cpe i uczenie

Temat przeniesiony do archwium.
Doradzcie mi cos wiem że ten watek był wiele razy poruszany ale mogło sie cos zmienic mam cae i cpe, kwalifikacje metodyczno - pedagogiczne dla nauczycieli j. ang,studia mgr + doktorat(inny kierunek nie - jezykowy) jestem obecnie nauczycielem kontraktowym w szkole sredniej w tego przedmiotu, niestety sa redukcje i nie moge dłuzej zostac w tej szkole, 3 lata temu szukano duzo nauczycieli angielskiego ale teraz duzo sie zminilo przynajmiej takie mam wrażenie (ilość ofert pracy),czy w szkołach ktoś jeszcze mnie zatrudni? czy myślec o czym innym, w moim oryginalnym zawodzie jest tragicznie trudno cos zanaleść ale wydaje sie ze w szkolach również trzeba pleców
Dziekuje za każdą rade Beata
Z glodu wiedzy i braku innego zajecia przejrzalem strony web pod katem minimum kwalifikacji do nauki angielskiego.


The IH TESOL Certificate (full time) is an initial English teaching certificate aimed at new teachers, or teachers with a little formal training whose first language is not English. It will introduce you to the theory and practice of teaching English to speakers of other languages. You will learn how to develop the speaking, listening, reading and writing skills of your students.

The IH TESOL Certificate is not the same as our CELTA training course, although it has a similar structure of lectures, seminars and supervised teaching practice. To join the IH TESOL Certificate you need an awareness of English and a competence in the language, equivalent to Certificate of Advanced English (CAE) or CEF C1.

jest to wycinek z international house z londynu. Wynika z tego, ze by przystapic do kursu trzeba miec minimum CAE lub cef c1 co daje 6,5 a 7 z ielts.
Cena w londynie 1250 £. International house jest w polsce i organizuje kursy celta za 799£ lub 3500 zl.
Pytanie czy mozna przystapic do celta bez tesol?????

CELTA - Certificate in English Language Teaching to Adults - is the most widely-recognised English teaching certificate of its kind. It's sometimes called TEFL or TESOL. International House London’s CELTA training qualification is awarded by Cambridge ESOL and opens doors to English language teaching jobs around the world.

W pradze nie ma problemu, IH praga reklamuje swoje kursy celta jako najtansze w europie cena od 800 do 950
za piec tygodnii i wyglada na to ze razem z zakwaterowaniem.
Najlepiej do nich zadzwonic.
Oprocz international house kursy celta organizuje w polsce bell school
@nicdo: Te certyfikaty, o których piszesz, nijak się nie mają do uczenia w polskich szkołach.
@autorka - nie lepiej zasięgnąć języka np. tam, gdzie zdobywałaś kwalifikacje pedagogiczne? Może coś będą wiedzieć.
A mozna z nimi uczyc na kursach jezykowych?

pytam z ciekawosci, bo mnie samego nauczanie nie interesuje
na kursach pewnie tak, np. z celta można uczyć, a z deltą chyba nawet zarządzac. Dalej nie wiem.
najbardziej jestem zaskoczony, ze na egzaminie do kursu celty mozna korzystac z ksiazek!!!!!!!! I to z Murphy'ego a nie z Hewings'a


Candidates should allow two hours for the interview. As part of the interview, you will be given some language awareness tasks. This is designed to help us assess your ability to analyse language. It is not a test of your knowledge of grammar rules. If you don't feel particularly confident, you might want to look at 'English Grammar in Use' (Murphy) or 'Learning Teaching' (Scrivener) for the more practical side of teaching. We will also give you some tasks to take home and complete so that you are fully prepared for the start of the course.
Z tego fragmentu wcale nie wynika, że można. To tylko sugestia, które książki warto przejrzeć przed egzaminem.
masz racje, ze z tego fragmentu nic nie wynika.


Sprawdzilem wpisy na englishforums i jestem jeszcze bardziej zaskoczony...

Anyone know why the Celta pre-course task is accompanied with a 'key' which, actually, is mostly the full answers?

bardzo mozliwe ze latwo sie dostac a trudno ukonczyc lub nie taki diabel straszny.
koleżanka skończyła i wcale nie było to takie proste, trzeba się wykazać, jak wszędzie.
sprawe przesledzilem dokladnie i sa trzy rozne uprawnienia z trzech roznych organizacjii. Te uprawnienia sa po to by anglicy ,ktorzy jada na gap year mieli dodatkowe zrodlo urzymania, lub po prostu by uczyc za granica.
Ceny tez sa rozne od 1250 w ih do 2000 w kaplanie. W kaplanie tez sa najwieksze wymagania wstepne min 8,0 ielts.
Najlepsze wpisy sa na usingenglish i dave's cafe.
Dave's cafe to cale forum dla tych nauczycieli, bardzo, bardzo dobrze zorganizowane, widac z tego, ze uczenie angielskiego za granica (Anglii) to profesjonalnie zarzadzane przedsiebiorstwo. Oferty kursow, oferty pracy, opieka socjalna za granica, tax, finance, materialy do lekcji, podcasty itp.
Z wpisow wynika, ze niektorzy podchodza 2 - 3razy ( anglicy) ale i oferty pracy sa tego warte!!!!
Pytałam w Ośrodku Rozwoju Edukacji, można uczyć po CAE jeżeli ma się przygotowanie pedagogiczne, (i studia mgr) i kurs z metodyki nauczania języka angielskiego.Taki kurs można zrobić w ODN.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia językowe