Speaking-Poznań

Temat przeniesiony do archwium.
Czy z ktoś z Poznania zdawał juz może speaking? Ja mam dopiero 17.06, przegladalam juz tematy z innych miast. Myslicie ze moga sie powtorzyc ? Pozdrawiam i powodzenia ;)
Hej! Ja zdawałam w Radomiu 2.06. i znaczna część tematów które były u nas powtarzały się z tymi które były w Rzeszowie, Szczecinie i innych miastach. Dla przykładu ja miałam do porównania obrazek na którym było dwóch weterynarzy w gabinecie opiekujących się dużym psem o jasnej sierści a na drugim kowboj na koniu ze stadem bydła a w tle typowa amerykańska farma. Pytanie do obrazka czyja praca jest bardziej interesująca i dlaczego. Koleżanka miała rodzinę w chińskiej restauracji jedzącą obiad dorośli i dwoje dzieci i drugi obrazek para na pikniku na plaży w tle tylko morze i piasek i nic więcej. MIała uzasadnić dlaczego te osoby wybrały taką formę jedzenia posiłku i dlaczego. A mnie zadali pytanie do tych obrazków czy lubię jeść poza domem.
W dyskusji był temat sportowy. Stadion sportowy na którym odbywać się mogą takie rozrywki jak: cyrk, wystawa samochodów, lodowisko, koncert rockowy, aerobik dla bardzo dużej liczby uczestników i już nie pamiętam co jeszcze. Polecenie było następujące: wybierz dwa spośród obrazków które Twoim zdaniem najlepiej nadają się do ich organizowania na stadionie sportowym i uzasadnij dlaczego.
Potem była seria pytań np. czy chciałabyś mieszkać blisko stadionu? jakie są wady i zalety mieszkania blisko stadionu? czy to prawda, że nie powinno się wydawać pieniędzy na budowę stadionów bo lepiej budować szkoły i szpitale. Z części ogólnej były jeszcze pytania czy podoba mi się ta część miasta w któej mieszkam, co w niej jest takiego interesującego i dlaczego nie chciałabym się z niej przeprowadzić? Czy lubię czytać książki i jeśli tak to jakie, co robię w wolnej chwili i co robiłam w ostatni weekend. Trzeba bardzo pilnować czasu, bo mojej znajomej nie pozwolili dokończyć wypowiedzi jak minął czas i trzeba mieć szczęście i trafić na partnera który w dyskusji nie zagada i uda się w ciągu tych 3 minut omówić wszystkie obrazki i wybrać dwa z nich (wg polecenia) i uzasadnić dlaczego obie strony dokonały takiego wyboru.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie