what does "drop" mean in computing?

Temat przeniesiony do archwium.
what does "drop" mean in computing? polish translation needed !!!
kropka??
Jedno ze znaczen ktore znam:

Kiedy np. przeciagasz jakies pliki mysza na pulpicie z wcisnietym lewym guzikiem myszy a potem puszczasz guzik kiedy przesuwany obiekt znajduje sie np. nad koszem, plik automatycznie laduje w koszu. Czyli zostal wrzucony do kosza. Puszczenie lewego klawisza myszy w tym przypadku to ,,drop'' thx.
Dzięki ale nie o to chodzi.Jest to jakieś podłączenie (dołączenie,łącznik?) do serwera, sieci lokalnej czy coś takiego. I ma to numer. Nie wiem czy to nie jest jeden z komputerów podł. do sieci, bo można na to instalować pliki
ja znowu nie specjalnie znam się na komputerach ale to co podaje słownik komputerów i internetu:
drop-(noun) drop dead halt or dead halt=program instruction from the user or an error that causes the program to stop without allowing recovery czyli zatrzymanie trwałe

drop in=small piece of dirt that is on the disk or tape surface, which does not allow data to be recorded on that section czyli kawałek brudu który uniemożliwia zapisanie informacji na nośniku magnetycznym

drop out=failure of a small piece of tape or disk to be correctly magnetized for the accurate storage of data czyli uszkodzenie małego kawałka nośnika magnetycznego

tyle mój słownik pozdrawiam

 »

Pomoc językowa