CPE maj

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Ktos zdawal CPE w nowej, majowej sesji? Jesli tal to sa juz wyniki :-) Pochwale sie, ze zdalem i jestem z siebie dumny :D
Gratulacje! Jak mawia moj nauczyciel. "If you have CPE you are something." Wedlug niego wiekszosc z Brytyjczykow nie dalaby rady zdac tego egzaminu, z roznych powodow "tylko nadmienie,ze sam jest brytyjczykiem, zeby uniknac nieporozumien ;)"
Ja jestem po sesji czerwcowej CAE, ale zapisalam sie na kurs CPE. Nie mam fioletowego pojecia czy w tak krotkim czasie uda mi sie wspiac na poziom CPE. Jak myslicie?
He he. Większosć Polaków nie zdałaby porównywalnego egzaminu z j. polskiego.
Żeby uniknąć nieporozumień nadmienię tylko, że sama jestem Polką.
Dalem kilka testow CPE moim znajomym Anglikom (no, Anglikom i Walijczykom, zeby nie bylo :-) ) i o ile z gramatyka nie mieli wiekszych problemow (UoE) to czytanie juz nie bylo dla nich proste i wypadalismy dosyc podobnie :-)
No wlasnie :p I tak jestes od nich, bo to nie jest Twoj rodzimy jezyk :)
Mam pytanko - Jak radziles sobie z czescia readingu, w ktorej trzeba dopasowac paragrafy, tak aby stanowily logiczna calosc. Naprawde spedza mi sen z powiek. Na te czesc nie powinno sie poswiecac wiecej niz 20 minut. O zgrozo! Jak to zrobic?
Fakt, to chyba najtrudniejsza czesc i zajmuje czasami ponad 20 min. Jedyna metoda jaka znam to zaoszczedzic czasu na innych czesciach (szczegolnie na pierwszej, ktora spokojnie mozna zrobic w 10-15 min) tak zeby miec te 30 minut. Jeszcze jeden tip - z reguly (90% testow) nie pasuje najkrotszy fragment, wiec jak sie nie wie co wywalic to trzeba sie wlasnie jego pozbyc i bedize troche latwiej.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia