Use of English 12.03.2005 - odpowiedzi

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |
Co kto pamięta proszę wpisywać

wordformation
1. Appeal appealing
2. Save saving
3. Choose choice
4. Require -requirement
5. Member - membership
6. Want unwanted
7.publish –
ja mam jeszcze publishing, marvelous, signature. czy ktoś odpisał co miał w pozostałych zadaniach???? zwłaszcza w transformacjach?
ja mam PUBLICATIONS.
jak napisaliscie: "marvelous" czy marvellous"??? uznają jak się zrobi taki mały mistake?
Co do transformacji to...

there's no point in....
made him do (his homewoerk)
it's third(czy którys tam) time (I had seen)
(If the train) had been on time...
(coś tam) has to be cleaned
on their own
I would better live

Więcej nie pamiętam, ale też nie gwarantuje, że jest dobrze;)
"(I) had better leave" powinno tam byc wg mnie:) Cleaned cleaned...ja przez 't' napisalem! "cleant"
ja ma z tym better tak jak ty za to jak mieliąsie 1 word formation: truly??
i co z tym zdankiem o pociągu na który się spózniono bo ja mam:jf the train had not been on time....
kolejne: it was the first time he... - to chyba żle
tak wiem tez mam leave- tylko tu mi sie pomyliło:)
ja w tym napisałam 'd better leave - uznają to?

w part 1 mam:

settle down
lie behind
achieve money (powinno być raise ;(
joining the crew
.... instead (cos to było o tej crew)
pulled (o tych maszynach napędzanych czymś tam)
ja tam dalem 'powered' tak mi sie zdaje. A w drugiej czesci w tych lukach pod koniec wstawiliście 'owing' może? Takie beznadziejne zdanie było i po luce było 'to' (coś o dacie remainsów). A w error correction 3 linijki bezbłędne wyszly u mnie. Poza tym juz kurde kilka pkt straciłem na literowkach głupich (!!!) jak truely zamiast truly albo arrive at time zamiast on....wrrr!!!
nad truly też sie zastanawiałam, ale w końcy napisałąm dobrze :) u mnie aż 5 linijek bezbłędnie... błędy znalazłam takie jak since, more, with i więcej chyba nie kojarze. a w lukach beznadziejny błąd zrobiłąm - powinno być take part, a ja napisałam take place ;( wyleciało mi z głowy... ja mam arrive in time (ale chyba jeden punkt za to będzie)
Mi sie zdaje ze tam błędem było 'and' a nie 'since' bo since tam znaczy to samo co because i z sensem sie robi. Ale to nic;) pozdrawiam
ja rowniez dzisiaj zdawalem FCE (w Rzeszowie;). Przed egzaminem zrobilem setki probnych testow - w roznych ksiazek. Jedna z ksiazek (Templer bodajze) zawierala testy znacznie trudniejsze niz te ktore byly w ksiazkach z pozostalych wydawnictw (np. Harrisona czy innego O`Connela). Wlasnie z tego piepszonego Templera testy wychodzily mi najgorzej (byly po prostu trudne !!! - oczywiscie nie wszystkie ale wiekszosc).

Niestety spelnily sie moje najgorsze przewidywania. Dzisiejszy test byl podobny do tych, ktore byly w Templerze :(.

Reading poszedl mi tak sobie. Nie za dobrze ani nie za zle. Jezeli chodzi o writing to tutaj nie mialem najwiekszych problemow (jednak musze przyznac, ze spodziewalem sie dwoch listow - ale na szczescie artykul o kwiatkach wydawal mi sie prosty).
Natomiast Use of English napisalem rowniez srednio na jeza;] (w czescie gramatycznej pomylilem sie bodajze tylko 2 dwoch zdaniach - wiec nie tak zle;).

Cos czuje, ze nawet jak zdam perfekt listening oraz speaking moge liczyc tylko na ocene C albo w najlepszych przypadku na B...

Coz...jak sie nie uda zdac FCE to za rok albo poltora sprobuje zdac advance'a - przynajmniej bede mial motywacje zeby wziasc sie do roboty :)!
DOKŁADNIE SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM!!!
Uporządkowałem to trochę może sobie jeszcze ktos coś przypomni

wordformation
1. Appeal appealing
2. Save saving
3. Choose choice
4. Require -requirement
5. Member - membership
6. Want unwanted
7.publish –publishing (a nie: publications)
8. marvel marvellous (w USA marvelous – więc może jakas szansa jest na punkcik)
9. sign signature.
10. true truly

transformation
1. there's no point in....
2. made him do (a nie było czasem had made him do?)
3. a) it's third(czy którys tam) time (I had seen)
b)it was the first time he
c) it was first time – tak moim zdaniem
4. (If the train) had been on time
5. (coś tam) has to be cleaned
6. on their own
7. I had better leave
8. a pamięta ktoś ostatnie, takie dziwne było
9.
10.

A, B, C, D,
1. settle down
2. lie behind
3. achieve money (powinno być raise ;(
4. joining the crew
5.instead (cos to było o tej crew)
6. powered (o tych maszynach napędzanych czymś a nie pulled)
7. gain experience
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.

correction
dałem 6 bezbłędnie, zawsze jest tak 4-5 dobrze więc wolałem coś dać corect niż skreślić
1. też rozważałem czy and czy since i w końcu skreśliłem since ale chyba racja, że należało and skreślić.
2. since, more, with
gap fill
1. take part
2. due to
3.
ja chyba dałam 4 bezbłędnie (wiem tylko że w tego typu zadaniach maximum dobrze może być 5)

aaa właśnie w transformacjach było jeszcze cos że nie udało sie dogonić złodzieja z "even", ale nie pamiętam co tam dałam...a wy jak macie???
Ja dalem (Thieves cośtam got) away even though (the police costam) . Cos w tym stylu...
made him do (his homewoerk) czy raczej należało użyć past perfect Had made...
it's third(czy którys tam) time (I had seen) czy lepiej by było it WAS third... ?
9 lub 10 brzmiało jakoś tak u mnie
... take into account his age... ale czy to jest dobrze?
away even though - tak samo, a tamto drugie - take in account how (tak dalej było "old Luke is")
o kur4cze jak tak sobie teraz mysle to ja takie glupie bledy zrobialam ze napewno nie zdam. a rodzice mnie zabija bo 510 zl :( o rany a najbardziej mi zal tych glupich bledow
ja mam to z account tak samo a mówia, że powinno być 'take account of how', a jeszcze ktoś miał 'take into account how'.. sama już nie wiem..
a ja napisalem bodajże 'make (albo take,nie pamietam) account on' hehehe to na to wygląda że źle zmotałem..I tak najgorsze są głupie błędy literówki w UoE które mi sie trafiły:/
Taa.. Najgorsze są te błędy, których normalnie by sie nie zrobiło.. Literówki jak w 'marvellous' czyli przez jedno 'l' czy jak mam w writing 'thougt' zamiast 'thought'.. nie wspomnę o moich neologizmach w word formation jak np. 'saveness' zamiast 'savings'
No chyba najgorzej napisałem te formowanie wyrazów o dziwo, bo myslalem ze mam wszystko dobrze tam hehe. Ciekawy jestem jak writing ocenią... myślicie że jest szansa na wiecej niz 80% za te wypracowanko i list? No bo chyba nieźle napisalem, z 10 razy sprawdzałem, to jakoś powinno być...
Ja co to writingu nie jestem pewna.. List chyba bedzie w porzadku ale potem pisałam opowiadanie i z powodu braku czasu totalnie improwizowałam i wyszły totalne bzdury, nie wspomne, że pewnie limit słow też przekroczyłam.. Najbardziej chyba podobał mi się speaking i atmosfera jak tam panowała.. Szkoda tylko, że stres powoduje takie błedy jak 'when I was a children'.. Wstyd :P
Heheh, a co powiesz na: 'They take, erm.. takes (...)' super sie poprawić na źle:] w ogóle jakos speaking marniej wyszedl niz myślalem ale ogólnie luz był.Czekajmy na wyniki teraz haha (c,b,a? ciekawa ktora literka)
Może jeszcze uda się coś nam przypomnieć zwłaszcza w ,,gap'' pusto

wordformation
1. Appeal appealing
2. Save saving savings
3. Choose choice
4. Require -requirement
5. Member - membership
6. Want unwanted
7.publish -publishing (a nie: publications)
8. marvel marvellous (w USA marvelous - więc może jakas szansa jest na punkcik)
9. sign signature.
10. true truly

transformation
1. there's no point in....
2. made him do (a nie było czasem had made him do?)
3. a) it's third(czy którys tam) time (I had seen)
b)it was the first time he
c) it was first time - tak moim zdaniem
4. (If the train) had been on time
5. (coś tam) has to be cleaned
6. on their own
7. I had better leave
8. take into account his age; take in account how; 'take account of how'; 'take into account how'
9. got away (with – nie) even though
10.

A, B, C, D,
1. settle down
2. lie behind
3. achieve money (powinno być raise ;(
4. joining the crew
5.instead (cos to było o tej crew)
6. powered (o tych maszynach napędzanych czymś a nie pulled)
7. gain experience
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.

correction
dałem 6 bezbłędnie, zawsze jest tak 4-5 dobrze więc wolałem coś dać corect niż skreślić
1. też rozważałem czy and czy since i w końcu skreśliłem since ale chyba racja, że należało and skreślić.
2. since, more, with
gap fill
1. take part
2. due to
3.
Ja tam na A nie licze ale nie obraziłabym sie za B.. Wydaje mi się, że w ogole całość nie była tak trudna jak się spodziewałam ale w pewnych sytuacjach człowiek dostaje takiego zaćmienia umysłowego, że zaczyna albo coś wymyślać albo bzdury pleść.. Dlatego najbezpieczniejszy pod tym względem był dla mnie reading a szczególnie ten przyjemny fragment nowelki :D W ogole wszystko mi sie podobało i mogłabym jeszcze raz przez to przejść :P
ja z pustych pamietam..
*whose (tool and coś tam),
*(taking) part,
*by,
*according (to the fact..cos tam coś tam... elsewhere, ale to pewnie jest źle)
*(the expediction has so) far,
reszty nie pamietam i nie twierdzę, że to co podałam jest prawidłowe..
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |

« 

Inne strony do nauki języków

 »

FCE - sesja wiosenna 2005