Szukam ludzi, którzy zdali BEC

Temat przeniesiony do archwium.
witam:) czy znajdzie się ktoś kto udzieli mi kilku rad dotyczących tego egzamu? Czy bardzo się różni od FCE przykładowo? Czy warto go zdawać? Proszę o jakieś rady:)
ja też jestem zainteresowana tym tematem :))
Aniu, ja zapisałam się na 10-miesiecznu kurs BECa, mam zamiar zdawać w przyszłym roku. Napisałam jakiś test i organizatorzy stwierdzili, że jestem na poziomie FCE i mogę od razu uczyć się do 2 poziomu BECa.
IMHO raczej do trzeciego poziomu. Jeśli nie masz FCE to do drugiego bo BEC 2 właśnie jemu odpowiada), a
BEC 3 jest równoprawny z CAE (oczywiście słownictwo ukierunkowane dodatkowo na biznes + writing też w tym kier.). Jeśli zatem masz FCE to poświęć więcej czasu i startuj od razu do BEC 3 (szkoda pieniędzy, może lepiej w oczach pracodawcy taki certyfikat wygląda - ale to tylko poziom FCE)
BEC1 to taki \"kit\" na poziomie PET, który nie daje nic, chyba, że pokażesz certyfikat w malutkej firmie gdzie nikt z szefostwa sam nie zna języka.

Właśnie główkuję czy uczyć się w kier. BEC3 czy CPE (daję sobie 1,5 roku na naukę) i miesiąc-dwa na główkowanie. CAE i CPE są tak sobie bliskie, że zamiast zdawać CAE chyba warto kilka miesięcy więcej poświęcić i zdawać od razu CPE. (Acha, w czerwcu zdawałem FCE)

