CELTA

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym uzyskać kwalifikacje do nauczania jęz. angielskiego.Słyszałam o egzaminie CELTA. Czy ktoś z użytkowników tej strony wie coś więcej na temat tego egzaminu i mógłby mi pomóc.Pozdrawiam. Marlena
Wlasnie skonczylam swoj kurs Celta w Londynie, Czekam na papiery z Cambridge. Nie ma egzaminow ale przez caly czas kiedy trwa kurs musisz pisac sprawozdania itp. Od samego poczatku bedziesz nauczac, poczatki sa straszne glownie z powodu tremy.
Jezeli chcesz uzyskac wiecej info na ten temat, napisz do mnie na adres
[email]
Cześć,

Ja tez poważnie się zastanawiam nad CELTą. Cy mogłabyś mi napisać jak wygląda selekcja na ten kurs? I jaki procent osób, oczywiście w przybliżeniu, nie zdobywa certyfikatu.

Dzięki
Marta
ktoś tu pisał na forum, że te egz nie sa respektowane przez szkoły państwowe w Polsce jako kwalifikacje do nauczania. do czego ich wobec tego potrzebujecie?
a może ludzie nie chcą wcale uczyc w szkolach panstwowych? A moze wcale nie w Polsce?
no tego się jeszcze nie dowiedziałam, pytanie zostało zadane, odpowiedź nie została uzyskana.
Celta daje Ci możliwość uczenia na świecie, więc jeśli myślisz tylko o Polsce to chyba faktycznie nie ma to sensu, bo u nas mało kto wie co to jest.
kursy celta uprawniaja do nauczania jezyka angielskiego, niestety nie w szkolach panstwowych. pierwszym krokiem jest wypelnienie tasku i oczekiwanie na rozmowe kwalifikacyjna. w jej trakcie zostaje podjeta decycja o akceptacji (lub nie) na kurs. w warszawie ten kurs przeprowadza szkola Bell
O, widze ze ktos slyszal cos o CELTA. Tez sie zastanawiam nad tym kursem i egzaminem. Nie mysle raczej o nauczaniu w Polsce, no chyba, ze w prywatnej szkole jezykowej, ani w Anglii, bo tam zdecydowanie wola nativow, ale z tego co slyszalam w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Ameryce poludniowej mozna uczyc spokojnie:) A ja bym chciala powloczyc sie troche po świecie.
A akcent mam dobry, cudzoziemcy w Londynie brali mnie za Angielkę! Natywni raczej nie dawali sie nabrac, ale za cholere nie potrafili powiedziec skad jestem. I biedacy mysleli, ze ja bardzo dlugo mieszkalm w jakim angielskojezycznym kraju.

Wiec jesli slyszeliscie o kims, kto uczy po CELTA to dajcie znac. Please!
czesc Wszystkim,

przez zupelny przypadek znalazlam strone w Internetowym Guardianie

http://education.guardian.co.uk/tefl/story/0,5500,531964,00.html

Znalezc tam mozna troche informacji o kursach na nauczycieli angielskiego i innych wskazowek...
:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy

 »

Studia językowe