egzamin PET

Temat przeniesiony do archwium.
czesc wszystkim:-)chcialem Was prosic o mala rade-obecnie jestem po maturze-zdawalem angielski i chcialbym go przynajmniej utrzymac na takim poziomie jak obecnie-chcialbym dodac ze obecnie prawdopodobnie nie bede mial czasu na intensywne kursy np.przygotowujace do FCE-dlatego mam dodatkowe pytanie-co sadzicie o egzaminie Preliminary English Test?wiem ze nic ponizej FCE praktycznie sie nie liczy ale moze mozna go potraktowac jako pewne potwierzenie wiedzy z matury i mala rozgrzewke przed FCE?a pzoa tym zawsze w CV lepiej miec takie cos niz nic prawda?ps.czy czasem egzamin PET nie jest glownie przeznaczony dla osob w przedziale wiekowym-gimnazjum-liceum? jezeli ktos zdawal PET lub chcialby mi cos doradzic to prosze o info-dzieki czesc
Stanowczo odradzam z dwóch powodów. Pierwszy to powód finansowy. Uważam, że zdecydowanie nie warto wyrzucac dość dużej sumy pieniędzy na papier, który tak naprawdę nic nie daje. Ponadto, jeśli zdałaś egzamin maturalny to on jest w tym momencie potwierdzeniem Twojej wiedzy. Na marginesie dodam, że poziom polskiej matury przyrównywany jest do poziomu FCE dlatego nie widzę sensu w zdawaniu dużo łatwiejszego egzaminu jeśli masz maturę.
PET?????!!!!!!! nie znam absolutnie nikogo kto by zdawał lub się zastanawiał nad zdawaniem PET. PET Ci kompletnie nic nie daje! Już teraz się mówi, że FCE staje się coraz bardziej powszechny i, że niedługo wykladnikiem należytej znajmości angielskiego stanie się CAE. a co dopiero PET! to jest taki egzamin dla małolatów. Poza tym to jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto. ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!!
Ja też zdecydowanie odradzam. Wydasz pieniądze zupełnie niepotrzebnie. Jak pokazesz komus certyfikat PET jako udokumentowanie swojej wiedzy językowej to cię chyba wyśmieje... Ja nie przesadzam, PET to egzamin dla dzieci z podstawówki tak naprawdę, szkoda twojego czasu i pieniędzy. Jeżeli zależy ci na jakimś certyfikacie to minimum FCE jest tu godne rozważenia a i tak bym się dobrze na twoim miejscu zastanowiła czy nie lepiej poczekać rok albo dwa, przyłożyć się solidnie i zdać CAE bo jak tu ktoś już wcześniej napisał teraz nawet FCE nie jest czymś co wyrózni cię z tłumu. Krótko mówiąc certyfikat- jak najbardziej bo w dzisiejszych czasach warto go mieć, PET-absolutnie nie, chyba że masz nadmair pieniędzy i wolego czasu. Pozdrawiam i życzę rozsądnej decyzji....