listening poznan wersja D

Temat przeniesiony do archwium.
jak poszedl Wam listening? u mnie klapa:/
jakies sugestie?!:)
pozdro
Ja zdawałem w Płocku, choć dobre nagłośnienie to jestem troche zawiedziony w szczególności part 3 i 4 :( A jakie odpowiedzi mieliscie???
Moim zdaniem nie było aż tak źle z wyjątkiem części 4, w której to strzeliłam absolutnie WSZYSTKIE odpowiedzi. a reszte odpowiedzi mam tak:
cz.1:
b
b
a
a
a
b
b
c
cz.2:
manager
rock climbing
stamps
8500
houses
airshows
strucks i wiecej nie pamietam
cz.3:
d
e
c
b
a
cz.4 (tutaj sie nie sugerować bo strzelałam wszystko):
b
c
c
c
a
b
a
part 1 albo 2, nie pamietam: BBAAABBC
part 3: CBDEA
part 4: BCBCAAC
ja zdawałem w krakowie. też marnie mi poszło. moje odpowiedzi:
cześć druga:
driver
freedom
straps
eight and half thousend
stamps
rock climbing
all way down???
air shows
houses
school
część pierwsza (miałem dużo odp A ale podobno wiele osób tak miało)
compaining about way people see her
encourage przy kursie foto
artist lub actor
przy hobby chyba że sa całyczas modne
przy gotowaniu nie pamiętam
view przy rejsie
3 część D C B E F/A? ale nie pamiętam czy dokładnie tak
4 część nie pamiętam tylko tyle że mislaiding cover było do C ale też nie na pewno. w każdym razie pierwsza i czwart część była mocno zamotana jak na fce. powyższymi odpowiedziami nie należy sie bardzo sugerować. to tylko moje przypuszczenia:P
Część 3 to na bank:
driver
freedom
structure
rock climbing
air shows
breath
trees
competitions
i jakis liczebnik- 8000 albo 8500
i stamps:)
no nie taki bank bo jak dla mnie masz tu zle trees i structure, i driver chyba tez

w part 1 mialem same a i B!!

A B A A A B B A(lub B)
misleading cover ma A na bank, a part 1 wydawalo mi sie proste, tylko nad jedna odpowiedzia sie zastanawialem
po pierwsze ogromna prosba do wszystkich: czy zamiast np. 1b mozna pisać scenka z paryżem, odpowiedź że np. pierwsza wizyta? Bo tak sie po prostu łatwiej sprawdza, bo nie wszyscy pamietaja jakie były kolejności pytań i odpowiedzi :) z góry dzieki :)
Po drugie moje odpowiedzi:
Part 1:
gotowanie - odstresowuje
Paryz - pierwsza wizyta
fotografowanie - zacheciło
gwiazda - narzeka na to jak ją widzą
speaker - jest aktorem
hobby - coś tam z definicją
przy sztuce - local journalist
rejs - widoki
Part 2:
manager, freedom, 8 500, stamps, rock climbing, houses, stamps, structure (?), together (?), school (?)
Part 3:
nie pamietam za bardzo, ale wiem, ze nie wykorzystałam F :)
Part 4: (co to było w ogóle?)
nagrodzony autor był B, cover było A, ma to co niekonieczne to tam gdzie było duzo opisów, best seller to C... i jak mi ktoś powie jakie jeszcez tam były pytania to moze sobie przypomne :)
a nie bedzie w gotowaniu ta 2, tzn nie ze powoli dla przyjemnosci i nie ze szkodliwe, I forget what
a to z hobby to a?
jesli chodzi o zadanie 1 z ta gwiazda to: usprawiedliwia swoj wybor ciuchow

na bank IMHO bo mowila ze ludzie oczekuja dobrego szol i musi sie ubrac dobrze itp itd pozostale mam tak samo
i gotowanie: odstresowuje rowniez jestem dosc pewny
mysle ze z tymi ubraniami w 1 to byłoby zbyt proste:) uwazam ze wcale nie zastanawiala sie nad ubraniami.. bardziej nad publicznoscia :) takze chyba B to bylo :)
to ostatnie to było że jest za nauką gotowanie w szkole czy cos takiego, a ona wyraźnie powiedziała, że powinno sie uczyc w domu gotować i nic nie smakuje tak jak jedzenie od mamy czy jakoś tak :)
szkola odpada, o niej nic nie bylo, nie bylo o szkodliwosci mikrofeli rowniez, ale wiele o milosci do gotowania i ze wiele ludzi uwaza to za stresowe zajecie(niestety)
hmm nie wiem, uwazalem ze 1
Widzę, że scenki z zad.1 się powtarzają w różnych zestawach. Ja miałam w zeszłym tygodniu zestaw C i kilka prawdopodobnie tych samych.

Paryż - pierwsza wizyta,
kurs foto - zachęciło,
facet na wakacjach - aktor

Part 4 też to samo (o książkach).

Dagus - wejdź sobie do tematu o Listeningu C -> https://www.ang.pl/listening_zestaw_C_52371.html . Tam dość szczegółowo go omaiwaliśmy i na bieżąco dużo pamiętaliśmy - również z części 4.
Właśnie też zdałam sobie sprawę, że Part2 mieliście takie samo, jak w zestawie B (https://www.ang.pl/Listening_zestaw_B_52384.html). Może też z A (https://www.ang.pl/zestaw_A_52338.html) było coś tego samego ?

Szkoda, że nie wiedziałam tego wcześniej:) Ale może w przyszłości (np. na CAE) da się tą wiedzę wykorzystać :)
Takie są moje odpowiedzi ;)
1. A justifying her choice of clothes
2. B coś o tym, że dla niej gotowanie to sposób na zrelaksowanie się
3. A widoki (o rejsie)
4. A pierwsza wycieczka (o Paryżu)
5. A encouraged her (o fotografowaniu)
6. C cos o tym, że to nieprawda że coraz mniej ludzi ma jakieś hobby
7. B actor
8. A drama teacher

9. manager
10. freedom
11. straps
12. 8500
13. stamps
14. rock climbing
15. hands
16. air shows
17. houses
18. school
(tutaj mogła być inna kolejność, nie pamiętam już dokładnie)

19. D piosenka zmieniona w studio
reszty nie pamiętam, wolne zostało mi E (ze każdy ma inne podejście do tworzenia muzyki)

24. B nagrodzony autor
25. A za długie opisy
26. B sees final character’s appearance
27. C bestseller
28. A misleading cover
29. A well-researched
30. C well written
Jesteście pewni Part 1 szóste pytanie o tym hobby? Bo większość osób pisze, że ważne jest dobre zrozumienie słowa hobby. A mi się wydawało, że ona powiedziała, że to nieprawda, że coraz mniej ludzi ma jakieś hobby.
mi tez sie tak wydaje, tak samo wydaje mi sie ze jedna z gosciow mowila o roznych sposobach pisania piosenek chyba w part 3
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Business English