CPE 2010 speaking

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich :) proponuję wymienić się doświadczeniami z obecnej sesji CPE. Czy ktoś z was przeszedł już speaking? Jak atmosfera, gdzie zdawaliście, czy zestawy są znośne? Ja wciąż przed, napięcie rośnie ;)
Witam:) Ja jutro w Gdańsku o 16.23;) Może jest ktoś kto zdaje o tej samej godzinie?
Pozdrawiam
ja również w Gda, lecz o 15:41 ;) to się rozminiemy :)
W takim razie życzę powodzenia:) Ale spotkamy się pewnie na pisemnych 17:)
Najpierw złote standardy: gdzie mieszkasz itd., potem 6 obrazków: 1-grupa ludzi siedzących na jakimś szczycie, podziwiających widoki, 2-druzyna chyba rugby ;P 3-ludzie brnący ponad rwącym potokiem po konarach drzewa, 4- dziewczynka na koniu, 5-facet przed laptopem, 6-dziewczynka z (prawdopodobnie) babcią. Pytania: popatrz na 1 i 3, jak myślisz, co się stanie? na podstawie wszystkich obrazków powiedz, które rodzaje przyjaźni mają szanse przetrwać najdłużej. Prompt cards: koleżanka miała temat: jak ważne jest umieć przestać, mój: tradycje, obyczaje, jak ważne. Potem ogólnie rozmowa o przestawaniu, ludziach niszczących Ziemię itd. itd. Powodzenia Wam wszystkim!
zdawałam 13 czerw w wwie
miałyśmy ze speaking partnerką takie:
na początek - gdzie mieszkasz, w jakiej okolicy i co tam jest ciekawego?
co robisz, żeby być fit i active?
czy jesteś osobą, która lubi mieć wokół siebie dużo ludzi czy cenisz spokój i samotność?

do omówienia indywidualnie, z karteczką i 3 podpunktami, których można użyć lub nie: space exploration (technology, competition albo competiting i ..), druga osoba: space jako przestrzeń, w sensie, czy ważne jest aby w życiu posiadać przestrzeń tylko dla siebie, spokój

foto: plemię z jakiegoś egzotycznego kraju, może afryka i drewniane narzędzia, dziewczyna siedząca, relaksująca się pod drzewem, pan na saniach w konie w śnieżnym lesie, pan przycinający krzewy w ogrodzie, w drugim tle miast, fabryka. dyskusja wspólna, jakie dźwięki mogą być słyszane na sytuacjach z obrazków. tv chce zrobić tv series o naturze, o relacjach człowieka z naturą, wybierzcie rysunek.

więcej nie pamiętam,
powodzenia
Ania

PS. SĄ 2 TEMATY NA FORUM O SPEAKINGU CPE 2010. MOŻE KTOŚ ZMODERUJE JE DO JEDNEGO?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa