DZISIEJSZE FCE

Temat przeniesiony do archwium.
Ludzie z Wawy,na co czekacie,piszcie co mieliscie.Miejcie choc troche serca...Przeciez pisaliscie ze macie takze wersje 102..Napiszcie chociaz tematy writingow jesli nie pamietacie reszty.Chociaz mniej wiecej!!! Please! Wszyscy bedziemy bardzo wdzieczni.
Writing:
1. Compulsory letter (formal) - ty i twoja grupa jedziecie na international students festival. Masz napisać odpowiedź na list od organizatorki (Mrs Harris), w którym ona prosi o:

- dokładniejszy opis twojej grupy
- propozycję tego co będziecie prezentowali na festiwalu
- gdzie chcielibyście pojechać na wycieczkę (mountains oder trip do shopów)
- określić miejsce zakwaterowania (ona proponuje campsite, ale Ty chcesz gdzieś indziej i powiedzieć dlaczego)
- dodatkowe pytania, jakbym się chciał o coś jeszcze zapytać.

2. Letter to your panfriend - musisz napisać odpowiedź na list którego fragment podano. Treść mniej więcej taka: Zawsze uprawiałem sport i chodziłem na music classes, ale teraz mam mniej czasu i muszę coś give up. Poradź mi co mam odrzucić.

3. chyba Composition: Telewizja dostarcza nam rozrywki, ale również pełni funkcję edukacyjną. Przeprowadź dyskusję.

4. Article o zagrożeniach środowiska, były jakieś wypisane i trzeba było kilka poruszyć, ale dokładnie nie pamiętam.

5. Coś z tymi książkami które można było przeczytać.
Dzieeeeekujeeeeeeeeeee :)))))))))))))
Napisz jeszcze tylko która to była wersja? 100, 101 czy 102! :) i z góry dzieki
dzieki bardz mi pomogles tylko jaka miales wersje 1[tel]czy 102?
Napisz jeszcze jak pamietasz co bylo na readingu please:) Chociaz to co pamietasz z gory dzieks
Reading:

Part1 - dopasowywanie tytułów akapitów
Opowiadanie o pewnej tajemniczej wyspie Oak Island na której ktoś podobno coś ukrył, mogł to być skarb. Widzą znaki że coś mogło tu być, bo dokopują się do wooden logs. Ktoś coś odkopuje, łopata uderza o jakiś chest, ale w nocy zalewa to woda i rano muszą kopać od nowa. Nie mają rąk do pracy więc wracają dopiero kilkadziesiąt lat później, ale wtedy też im się nie udaje. Potem wszyscy, którzy probowali coś znaleźć giną w dziwnych okolicznościach. Teraz niektorzy myślą że to jedna wielka ściema, a inni, że tam naprawdę coś jest, czyli zdania są podzielone.

Part2 - multiply choice
Tekścik o kobiecie która otworzyła YCTV (Youth Cable TV). O tym dlaczego to zrobiła, że dzieci biorą w tym udział, że podpatrzyła to w LA, kiedy pracowała z dziećmi gangsterami, że dzieci uczą się technicznych rzeczy związanych z prawdziwą realizacją programu TV i zauważają i wspomagają ich finansowo duże stacje.

Part3 - wstawić brakujące części akapitu
O skakaniu na skakance sportowej. Jednemu kolesiowi dobrze szło uczenie skakania w fitnessclubie, więc otworzył własną szkołę, gdziue uczy wszystkich trików, specjalny6ch jumpów, jak się nie zmęczyć szybko, itd.

Part4 - dopasować osobę do zdania na jej temat
Były opisane cztery osoby, które rozpoczęły zarabianie/pracę w bardzo młodym wieku.
Był młody wynalazca z ojcem też wynalazcą który prowadził go na rozmowy biznesowe. Spodziewa się on dużej kasy, ale i tak chce iśc na uniwersytet.
Był młody trener niepełnosprawnych który aby poprawić jakość swojej pracy otworzył firmę, ale nie szła mu robota papierkowa i nie wykorzystał wszystkioch możliwości pomocy, a proporcje między pracą z niepełnosprawnymi a biurową się stopniowo zaczęły zmieniać w kierunku tej drugiej.
Była mała bizneswoman która korzystała ze swojego wyglądu (wzrostu), w wieku 16 lat dostała awans na menagera i myślała, że różni się od rówieśników.
Był młody komputerowiec który zarabiał na wyświetlaniu bannerów reklamowych na swoich stronach, musiał korzystać z obecnej sytuacji biznasowej, a bank nie traktował go poważnie.
Wersja 100 (15.06 wtorek) w Polsce jest tylko w Warszawie
Wersja 102 (19.06 sobota) jest w całej Polsce i w Warszawie też.

To była wersja 100, więcej, pisana na Mandarynki 1 na Ursynowiu w Wawie, ale to i tak nie ma różnicy, bo w Polsce tylko dzisiaj i tylko tam można było napisać tę określoną wersję.

W sobotę będzie z kolei tylko wersja 102, ale tym razem już w całej Polsce w Wawie też.
ej, a jaką Ty tą wersje pisałeś co????? please poiedz!!!!!
wersja 100
a może bedzie tak ze częściowo bedzie to samo na wersji 102 co na 100... np jeden ten sam tekst z reading albo cuś... Jak to wygląda?? czy ktoś wie czy w poprzednich sesjach powtarzały sie niektóre rzeczy w różnych wersjach??????
zabawa się skończyła...
wersje są trzy, jak zapewne większość wie, jak co niektórzy setki razy powtarzali jedna z nich 100, jest kilka dni wcześniej, a pozostałe dwie jednocześnie, w tym roku 19.

NIC się nie będzie powtarzać, jeżeli chodzi o podobne części readingów czy USE of english, no chyba że W TYM ROKU specjalnie dla NAS zrobią wyjątek, wystarczy przejrzeć raporty z poprzednich lat przeprowadzania FCE, są tą ODRĘBNE wersje 00, 01, czy 02, chociaż oni tam podają tylko dwa przykłady Syllabusów, więc możliwe, że w sobotę wszyscy będziemy mieli taki sam zestaw, a nie DWA,

fakt faktem nie ma to żadnego znaczenia, bo napewno będzie to inny zestaw niż ten dzisiejszy.

pozdro
Ale ci, co mją wersję 102 piszą w sobotę.
A wczraj była TYLKO 100
ja nie rozumiem jedej rzeczy. piszecie, ze testy się nie powtarzają.To dlaczego ja na dzien przed listening\'iem przeczytalam tutaj, ze ktoś już mial w maju ten sam tekst? Moze tak samo jest przy writing\'u?
listeningi się powtarzają,
speakingi się powtarzają,
ale Use Of English, Reading i Writing się nie powtarzają!!!
na niżej podanej stronie są terminy egzaminów w 2004r
http://www.cambridge-efl.org/exam/general/bg_fce.htm#writing
test 0102/2 z 19 czerwca był także 13 marca
czy coś wam wiadomo o egaminach z 13 marca?
ktoś to zdawał? gdziekolwiek?
ale to nie jest ta sama część 102. Z tego wynikałoby, że ludzie w sesji zimowej w tym roku będą pisali to co my teraz, a tak nie jest.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne strony do nauki języków

 »

Pomoc językowa