Nowe podręczniki do CPE

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, chciałabym zapytać siedzących w temacie anglistów, czy ukazały się może ostatnio jakieś ciekawe podręczniki pod kątem nauki do CPE? Chcę zdać ten certyfikat za rok, robiłam przykładowe past papers i jestem zadowolona z wyników w readingu i listeningu (około 90%), nad Use of English pracuję, bo mam niższe wyniki. Ponadto będę chodzić na korepetycje do nauczyciela, który będzie ze mną ćwiczył speaking i writing. Problem mam właśnie tylko z tym podręcznikiem - sama mam zestaw Upstream Proficiency i wydaje mi się bardzo ciekawy, natomiast chciałabym się dowiedzieć, czy wyszło może coś nowszego - bądź co bądź jest to książka sprzed 8 lat, a poziom egzaminów Cambridge rośnie. Chodzi mi głównie o podręcznik kursowy, bo inne rzeczy (książki do gramatyki, past papers) już mam. Zależy mi, żeby ten podręcznik był trudny. Chciałabym sobie taki przerobić, bo rozbudowuję swoje słownictwo poprzez tłumaczenie artykułów z New York Timesa i Washington Post oraz tłumaczenie fragmentów książek, ale wiadomo - wybieram artykuły tendencyjnie - to co mnie interesuje i mam skłonności do pomijania pewnych dziedzin (polityka, ekonomia itd).
Będę wdzięczna za polecanki :)
Bardzo dobra jest "Objective Proficiency". Jest tez wersja self-study co jest dodatkowym plusem.
Jeśli masz stare wydanie "Upstream Proficiency" - to załatw sobie nowe - bo poziom rośnie.
Obecny format egzaminu obowiązuje od 2002 roku i znając Cambridge ESOL zmienią go za rok czy dwa. Przerobiłem kilka książek do PROFICIENCY i polecam:

Masterclass - jako szlif przed egzaminem - SB w porzo - workbook to tak naprawde trzy practice testy.
Upstream Proficiency - bardzo porzadna ksiazka zwłaszcza jak masz COMPANIONA i nagrania czytanek poza listeningami - to najbardziej "wypasiony" zestaw jaki widziałem.
OBJECTIVE - bardzo ambitna ksiażka - jak mierzysz w B lub A.

Proficiency Gold mi nie podszedł - nudne jak flaki z olejem.
(piszę ja - ~nefretete~ , musiałam zmienić nick ze względu na nowe wymagania na forum)

Mam Upstream Proficiency ze wszystkimi komponentami, tego z 2002, ale nie zauważyłam, żeby cokolwiek się zmieniło w nowych wydaniach - treść książki, układ i materiał są takie same (przeglądałam w księgarni).
Mam też Objective'a (self-study) z listeningami, ale jakoś układ graficzny mnie nie zachęca :) choć może przyjrzę się tej książce w ramach przerwy od Upstream'a
Ostatnio przekonałam się też do książki New Proficiency Testbuilder, ze względu na to, że ma bardzo fajnie wyjaśnione słownictwo w kluczu
Testbuildery sa OK - Mark Harrison "popełnił" także testy z CPE z objaśnieniami wydawnictwa Oxford - poza tymi Testbuilderami z McMillana. Niezłe są też Practice tests plus longmana.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia