemes).
Mam watpliwosci czy writing to kwestia praktyki, jest to raczej pewna bariera gdzie postep sie zatrzymuje i trzeba zmienic metode nauki. Mam teorie: by byc dobrym z writingu nalezy przestac sie uczyc z materialow do angielskiego ( w tym past papers) tylko z podrecznikow do literatury angielskiej i jakis kurs creative writing (online).
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie