ielts na 7.0?

Temat przeniesiony do archwium.
No więc tak.
Jestem w trzeciej klasie liceum i na obecną chwilę kończę pisanie aplikacji w ucas. Zdaje na english and literature.
ielts planuję napisać w lutym ( tak... już kontaktowałam się z uczelniami i wiem kiedy co i jak im nadesłać, więc nie musicie o tym pisać :) ) no i tutaj pojawia się problem.

1) Po pierwsze, czy trudno jest napisać ielts na 7.0? Czy jeżeli jest się na poziomie B2-C1 to trzeba się jakoś szalenie przygotowywać, czy można sobie ździebko odpuścić?

2) Idąc dalej, czy ielts jest jednym z tych testów, których trzeba się nauczyć jak rozwiązywać? Znaczy się, czy chodzi tutaj bardziej o wyuczenie się formuły rozwiązywania testu niżeli o jakiekolwiek językowe umiejętności?

3) No i na koniec, czy zdobycie książek i materiałów do ielts jest niezbędne czy można zostać przy starych metodach, czytania pisania i mówienia po angielsku?

Przepraszam jeżeli podobny wątek już się tutaj pokazał, ale zależy mi na tym, żeby się dowiedzieć, czy muszę czekać z pisaniem do lutego aby uczyć się na ielts, czy żeby dobrze go napisać mogłabym startować jakoś szybciej.

Jeżeli po drodze zgubiłam jakąkolwiek sensowność, która powinna być zawarta w tym wpisie to przepraszam. Kończenie personal statement to udręka...no i dziękuję za wszelkiego rodzaju pomocne odpowiedzi! :)
Wejdz na strone IELTS, rozwiaz zadanie z reading, opisz wykres, napisz esej, sprawdz odpowiedzi i porownaj writing, a nastepnie zabierz sie do nauki :)
Nie przeocz materialow na Academic bo ten rodzaj testu Cie dotyczy.
Pomijajac umiejetnosci jezykowe, esej i opis wykresu musza miec odpowiednia strukture, taka sama jak eseje ktore bedziesz pisac na uniwersytecie, a jesli mierzysz wysoko, wymaga to pracy.
A reading ... sama zobaczysz :)

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie