speaking grudzień 2007

Temat przeniesiony do archwium.
hej ;-) czy mial juz ktos speaking i listening??
prosze Was, piszcie jakie byly mnie wiecej tematy? moze przydadza sie innym ;-) z tego co wiem to one sie powtarzaja. mam nadzieje ze mozna liczyc na Wasza pomoc ;-D
Ok wczoraj miałem speaking:
Part 1: gdzie mieszkasz :) , jakim środkiem transportu jeździsz np. do szkoły pracy, co fajnego ostatnio robiłeś np. jakiś ekscytujący wypad, gdzie sie uczysz
Part 2: compare and contrast - 2 obrazki jeden rodzinny grill i drugi samotna osoba nad brzegiem morza , druga osoba miała targ warzywny i supermarket
Part 3: co uatrakcyjniłoby czas studentów/uczniów i były obrazki np: basen, hala gimnastyczna, sala komputerowa itd.
Part 4: Co w szkole było dla ciebie najfajniejsze
tyle pamiętam pozdrawiam i życzę powodzenia
dzieki bardzo, gdyby ktos mial jeszcze cos innego to piszcie prosze [gg] . reszte egzaminu wszyscy maja w tym samym terminie? ale z niedziela to troche przesadzili :-)
najlepiej jak tutaj byscie pisali inne zestawy do speakingu. bardzo bylbym wdzieczny i pewnie nie tylko ja. pzdr
miałam dzisiaj speaking:)

"Part 2: compare and contrast - 2 obrazki jeden rodzinny grill i drugi samotna osoba nad brzegiem morza , druga osoba miała targ warzywny i supermarket
Part 3: co uatrakcyjniłoby czas studentów/uczniów i były obrazki np: basen, hala gimnastyczna, sala komputerowa itd.
Part 4: Co w szkole było dla ciebie najfajniejsze
tyle pamiętam pozdrawiam i życzę powodzenia"
to samo miałam :) ale ten targ i supermarket było głupie ;[[
a na poczatku mnie pytali czy mieskzam w Katowicach i czy wiaze swoje przyszłość z angielskim :)
głupoty gadałam, lałam wode, troche błędów porobiłam ale nie było źle.
ale stres robi swoje, naprawde.
Kurczę ja się boje tego egzaminu:(( najbardziej to listening'u, speaking'u i use :((
a ja mam jutro speaking... strasznie się boję... powiedźcie mi - czy jak się wchodzi to trzeba powiedzieć coś o sobie czy oni sami zadają pytania ??
jak wchdzisz to normalne ze musisz powiedziec good morning czy cos w tym stylu. pozniej speaker sam sie przedstawi, zapyta was (wchodzi sie w parach) jak sie nazywacie poprosi o te karty wasze, a nastepnie zacznie sie juz speaking part 1. ta czesc polega na tym ze sa wam zadawane pytania odnosnie twojego zycia, szkoly, takie ogolne.
ja mam jutro speaking i byłabym wdzięczna jesli wszyscy którzy mieli juz speaking napisaliby jakie mieli pytana i obrazki. z góry dzięki:)
a zdarzyło wam się kiedyś że nie rozumieliście jakiegoś pytania ?? bo ja się zastanawiam co zrobić jak nie będę wiedziała co odpowiedzieć... chyba poproszę o wytłumaczenie pytania...
a ja mam też jutro speaking i myśle, że nie ma się co rozczulać
Hej, ja też mam jutro speaking, w Wawce o 11:30, a może ktoś z Was ma też taki termin. Jak ktoś jest już po to piszcie jakie były tematy.
ja miałam dzis speaking
w part 1 mielismy standardowe pyt:
skad jestes
co lubisz w swoim miescie
czy wiazesz swoja przyszłosc z angielskim
powiedz cos o swojej rodzinie
i jeszcze jakies ale nie pamietam :p

part 2
ja miałam na jednym niemowlaka w basenie w kole ratunkowym + jakas osobe dorosła obok niego
na drugim dzieci chyba w przedszkolu lepiące cos z ciasta
i pyt do tego jakie zdolnosci rozwijaja tego typu zajecia
a moj partner miał na 1 rodzinke jadaca samochodem a na 2 ojca z dziecmi jadacych na rowerze
pytania nie pamietam ale cos o podrozowaniu

part 3 : obrazki
fajarwerki
dyskoteka
stadion piłkarski
koncert
jakis bar czy cos takiego
teatr
i co o tych zajeciach/miejscach mysla młodzi ludzie + wybrac 3 które najbardziej sie im beda podobac
poźniej jeszcze były jakies pyt do tych obrazków
gdzie bysmy poszli najchetniej
gdzie bysmy NIE chcieli isc
czy lubimy podrozowac
czy lubisz podrozowac wiekszej grupie (w sensie ze zorganizowane wakacje)
jak mozna spedzac wolny czas nie wydajac pieniedzy
ulubione formy spedzania wolnego czasu
i cos jeszcze chyba ale juz nie pamietam, duzo tych pytan było pod koniec
A w jakim mieście zdawałaś?
Hej ja już po speakingu, nie było tak źle.
Part1
Ogólnie o mieście w którym mieszkasz, co w nim najbardziej lubisz.
Czy lubisz wychodzić gdzieś po pracy lub szkole.
Part 2-pictures.
Ja miałem na jednym osobę samotnie słuchającą muzyki z discmana w domu, a na drugim ludzi na koncercie. Pytanie jak oni się czują w tych sytuacjach.
Druga osoba miała dzieci w bibliotece a na drugim obrazku dzieci z rodzicami w sklepie. Pytanie czy lubisz czytać.
Part3.
Obrazki z różnymi zawodami:farmer,pilot,doctor,teacher,icoś jeszcze, nie pamiętam. Który z tych zawodó jest najcięższy?
Part4.
Czy dzień pracy powinien być krótszy czy dłuższy w przyszłości.
Czy jak stajemy się starsi to łatwiej czy trudniej jest się przystosować do pracy.
Jak w przyszłości zamierzasz wykorzystywać angielski, do czego jest Ci potrzybny.
Ok, to tyle co pamiętam. Powodzenia.
A czy ktoś z Was może wie, ile takich zestawów pytań jest? ;-)
Jestem po speakingu :) no cóż najlepiej to on mi nie poszedł :P ale atmosfera była dosyć miła :P
ja wczoraj też poszedłem powiedzieć dwa słowa na tym speakingu i pomimo że merytorycznie coś innego było niż pisały niektóre osoby tutaj i że przed egzaminem jest taka atmosfera, że naprawdę mozna się denerwować, gdy się wchodzi do środka, tzn. do właściwego pokoju, to tam jest fajnie, nie czujesz, żebys się denerwował, Panie, na które ja trafiłem są przemiłe i jest naprawdę podobnie jak w domu, warto się zatem pilnować, żeby powiedziec, co chcesz powiedzieć, bo mozesz nie pomyśleć podczas takiej miłej atmosfery np. że przygotowałeś coś szczególnego do powiedzenia.
super, dzieki za informacje. bede wdzieczna jak jeszcze cos napiszecie.
naprawdę nie zginiesz, zobaczysz:)!
ale kazde nowe info jest bardzo przydatne :)
przed chwila wrocilem ze speakingu
na poczatek skad jestes, co lubisz w swoim miescie
pozniej obrazki:
kolezanka miala dziecko (ok 3 lata) z rodzicem w basenie a drugi obrazek to przedszkole, dzieci i nauczycielka, jakies lepienie z plasteliny (art lesson), pytanie czy takie cos jest potrzebne dzieciom
ja mialem takie obrazki: zdjecie wewnatrz samochodu, rodzinka jedzie na wakacje, jakies dvd w zaglowkach itp a drugi obrazek to ojciec na rowerze z córką. Nie dosłyszalem pytania troche (zestresowany bylem :P) ale chodzilo o to dlaczego ludzie wybieraja takie formy transportu

dyskusja - przyjezdzaja goscie i musisz im uatrakcyjnic pobyt: filharmonia, kino, mecz pilki noznej, pokaz fajerwerkow, dyskoteka, restauracja i jeszcze jeden, zapomnialem jaki i wybrać jeden. Nie zdazylismy omowic restauracji ani wybrac najwazniejszego, ale dyskusja byla plynna i obydwie strony coś od siebie dodawaly :]

a pozniej pytania czy trzeba wyjsc z domu zeby sie dobrze bawic, gdzie lubimy spedzac czas wolny itp.

powodzenia!:D
Ja tez mialam dzisiaj
part 1: Gzdie mieszkasz i co lubisz robic w swoim mieście?
a 2 nie pamietam

part 2: 1 zdjecie jakis basen cos ala aquapark i duzo ludzi a na 2 galeria
sztuki i kilku ludzi pytanie dlaczego ludzie chodza w takie miejsca
kolezanka miala 1 zdjecie rodzinny obiad 2 restauracja cos ala mcdonald
pytania nie pamietam

part 3: jak zapobiegac wyrzucaniu przez ludzi smieci na ulice obrazki:
policjant wreczajacy mandat, plakat na przystanku, reklama telewizyjna
pogadanka w szkole, kamery w miescie, sprzatanie swiata

nie pamietam pytan z czesci 4
mam takie pytanie co do speakingu. w Part 4 powinno się koniecznie współpracować z partnerem? no bo bedąc na speakingu pani z komisji zadawała nam oddzielne pytania i nie pozwalała dojść do głosu jednej drugiemu. Co sądzicie? Proszę, jeżeli ktoś wie, niech napisze.
w part4 sa oddzielnie zadawane pytania kazdemu zdajacemu. tylko w part3 jest dyskusja ktora wlasnie polega na tym aby rozmowcy ze soba rozmawiali, wymieniali sie opiniami:)
Poczytajcie sobie katalogi z poprzednich sesji. Ja zdawałam teraz w czerwcu i z waszych opisów obrazków i zestawów wynika, że niektóre się powtarzają (tak zresztą było z sesją czerwcową i wcześniejszymi).

Poza tym, jeśli nie mieliście jeszcze listeningu, to też warto przeglądać rożne zestawy z tej samej sesji, bo to wygląda mniej więcej tak, że zestaw A i B są różne, a kolejne to różnego rodzaju ich kombinacje (ewentualnie pojedyncze scenki w zadaniu 1 pojawiają się nowe).

Powodzenia !
a to ciekawe ja z moim partnerem mielismy dokladnie to samo :) zdawalismy 9.12.07 o 16;30
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Business English

 »

Nauka języka