Egzamin wstępny do pre-IB

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Was bardzo serdecznie ;) Nie jestem pewna, czy to właśnie w tym temacie powinnam o tym pisać jednak, mam pytanie. W tym roku chciałabym startować do klasy pre-IB. Czy ktoś może orientuje się jak wyglądają egzaminy wstępne do tej klasy? Chodzi mi nie tylko o język angielski, ale również polski i matematykę. Przydadzą mi się wszystkie informację, jednak gdyby ktoś wiedział coś bliżej na temat IB w 2 LO w Poznaniu byłabym bardzo wdzięczna ;)

Z góry dziękuję, pozdrawiam,

Klaudia.
Polski (2 lata temu) to krótki test ze środków poetyckich i do napisania komentarz do poezji (u nas był Gałczyński). Angielski pisemny to typowe zadania na takie wyższe FCE, czepiali się dosyć dziwnych idiomów, ale tego podobno nikt nie wiedział więc nie ma się co martwić. Ustny - wystarczy utwierdzić komisję (w większości nauczyciele nieangliści) w przekonaniu, że naprawdę chcesz być odpowiedzialnym obywatelem świata etc. Zadania z matematyki układane przez panią profesor której niesława powinna już do Ciebie dotrzeć, jeśli bierzesz to na poważnie. :)
dziękuję Ci bardzo. Miałam wcześniej to zrobić, ale zupełnie wyleciało mi z głowy ! :))

« 

Pomoc językowa