Gdzie na kurs CPE w Warszawie?

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialbym po wakacjach rozpoczac kurs przygotowujacy do CPE (ze wzgledu na sporo pracy - nastawiam sie na zdawanie w czerwcu 2004). Z ktorych szkol jezykowych mieliscie okazje korzystac i jak to oceniacie? (Do CAE przygotowywalem sie w TFLS i mam mieszane odczucia)
Bardzo optymistycznie się nastawiasz na zdawanie CPE po kursie trwającym tylko rok. Nie jestem z W-wy więc nie polecę ci żadnej super szkoły która potrafiłaby przygotować do CPE przez tak krótki czas. Chciałem ci tylko życzyć powodzenia w realizacji odważnych planów!
Podłączam się do pytania. Właśnie zdałem CAE na C (choć speaking prawie na maxa a to podobno jest największa róznica między CAE i CPE)

Chciałbym zapisać się do dobrej szkoły, myślę że kurs powinien trwać 2 lata + potem pół roku lub rok pouczę się sam i za 3 lata podejdę do egzamu (wiem że to duzo ale ja niestety nigdy nie byłem zbyt systematyczny ;P)

Możecie mi polecić dobrą szkołę? Aha- i czy będę musiał zdawać test czy jak pokaże certyfikat to automatycznie pójdę do grupy pre-CPE? (bo mam złe doświadczenia z tymi testami ;P)

Pzdr
ja chodziłam na kurs do cpe do british council i zdałam go na b. i naprawdę, szczerze polecam. wprawdzie trzeba wpakowć sporo kasy, ale zajęcia są tylko z native'ami, duza elastyczność godzin i świetna atmosfera. test parwdopodobnie musisz pisać,ale jak masz cae to nie będzie problemu, nie jest trudny.
Wczoraj byłam w British Council na teście kwalifikującym do grupy - jest naprawdę łatwy, moim zdaniem poniżej poziomu CAE. Myślę, że kurs w British Council to dobra inwestycja, mimo, iż kosztuje faktycznie sporo...

« 

FCE - sesja letnia 2003

 »

FCE - sesja letnia 2003