Dobre przygotowanie do IELTS

Temat przeniesiony do archwium.
Mój obecny poziom angielskiego to w B2/C1 (B2 w szkole, a testy pisemne do CAE robie praktycznie bez bledów). Do IELTS przystępuję za ok roku (planuję zdać na 6.5), stąd moje pytanie - jak najlepiej wykorzystać ten czas do przygotowania? Z systematycznoscia u mnie srednio, wiec kursy to najlepsze rozwiązanie, tylko czy lepiej pójść a półroczny kurs do IELTS czy ponadpółroczny do C1 lub C2?
Słuchaj, jeśli masz B2/C1, to IELTS 6.5 to jest dokładnie:

B2 (czyli jak wiemy jaknajbardziej dopuszcza niedoróbki językowe, ale znajomość jęz. pozwala na wypowiadanie siekreatywne na wiele tematów i podjęcie dyskusji)
+ elementy słownictwa zaawansowanego.

Więc aby uzyskać 6.5 musisz udowdnić, że jesteś B2 i podoplatać do tego wątki z CAE, czy tam ogólnie zaawansowania. Tj. wysublimowane słówka, wiele zamienników, oraz część listening, która ułożona jest stopniowo (każdy następny part jest wyższego poziomu).

Zatem proponuję praktykować język, ale główny nacisk kłaść na Listening i Reading, które wg. mnie mogą najbardziej zaskoczyć, nawet obcykanego z językiem zawodnika.

Rok to bardzo dużo. Dasz radę z palcem w ... (wybierz sobie ;)
Podłącze sie do tematu.Mam zamiar podobnie jak kolega zdawać IELTS acadaemic ,najlepiej na 6.5 i więcej.Egzamin z angielskiego miałem na polibudzie rok temu, poziom B2.Od tego czasu niezbyt siedziałem przy angielskim,a planuję wyjechać na MSc za granice. Znacie jakieś sprawdzone książki przygotowujące do IELTS academic ?


« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia