słownictwo ielts

Temat przeniesiony do archwium.
słownictwo do ieltsa. Mam pytanie nie wiecie skąd mogę wytrzasnąć takie słownictwo. Może macie w domku jakąś baze do ieltsa z super memo. Albo polecicie jakieś tytuły książek była bym naprawdę wdzięczna.
wiesz co? nie masz po co sie nad tym glowic, bo wlasciwie nie ma po co. na tescie moze byc wszystko...
ja pisalam dzisiaj, w bostonie i bylo typowo, raport i esej....
po prostu rozwiazuj testy i tyle, bedzie dobrze...
pozdrawiam :)
jejku hmm, ja jestem teraz w manchesterze i naprawde nie wiem jak się do tego przygotować samemu. Przeglądam te testy i niektóre słowa zbijaja mnie całkowicie z tropu Jakie tematy były?
Właśnie o to chodzi w tym egzaminie że nie trzeba i nie da sie nauczyć słownictwa-trzeba bazować na tym, co już sie umie i że trzeba kombinować jeśli się słownictwa nie zna. W czarnych książkach IELTS CAMBRIDGE są przykłady essay-ów i stamtąd można zaczewrpnąć jakieś cohesive devices itp,ale to dotyczy tylko struktury eseju. Na naukę słownictwa jako takiego i gramatyki za pozno według mnie.
na nauke nigdy nie jest za pozno;)
ja tez proponuje przerobienie masy testow. nie przejmuj sie zbyt wyrafinowanym slownictwem w niektorych readingach. przerob taki test a potem sobie najwyzej przetlumacz to, czego nie rozumiales. poza tym jesli jestes w Manchesterze, to znaczy ze nie powinienes problemow z siegnieciem po prase, ksiazki itd. anglojezyczne. bierz cokolwiek do reki, czytaj i tlumacz sobie to, czego nie zrozumiales. zawsze sie czegos w ten sposob nauczysz:)
Czyam te wszystkie posty i porostu jestem coraz bardziej przerażona. Mam jakieś 7 miesięcy aby przygotować się do tego egzaminu i poprostu nie wiem ja się za to zabrać. Słówek uczę się z programu Super memo advanced speed up, do tego czytam książki, a niektóre teksty no cóż nie są za proste. Myślałam, aby zapisać się dodatkowo na jakiś kurs bo nie wiem czy uda mi się zdążyć opanować wszystko.
witaj czy jest mozliwosc abys mi udotepnila testy z ktorych korzystalas?
pozdrawiam
Hej!

Pod koniec maja mam zamiar zdawac IELTS czy moglabys udostepnic mi testy, z ktorych sie uczylaś(ze skanowac, albo podac linki)?Ja szukam czegos w necie i nie moge znalezc

Pozdrawiam
Justyna
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2007