PZDR.
AND
Hej :))
Nie wiem, czy BEC3 nie bedzie za trudny. Przeglądałam materiał biznesowy - całkiem inne słownictwo. Trzeba dobrze orientować się w zagadnieniach ekonomicznych, bankowych - rozumieć o co w ogóle tam chodzi ;) i dopiero uczyć się ich w innym języku. Może za bardzo panikuję ?!
Czy na BEC2 sa elementy gramatyki,czy juz wychodzi sie z zalozenia,ze wszyscy swietnie znaja jezyk i uczą się tylko słownictwa?
Czy na BEC2 sa elementy gramatyki,czy juz wychodzi sie z zalozenia,ze wszyscy swietnie znaja jezyk i uczą się tylko słownictwa?
w sesji czerwiec\'2003 bec2 byl troche trudniejszy niz np. w roku 2002, czy 2001 - osoby, ktore mogly liczyc na B dostawaly C i z ich relacji wynika, ze bylo pare przykrych niespodzianek. w przypadku bec3 jakichs wielkich zmian nie zaobserwowano - byl dosc trudny i jest dosc trudny. z tymi porownaniami do fce i cae to nie jest taka oczywista sprawa - czasami bywa tak, ze osoby, ktore cae maja juz za soba i to dobrze zdane ledwo radza sobie na bec3 - po prostu charakter tego egzaminu jest zupelnie inny i przygotowywac sie nalezy w inny sposob. mitem jest to, ze gramatyka jest na bec\'ach zupelnie nieistotna, jako ze w sekcji \'reading\' pojawiaja sie zadania, w przypadku ktorych solidnie opanowana gramatyka moze nam bardzo pomoc, a zaleglosci skutecznie zaszkodzic [np. zadanie polegajace na wylawianiu bledow w tekscie]. osobiscie osobom, ktore przygotowuja sie do bec2 polecam testy na wyzszym poziomie - to z reguly daje dobre efekty. ponadto kolekcjonujcie artykuly - chocby z financial times\'a - potem mozna je w jakims skoroszycie spinac w dzialy tematyczne i powtarzac material dziedzinami. zagadnienia, ktore bardzo lubia sie ostatnio pojawiac na testach w wiekszych ilosciach to \'professional training\', \'recruitment\', \'renumeration\' i podobne sprawy z rodzaju \'praktycznych\' :). oczywiscie inne dzialy tematyczne tez sa bardzo wazne, lecz opieram te opinie na analizie testow z kilku ostatnich lat oraz testow dostepnych w ksiegarniach jezykowych. lesli chodzi o pisanie, to warto szczegolnie przysiasc nad raportami, bo jezeli pisanie ich opanuje sie bardzo dobrze lub wrecz do perfekcji, to przynajmniej polowe egzaminu pisemnego piszemy bez wiekszego stresu. a wjakim centrum jezykow obcych pracuje, nie powiem, bo to by byla kryptoreklama :) powodzenia.
Dzięki lektor za cenne wskazówki.Czy gdzieś w internecie są przykładowe testy i materiały do BEC2? Jeśli ktoś juz zdawał BEC2, prosze niech mi napisze z czego sie przygotowywal.
Jestem dopiero po pierwszej lekcji i nie mam o tym egzaminie bladego pojecia.
Czym sie roznia egzaminy EFB od BEC.Na Który sie lepiej zapisac?Czy sa one porownywalne?
heja. wpiszcie w wyszukiwarki hasla BEC i EFB, a znajdziecie informacje i pewno przykladowe testy. a teraz o EFB: generalnie wiedziec nalezy podobne rzeczy, ale gradacja EFB jest inna [5 poziomow, z ktorych tylko 3 ostatnie sie licza, tj. daja cokolwiek, i by smieszniej bylo, pierwszy poziom nazywa sie preliminary i jest jakby poza skala, wiec drugi poziom sie nazywa level one i tak dalej :)]. upraszczajac sprawe nieco mozna przyjac, ze obecnie level four EFB jest w pewnym sensie odpowiednikiem BEC3, a level three to pi razy drzwi BEC2. level two jest odpowiednio prostszy. na EFB mozemy sami decydowac, czy chcemy zdawac egzamin ustny, co dla wielu ma spore znaczenie. po prostu na certyfikacie bedziemy mieli inna adnotacje - tj. EFB + egz. ustny lub bez. proste. forma egzaminu powaznie rozni sie od bec\'ow. na EFB jest duzo pisania i nawet zadania typu reading comprehension maja taki charakter, ze pytania sa otwarte [czyli nie ma sytuacji \'wybierz wlasciwa odpowiedz: a, b, c, d..\']. w zwiazku z tym osoby, ktore dobrze pisza wybieraja EFB - zagadnienia natomiast podobne jak na BEC - napisz raport, memo, pismo oficjalne, notatke z proponowanym porzadkiem obrad jakichstam itp. i jeszcze jaedna wazna informacja: na interesujacych nas poziomach EFB 50% wystarcza by dostac pass, czyli niby troche latwiej jak na BEC2 / BEC 3. pozdrawiam.
Dziekuje za wszystkie informacje.Mam jeszcze jedno pytanko,ile procent zalicza BEC Vantage i za ile procent jakie sa oceny?Kto organizuje ten egzamin?
A i jeszcze jedno.Wiem,ze na część ustną wchodzi się parami.Sama mogę wybrać sobie partnera,czy to jest z góry ustalone, a może jest alfabetycznie?Proszę o odpowiedź
na pierwsze pytanie odpowiedz znajdziesz tutaj:
http://www.cambridgeesol.org/stats/2002/bec2.htm
dwa: nie mozesz wybrac sobie partnera na egzaminie ustnym. i jeszcze: przygotuj sie, ze na ustnym ocenia cie na podstawie pierwszych 2-3 min. twojego wystepu. tu, we wro, w czasie sesji czerwcowej zarowno w przypadku bec 2, jak i bec 3 ustny zostal przeprowadzony raczej \'tasmowo\', tj. egzaminowani nie mogli sie do konca \'wygadac\' - czasu dawano mniej jak w regulaminach wszelakich stoi.
Nie pytałam ile procent podchodzacych zdaje,tylko ile procent odpowiedzi trzeba miec dobrze zeby zdac?Pozdrawiam
nie mam pod reka materialow, ale.. na bec2 jest 112 punktow do zdobycia i jesli mnie pamiec nie myle 65% to jest pass.
Bzdura, pass jest już od 60% czyli od 72 punktów (120 jest za całość)
Nie strasz więc ludzi ;-)

Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja zimowa 2003