FCE sesja lato 2010

Temat przeniesiony do archwium.
241-264 z 264
| następna
Ja też za 2 lata planuję advanced.
A gdzie certyfikat FCE jest tak konieczny?
Jeżeli to pytanie osobiste, to nie odpowiadaj jak nie chcesz :) Tylko się zastanawiam do czego mi się przyda ;D
do pracy ale nie chce tu podawac na forum szczegolow jaka to praca
Ooooch, a cóz to za tajemnicza praca? Szpiegostwo? Ha ha. Wystarczyło napisać, że "pracodawca wymaga" i na tym sprawę uciąć.
napisalam ze do pracy musze miec czyli rowna sie temu ze pracodawca wymaga :-))
a ja się zapytam po co wam Advanced ?? Certyfikat moim zdaniem się przydaje wtedy gdy pracodawca wymaga od nas znajomosci języka ( ale nie przesadzajmy ,takiego byle się swobodnie dogadać) to my mu dajemy potwierdzenie w formie certyfikatu. bo wiadomo jak to jest; ja znam ludzi którzy umieja angielski na poziomie gimnazjum a w CV piszą że umieja w stopniu bardzo dobrym. A tak to mamy certyfikat i po problemie. Według mnie szkoda czasu na jakies proficency czy inne, lepiej wykorzystać ten czas na nauke innych języków ;-) W każdym bądź razie ja kończe z angielskim.

No to tyle ode mnie, mam pytanie. Jak teraz się staramy o ten dyplom czy jakis papierek? trzeba się gdzies zarejestrowac, coś zapłacić?? Bo kiedyś widziałem coś takiego na stronie British Council ale nie pamietam
Jesli mieszkaszz w kraju angielskojęzycznym to spoko, jesli nie - zobaczymy jak będzie Ci szło dogadanie się za rok,dwa. Bo na pewno nie tak super. Jak skończysz i nie będziesz ćwiczył to wsyztsko przepadnie, to potwierdzone naukowo;)
heh nie oszukujmy się angielski w dzisiejszych czasach jest wszędzie i chcąc nie chcąc uczymy się mimo woli np gdy sluchamy piosenek, czytamy strony zagraniczne itp itd. Więc nie jest tak że zupełnie przestane się uczyć anglika tylko już nie będe wiecej zdawał zadnych certyfikatów ani chodził na żadne kursy. Poza tym tak w praktyce te certyfikaty nie oznaczają czy umiesz język czy nie bo to nie jest kwestia umiejętności językowych tylko wyuczenia się schematu np. use of english. Znam chłopaka który chodził do podstawówki w Anglii, ma dziadków Anglików a nie mógł zdać lektoratu na C1 bo nie znał jakiś idiomów. Ale na co mu to jak perfekcyjnie mówi, zna slang i się spokojnie z każdym dogada.
Gratuluję! Czy możesz zdradzić z jakich książek, materiałów korzystałes do FCE?
Też paluję niedługo zdawać FCE mam C i chcę poprawić na lepszą ocenę dlatego proszę wskazówki
ja sie nie uczylem takze Ci nie pomoge.

A po co chcesz poprawiac? certyfikat to certyfikat, nikt nie bedzie cie pytal ile miales punktów ;-) Wg mnie szkoda czasu i pieniędzy
ech zdane na C... ale mialam 74 % co za pech,, a moglo byc B :(
najlepszy wynik mam z readingu (bylam tego pewna) i z use of english (niespodzianka! nie spodziewalam sie) a najslabiej writing...
hej:)mam do wszytskic zdających prośbę. Czy moglibyście mi podać jakies książki z których się uczyliście? Mam jeszcze jedno pytanie:) Czy znacie może jakas strone z przykładami pytań wprowadzających zadawanych przez egzaminatorów na speakingu? Byłabym bardzo wdzięczna o jakieś informacje:) Z góry dziękuję:)
Kasiu przez moje ręce przewinęło się bardzo wiele książek, i na prawdę ciężko by mi było Ci wymienić wszystkie. Podstawowym podręcznikiem był Gold - FCE, ale ponadto taka książka "Use of English 2" - Virginii Evans, bardzo dobra, a use of English poszło mi najlepiej, książki z phrasalami, takie do ćwiczeń, gramatyka Johna Eastwooda,... Ogólnie mogę Ci polecić, żebyś uczyła się z książek Longmana i z samego Cambridge, gdyż tylko te mają najlepiej opanowaną strukturę egzaminu i najlepiej Cię do niego przygotują.

To jest moja osobista opinia - oczywiście nie musisz się nią sugerować, pozdrawiam.
Nenes a Ty z jakich podręczników się przygotowywałeś do Fce? Czy to prawda że żeby zdać dobrze trzeba robić ćwiczenia trudniejsze niż ksiązki do fce?
Mam pytanie do tych, którzy pisali w Rzeszowie. Kiedy można w promarze odebrać certyfikat? Bo pamietam, że we wrześniu, ale nie pamiętam niestety od którego dokładnie:( ??????????
Na Statement of Entry masz na pewno wszystko napisane :)
Dzięki Madźa, zaraz to sprawdzę!:)
Cześć, przygotowywałem się z wielu źródeł + kilka lat nauki w szkole. Dużo też czytałem po angielsku i ogłądałem dużo filmów. Po prostu lubiłem się uczyć angielskiego i to jest chyba najważniejsze, dlatego radzę Ci polubić naukę anglika a sukces murowany.
alesya,wybierasz sie czasem do promaru w Rzeszowie?
bo ja tak.ale przede mna jeszcze egzamin we wrzesniu.
To moj nr [gg]
I jak Wam się podobają Wasze certyfikaty? :)

Niesamowite uczucie, gdy się na niego spogląda, no nie? :))
ooo, są już certyfikaty? gdzie je sie odbiera? : D
Cytat: vesperr
ooo, są już certyfikaty? gdzie je sie odbiera? : D

Ja sie rejestrowałam indywidualnie, więc odbierałam w English Language Centre osobiście. Jednak ci co sie rejestrowali przez szkole to odbieraja w swojej szkole jezykowej.
eee, a to oni mnie jakoś nie poinformują że już można odebrać?
Cytat: vesperr
eee, a to oni mnie jakoś nie poinformują że już można odebrać?

Przeczytaj Statement of Entry, już od maja byłeś poinformowany gdzie i kiedy masz odbierać :)
Temat przeniesiony do archwium.
241-264 z 264
| następna

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie