Czy trzeba najpierw zdac FCE zeby podejsc do CAE ?

Temat przeniesiony do archwium.
Zastanawiam sie czy to jest konieczne, bo znam angielski w znakomitym stopniu i dlaczego mam dwa razy wydawac pieniadze skoro moglabym od razu przystapic do CAE
Oj nieładnie sie tak przechwalać, może najpierw zrób jakiś próbny test FCE aby sie sprawdzić
a potem dopiero wyciągnij wnioski.
DOKŁADNIE, PORÓB TESTY NAJPIERW, ŻEBY MIEĆ ROZEZNANIE W TYCH EGZAMINACH I POZIOMÓW JAKIE MAJĄ...A SWOJĄ DROGĄ...NIKT CI NIE KAŻE WYDAWAĆ PIENIĘDZY - MOŻESZ STARTOWAĆ SOBIE OD RAZU NAWET DO PROFA, SKORO TAK ŚWIETNIE ZNASZ JĘZYK...
POZDRAWIAM
ANN
No właśnie, ja w czerwcu 2002 podchodziłem do FCE i go zdałem na "C" a jeszcze pół roku
wcześniej wahałem sie czy zdawać CAE, próbne testy na CAE robiłem w granicach 40-60%
no więc wolałem nie ryzykować i podszedłem do FCE no i jestem zadowolony bo mam FCE a
tak to nie miałbym nic i ponad pięć baniek w plecy, a CAE podobno był trudny w zeszłym
roku
Tak sie sklada ze robie testy juz od dosc dlugiego czasu. zawsze wiedzialam ze egzamin to spory wydatek i dlatego sie wahalam; nie powiedzialam ze znam angielski w znakomitym stopniu poniewaz tak sama sadze, to jest zdanie osob z ktorymi pracuje i sie ucze. Nigdy sie nie interesowalam jak to dokladnie wyglada, czy trzeba najpierw zdawac FCE a potem dopiero nastepne itd, stad moje pytanie.
mowiac szczerze to znam osoby ktore podchodzily od razu do CAE i nie zdaly:)
moze jakis test preobny z CAE?
Oczywiście, że nie trzeba.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa