Ocena końcowa

Temat przeniesiony do archwium.
Czy to prawda, że tylko jedną z części można mieć poniżej 60%? W związku z tym mimo iż z całości jest 60%, lecz z dwóch części jest poniżej 60% to egzamin jest niezaliczony? Jakie macie informacje na ten temat? Z góry dzięki za info
Dokładnie jest tak jak piszesz. Dopuszczalne jest niezaliczenie jednej części egzaminacyjnej, z tym ze suma ze wszystkich części musi wynosić 60% lub więcej. Niezaliczenie dwóch części powoduje niezaliczenie egzaminu.
Skad to wzielas ze mozna miec nie zaliczona tylko jedna czesc, widzialem papiery kumpla z wisny mial w tyl writing i reading i mial C. Nie wiem czemu ludzie siejecie niepotrzebny zamęt i panike.
Ze stronki britishcouncil.com

Jaka jest skala ocen?

W przypadku egzaminu FCE są trzy oceny pozytywne: A, B i C oraz dwie oceny negatywne: D i E.

Kandydat musi zdobyć około 60% wszystkich punktów, żeby zdać egzamin na ocenę C. Nie jest określona minimalna liczba punktów wymagana do zaliczenia poszczególnych części egzaminu.
A ja miałem takie FAQ najczęściej zadawanych pytań na kartce i tam jest wyraźnie napisane, ze mozna zaliczyc caly egzamin przy JEDNEJ wpadce, nie wiecej.
To się zastanów, które źródło jest bardziej wiarygodne? Jak dla mnie stronka britishcouncil.
w sumie za cały FCE mozna zdobyć 200 punktów. Żeby zdać, trzeba mieć 60% czyli 120 pkt. Wiec jeżeli ktoś napisał na maxa reading (35), writing (40) i use (65) to ma już 140 pkt czyli zdał. nigdzie nie ma informacji o tym, ze mozna nie zaliczyc tylko jednej części.
trzeba miec 60% z CALOSCI. nie z poszczegolnych cześci. suma zdobytych punktow ma dać 120 pkt.
Wygląda na to, że macie chyba rację! Oby tak było rzeczywiście, bo coś czuję, że Listening i Reading mam do tyłu :/
Pozdrawiam wszystkich zdających
Pokręciłaś to.

Po 1) Za reading jest ok 56 pkt a za Use of English 75 (niektóre zadania są podwójnie punktowane).

Po 2) Każda część jest warta 40 pkt. Z tego co rozumiem, jeżeli miałaś np. 60% z Readingu, to robisz proste obliczenie : 60% x 40 pkt i wychodzi ile punktów do ogólnej klasyfikacji (0-200 pkt) otrzymałaś. Analogicznie kolejne części.

Jeśliby było tak, jak piszesz, to: Reading - 56 pkt, Use of English - 75 pkt, Writing - 40 pkt, Listening - 30 pkt. Łącznie: 201 pkt. A Speaking? Minus 1? :P :D
A więc chyba musze Was zasmucić bo przeliczanie oceny koncowej wyglada zupełnie inaczej, każda z 5 czesci przelicza sie do 40 punktów, tak wiec jesli w Listeningu mamy do zdobycia 30pkt to kazdy punkt ma przelicznik 40/30=1,33 do ogolnej klasyfikacji, podczas gdy np use of english ma 75 punktow czyli kazdy za 40/75=0,53...Też liczyłem ze listeningiem nadrobie a niestety łatwo nie było...
>A więc chyba musze Was zasmucić bo przeliczanie oceny koncowej
>wyglada zupełnie inaczej, każda z 5 czesci przelicza sie do 40
>punktów, tak wiec jesli w Listeningu mamy do zdobycia 30pkt to kazdy
>punkt ma przelicznik 40/30=1,33 do ogolnej klasyfikacji,


To jest to co pisałam powyżej:


>>>>jeżeli miałaś np. 60% z Readingu, to robisz proste obliczenie : 60% x 40 pkt i wychodzi ile punktów do ogólnej klasyfikacji (0-200 pkt) otrzymałaś. Analogicznie kolejne części.


Tylko, że w inny sposób przedstawione! :-) :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie